Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki szerint a turizmus rossz,...

Aki szerint a turizmus rossz, az még életében nem volt nyaralni?

Figyelt kérdés
Nyilván a rosszmájúak a kormány migrációs politikája miatt tiltanák be a turizmust is. Én már találjoztam 1-2 ilyen emberrel. De van aki a káros hatásaira hivatkozva. Azokat nem értem hogy milyen káros hatásokra gondolnak...?

2019. júl. 23. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Ismerek egy ilyen embert. Jó szándékú gyerek, de sajnos nem állt sorban kétszer, amikor az észt osztották. Nem igazán tud (vagy akar) különbséget tenni az illegális bevándorló meg a turista között, mindkettő külföldi, mindkettőt utálja.
2019. júl. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak a tipikus beszűkült, ostoba, magát mindenkinél felsőbbrendűnek gondoló hozzáállás, tipikus magyar és tipikus fideszes. Nem véletlen ilyen sikeres ez a rasszista gyűlölködő propaganda, a sok hülye fogékony rá. A káros hatása annak van hogy az ilyenek szavazhatnak, nem annak hogy a külföldiek utazgatnak más országba.
2019. júl. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Te is éppen úgy szélsőségekben gondolkodsz, mint aki ilyet mond - szerinted.

A turizmus nem jó vagy rossz teljes egészében, hanem van jó és rossz oldala is, következménye is.

A jó részét a legtöbben ismerik, max nem mindet, pl. a gazdaság széles ágazataira való hatását, a nyelvi fejlődést, az utak, közlekedés fejlődését stb. nem sorolja mindenki rögtön ide.

Ugyanakkor aki tagadja, hogy bármi rossz hatása lenne, az teljesen téves úton jár.

Képzeld el, hogy a várost ahol laksz, hirtelen ellepi kétszer annyi turista, mint amennyien most ott éltek! A turistáknak több a pénzük, mert egyrészt pont azért tudnak utazni, mert van rá pénzük, másrészt akinek kevesebb van, ilyenkorra teszi félre, hogy megvehesse amit szeretne, harmadrészt a pénztárcájához képest olcsóbb helyeket keresik fel a legtöbben. Vagyis ott lenne rengeteg ember aki nálad többet tud fizetni az étteremben, strandon, mozijegyért, a parkolóban, a fagyisnál vagy a pizzáért. Szerinted hány per kellene ahhoz, hogy az árakat mindenki olyanra igazítsa amit a turisták meg tudnak fizetni?

Máris mondtam pár dolgot ami a turizmusnak köszönhető és rossz az ott élőknek. És akkor még nem volt szó az utak rongálódásáról, a több zaj, szemét keletkezéséről, az állandó zsúfoltságról, vagy arról, hogy mennyire ki lesz téve a település a turisták számában történő változásnak, az időjárásnak.

Szóval a turizmus nem rossz, de nem is jó. Van akinek és amiben jó és van akinek és amiben rossz. de turizmus van, volt és lesz, mint a közlekedés vagy az, hogy mindig lesznek adók. Az ott élőknek kell eldönteni mennyit szabályoznak rajta és meddig engedik szabadon.

2019. júl. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én minden külföldit kivágnék.
2019. júl. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én írtam, hogy volt vendéglátósként nem ennék étteremben soha, de kitöröltették:)
2019. júl. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!