Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Létezik politikai sci-fi?

Létezik politikai sci-fi?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekes lehet, szívesen olvasnánk vagy néznénk ilyet, ha volna.

2019. jún. 11. 13:28
 1/10 TR75 ***** válasza:
100%

Nem tudom, pontosan mit értesz politikai sci-fi alatt.

Pár ötletem lenne ilyesmire:

Expanse (sorozat, jelentős szerepet kap benne a politika - nem abban az értelemben, hogy miniszterelnökök és külügyminiszterek felügyelete mellett had- és honvédelmi miniszterek lézerkardoznak, de van benne minden olyasmi, ami a politika részét képezi).

C.J Cherryh - Mélyállomás (sajnos csak a sorozat első része jelent meg magyarul, olyan 27-28 éve olvashattam, az szerintem nagyon töményen politikai sci-fi, esemény alig, rengeteg ármánykodás és taktikázás).

Robert A. Heinlein - A Hold börtönében (ez egy lázadós-szervezkedős sci-fi, van benne némi akció is).

2019. jún. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szép új világ (Brave New World) - Aldous Huxley

1984 - George Orwell

Kazohinia - Szathmári Sándor

2019. jún. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kártyavár
2019. jún. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%

Anno a '90-es években még ifjú sci-fi rajongó voltam és minden ilyen eseményt látogattam. Egy ufó kongresszuson Colman S. Von Keviczky (nyugalmazott USA tábornagy) és Hargitai Károly (író, biológus) elóadás keretében mesélték, hogy az Amcsik lézerelhárító fegyverzetet telepítenek a világűrbe és nem az oroszok ellen, hanem azon földönkívüliek ellen, akik békés szándékkal jöttek és az emberiséget akarják felkészíteni a magasabb síkokra. Az ufók embereket gyógyítanak.


Elmondták, hogy éjjelente daganatokat, rákot műtenek ki betegekből. Az U.S.A kormánya pedig vadásznak rájuk és lelőnek minden idegen űrhajót akik gyógyítani jönnek. Mivel ide főleg orvosok jönnek, nem tudnak visszalézerágyúzni. Sima elhárítópajzsuk van, így nem tudnak visszalőni. A N.A.T.O szabadon garázdálkodhat.


Azt hiszem valami galaktikus nato is létezik, akik most lepaktáltak a reptíliánokkal és támogatják az amcsikat [link] elzavarják ide a gyógyító idegen fajokat

2019. jún. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%
Nézd a politikai híreket, tiszta sci-fi
2019. jún. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég vad könyvek, de ingyen fent van a MEK-en Viola Zoltán (Fossil Codger) sorozata. Kezd a Barbár nő cimúvel.

Az Értelem Lovagjai is olvasható.

De nagyon vad könyvek.

2019. jún. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Eredeti star trek sorozat például ott kommunizmusban élnek
2019. jún. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

V,mint vendetta-ez konkrétan a fidesz rezsim jövőjében játszódik ha hatalmon maradnak és benne van bayer propagandista példaképe is akiről kopizta magát.

Equilibrium

1984

Az éhezők viadalában is van egy elég erős politikai vonal.

Aztán a star warsban sidius igazaból nem a sith hatalmával került hatalomra hanem a politikai csűrés csavarással haború kirobbantásával.

2019. jún. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Babylon 5 című sorozat. Elég régi (90-es évekbeli) de a sztori sokat merített megtörtént politikai eseményekből. Gyerekként mint sci-fi rajongó oda voltam érte, manapság látványban elavultnak, sztoriban elég kétdimenziósnak tűnik. Én is szívesen néznék egy Kártyavár (első két-három évad) szintű politikai sci-fit (vagy akár egy sci-fit aminek egyik szála egy ilyen jól kidolgozott politikai sztori).


Az Elysium c. sci-fi filmnek volt egy lehetősége erre (kitűnő és reális alapsztori) de szerintem csalódás lett a kidolgozás mivel nem inspirációt nyert a való világbeli politikából hanem hagyta magát befolyásolni általa ha érted mire gondolok (a látvány persze lélegzetállító).


A Star Wars előzmény trilógiával az volt a baj hogy túl sokat akart harapni: aki politikát akar nézni az nem valószínű hogy kíváncsi a lézerkard-párbajokra, aki a csaták miatt nézi azt nem érdekli a rendkívül középszerű szerelmi szál. Aki pedig romantikát akar nézni az egyrészt nem kíváncsi a politikára és/vagy csatákra, másrészt mi a fenét keres egy Star Wars-filmben? Ez nem egy Szívek szállodája.

2019. jún. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A Battlestar galactica tv sorozatban is elég erős főszál a politikai jatszmázás.
2019. jún. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!