Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minnél fejlettebb egy adott...

Minnél fejlettebb egy adott ország, annál fejletebb a migráció és a turizmus is?

Figyelt kérdés

Mindjárt leszögezem az elején hogy igen Fideszes vagyok, és hogy ez egyáltalán nem azt jelenti hogy én elítélem a migrációt és annak fontosságát, és ezt egyetlen egy illegális bevándorlást ellenző személy sem mondja. Ezt csak a kvótára mondtuk, hogy semmilyen migráns nem kell, de arra értettük hogy illegális migransok nem kellenek legális köntösbe bújtatva, hogy vállalhatónak hangozzon. Az illegális migráció veszélyezteti a legális migrációt is, mert az illegális migránsok nem akarnak alkalmazkodni a másik kultúrájához, nem akarják az ország törvényeit betartani, és ezért veszélyeztetik a turistákat de a legális migránsokat is.

Az a vicc kategória, és a szabályokkal is szembe megy, az ember migrációhoz való jogával is szembemegy, hogy lezárjuk a határokat, és nem engedünk be senkit. Ez azt is jelenti hogy nem engedünk ki se senkit, és ez már olyan diktatúra lenne, mint amit meg tapasztalhattunk a szocializmus idelye alatt. A migráció a fejlettség egyik mutatója is lehet, mert ha egy adott országba minnél több migráns jön, az azt jelenti hogy az adott ország az fejlett mert látnak benne lehetőséget. A magyar kultúra nem fog elveszni, ha törvénytisztelő bevándorlókat engedünk be, akik tisztelik a másik kultúráját. Aki idejön nem az ő kultúráját akar ránk eröltetni, hanem egy kultúrával gazdagabb akar lenni.



2019. júl. 24. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

"Mindjárt leszögezem az elején hogy igen Fideszes vagyok"


Ha nem mondod, akkor is kitaláltam volna a magasröptű logikai fejtegetéseidből.

2019. júl. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1. Annak ott kell lennie, hogy tisztába legyetek vele hogy a Fideszesek nem nácik. Na de válaszolsz a kérdésre is? :)
2019. júl. 24. 08:54
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

1-es! Két lehetőség van, vagy ilyen végtelenül naiv és hiszékeny a kérdező -akkor nem is csodálom, hogy megvezeti a fidesz- vagy szimplán trollkodik.


Népi bölcsesség: A jó trollt a hívő fideszestől megkülönböztetni csaknem lehetetlen.

2019. júl. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Most miért lennék csak azért troll, mert Fideszes vagyok? A jó középút. Vannak pártok akik be engednék a migránsokat, vannak pártok akik diktatúrát vezetnének be, és senkit nen engednének be. Egyébként ha nem mondom hogy Fideszes vagyok, másképp raagaltál volna. Ha pl azt mondom Mi Hazánkos vagyok.
2019. júl. 24. 09:51
 5/8 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%

Két dologról van szó a kérdésben, és a másodikra - a leírásban lévőre - nem reagálnék, mert nem tartozik hozzá az eredeti kérdéshez.


Igen, természetesen a bevándorlás iránya az élhetőbb országok irányába mutat (hiszen többnyire ez a célja), de még számos más tényező is van. Pl. nagyon magas a bevándorlók aránya Libanonban vagy Szudánban, és egyik se mondható magas életszínvonalúnak.

(A menedékkérők terjedése viszont egyértelműen földrajzi kérdés.)


A turizmus esetén már sokkal kisebb ez a tényező, bár nyilván hozzájárul a megfelelően fejlett infrastruktúra, szolgáltatás.


Szóval a kérdésre válaszolva, igen, van összefüggés, de nem, nem az egyetlen meghatározó tényező, ezért félrevezető lenne ez alapján kimutatni a fejlettséget.

2019. júl. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem, mert ilyen alapon Oroszország, Libanon, Jordánia és Törökország lenne a legfejlettebb országok.


Amúgy valamilyen szinten van összefüggés, de célországokat vizsgálva. Attól, hogy Görögországon átvonul 1 millió migrans még nem lesznek egy szinten Németországgal.


Mondjuk az vicces volt, hogy arra panaszkodtak sokan, hogy szemetelnek, mintha magyarok jobbak lennének.

2019. júl. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk az vicces volt, hogy arra panaszkodtak sokan, hogy szemetelnek, mintha magyarok jobbak lennének.


Vonaton azért a wecebe rottyantunk nem az ülésre.

2019. júl. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A gondolatmeneteddel csak az a gond, hogy

- nem igaz az, hogy az illegális migránsok nem akarnak alkalmazkodni a másik kultúrájához (tudod mit jelent az, hogy illegális migráns?)

- senki nem akar Magyarországon maradni, tipikus átutazó ország vagyunk a migránsok számára

2019. júl. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!