Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek a határon túli...

Szerintetek a határon túli magyarok meddig kepések fennmaradni?

Figyelt kérdés

Szlovákiában élek napi szinten találkozok olyan magyar családokkal ahol a gyerekek már nem tudnak magyarul. Számomra felfoghatatlan dolog ez, hogy ha az egyik szülő magyar akkor mégis miért nem tanitja meg a saját gyerekét a saját anyanyelvére. Nemrégiben megismertem egy családot ahol szinte mindenki magyar de az apuka anyai ágrol félig meddig szlovák és úgy döntöttek a MAGYAR nejével hogy a gyerekeitet nem tanitják meg magyarul. A gyerekek nem is tudnak egy árva szótsem magyarul annak ellenére, hogy a család 80%a magyar nemzetiségű. Többször is találkoztam már ilyen hozzáállásal de ez akkor is kiborit. Nagyon sok magyar szülő adja a gyerekét szlovák iskolába akikből már magyar ember sosem lessz. Emllett sokan elvándorolnak a jobb fizetés érdekében ami szintén csökkenti a magyarok lélekszámát. 23 éves vagyok de a baráti köröm egy jó része azon a véleményen van, hogy a gyerekét inkább szlovák iskolába adja, hogy később jobban tudjon érvényesülni a szlovák munkapiacon ami szerintem hülyeség mert vannak szlovák munkanélküliek is...

De gondolom ez a folyamat sok határon túli régióban jelen van. Mennyi az esélye, hogy a határon túli magyarok képesek túlélni ezt a folyamatot ?

És miért van a magyar nemzeti identitás a béka segge alatt ?



2019. jún. 12. 01:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
76%

2-es ezt egy dovrev féle beszédből idézted? Mivel marhaság, most csak kivételesen határon túli magyarság szempontjából miért lenne jobb egy EEÁ amikor az pont a nemzetek végét jelentené, akkor miért maradna fent egy határon túli kissebbség?? Vagy miért lenne jobb neki?

Szerintem, -legalábbis Erdélyben- még fennmaradunk egy jó darabig, ha az utobbi 100 évben fennmaradtunk minden román probálkozás ellenére-lásd Ceuasescu magyarság elleni tettei- akkor még pár 100 évig fennmaradunk.

2019. jún. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 progizo ***** válasza:
61%

#1.: "Teljesen lényegtelen. Hamarosan úgy is angolul fog beszélni az egész világ."


Ezt mire alapozod? Maximum közvetítő nyelvnek sokan tanulják a világon, de ez nem jelenti azt, hogy lennének olyan igénytelenek, hogy a saját anyanyelvüket felhagyva lecserélnék azt angolra.

De te csak kitartóan várjad a "hamarosan"-t.

2019. jún. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 progizo ***** válasza:
48%

Kérdező, szomorúan olvasom a soraidat. Ennyire igénytelenek lennének az elszakított magyarok (tisztelet a kivételeknek)? Pedig most sokkal több lehetőség van az anyaországgali kapcsolatra, a magyar nyelven történő művelődésre - de úgy látszik, a szomszédos megszállók csak megtalálják a módját az asszimilálásnak, a beolvasztásnak most is.

Szerintem olyan anyaországi magyar vezetés kellene, amely nemcsak abban jeleskedik, hogy a pénzt önti ide meg oda milliárdszámra, hanem valódi közös nemzeti célt ad és felrázza az összmagyarságot: ki kell mondani, hogy igenis szükség van a határon túli nemzetrészekre és azok megerősödésére, mert ők a megtartói azon elrabolt területeink magyar jellegének és legfőbb indokaink a revízióra, azon országrészeink visszakövetelésére.

2019. jún. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
77%
Én is felvidéki vagyok, és aggasztónak találom a helyzetet. Fel nem fogom, hogy lehet, hogy egy magyar szülő nem tanítja meg magyarul a gyerekét. Még ha szlovák iskolába is járatja, legalább otthon beszélhetne vele magyarul. Ha nekem lenne gyerekem és nem tudna magyarul a szüleim nagyon megharagudnának rám (teszem hozzá TELJES JOGGAL), ahogy én is haragudnék a gyerekeimre ha az unokáim nem beszélnének magyarul. A gyerek szlovák (vagy épp román vagy szerb vagy ukrán) iskolába való beíratásának nem kellene feltétlenül azt jelentenie, hogy a gyerek tud majd rendesen magyarul, azt meg pláne nem, hogy az ő gyere meg sem tud szólalni majd, ha ez történik akkor MINDEN ESETBEN valamit a szülők csinálnak NAGYON ROSSZUL.
2019. jún. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
65%

Mert renegátok. Azt sem érdemlik meg hogy magyarnak nevezzék őket. Én Nagyváradon élek s a kolleganőim közt vannak ketten akik vegyesen beszélnek. A magyar beszéd közben használnak román szavakat.

Én magyar vagyok, magyar környezetben nöttem fel, 30 éves vagyok s ha eddig nem kircsosodtam el nár ezztán se fogok. Sajnos nem volt annyi eszem s nyelvérzékem hogy megtanúljam az országom nyelvét pedig 4 écet ronán sekcióra jártam az ovodába s az iskolába is 11 évig tanúltam jobban mobdva tanitottak románt hetente négyszer.

2019. jún. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Turbo333 válasza:
Bihar megyében élek pontosabban Érmihályfalván és azt kell mondanom, hogy a az emberek 85%-a magyar nemzetiségű. (Érmihályfalva)
2019. aug. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!