Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lehet hogy megkaparinthassa...

Lehet hogy megkaparinthassa Vajdaságot békés úton, az anyaország?

Figyelt kérdés
Nekem is csak most esett le a tantusz pedig már nem vagyok mai gyerek a politika világában. Egy tény hogy nagyon kényes a külhoni magyarok ügye, és hiába szeretnénk igazságot valószínűleg nem lesz könnyebb dolgunk, még akkor se ha hamarosan lejár Trianon. Azért is kényes ez, mert ha kitörne egy háború az nem csak az anyaországot viselné meg, hanem a külhoni magyarságot is. Amit most Orbán tesz, az Délvidék csendes visszafoglalása. Példátlanul nagy támogatásokat ad a Vajdasági magyaroknak és szerbiának, és itt most nem csak arról a vasútvonalról beszélünk ami a legkorszerűbb és leggyorsabb lessz a régióban, a Budapest-Beográd vasutvonalról. Ez csak az egyik legnagyobb hosszútávú kereskedelmi befektetés, mert valójában ez lesz a hivatása. És ez még csak az eleje, ennél még csak nagyobb befektetések lesznek. Lényegében megveszi Vajdaságot. Ez ellen pedig Szerbia semmit nem bír tenni, az ellen hogy ez lesz a vége mert rá van szorulva a támogatásra. És ezáltal a az ő jólétük fügni fog Magyarországtól.

2019. júl. 15. 23:15
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
100%
Szerbia háború nélkül nem mond le a területekről. Szerbia külpolitikai törekvése az az,hogy újra ugrani tudja a volt Jugoszlávia területeit és, hogy ne veszítsen ujjab területeket. Tehát háború nélkül a vajdaság nem lesz magyar terület. Orbán meg csak szavazókat vesz azzal, hogy pénzt pumpál a külföldi magyarlakta területekre, a szerbek meg hülyék lennének ha ezt nem engednék. Ez kB olyan, mintha Ausztria pénzt pumpálna Vas megyébe, hidd el Orbán sem szólna egy szót sem
2019. júl. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 A kérdező kommentje:
Nyugodj meg le fog mondani, ha megvesszik. Koszovónál is csak egy szinjáték van, mert már Tito idelyében el lett adva. Csak kell valamivel hülyíteni a szerb népet (ott nem migransok vannak hanem Koszovó). Tudod ez úgy működik, ha valaki ilyen hosszútávon be fektet, gazdasági háborút indít, annak bekeszólasa lesz a politikában is mert tőle fog függni az ország.
2019. júl. 16. 12:46
 33/57 A kérdező kommentje:
Egyébként a szavazók valóban benne vannak, de egy jó miniszterelnöknek, a külhoni magyar állampolgárokról is gondoskodni kell.
2019. júl. 16. 12:47
 34/57 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem meg egy miniszterelnöknek megfelelő körülményeket kell teremteni az országában hogy a külhoni magyarok haza költözenek.
2019. júl. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
91%

'Nyugodj meg le fog mondani, ha megvesszik.'

Ha ilyen nagy szakértő vagy, miért nem mész politikai tanácsadónak? :)

Btw, nem tudhatod biztosra, mi játszódik le a közeljövőben Szerbiában, nem látsz bele az ottaniak fejébe.

2019. júl. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 A kérdező kommentje:
De mert van tapasztalatom, és nem Magyarországon születtem.
2019. júl. 16. 12:56
 37/57 A kérdező kommentje:

"Szerintem meg egy miniszterelnöknek megfelelő körülményeket kell teremteni az országában hogy a külhoni magyarok haza költözenek."


Igen és akkor sírtok hogy elveszik a munkát. Na szerinted miért tamogatja őket? Hogy ne nyarvogjatok....

2019. júl. 16. 12:57
 38/57 anonim ***** válasza:
66%

#36

Milyen sokszor hallottam már ezt a tapasztalatot...

Plusz, aki képes Trianon lejáratáról brekegni, annál ezt valahogy nem tudom komolyan venni.

2019. júl. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
91%
És Szerbia miben függne tőlünk?
2019. júl. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 A kérdező kommentje:
Te képes vagy ezt megkérdezni, miközben egész végig elről járattam a pofám? Gazdasági háborútól, ami Magyarország csinált.
2019. júl. 16. 14:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!