Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Televízió a proliknak lett...

A Televízió a proliknak lett kitalálva?

Figyelt kérdés

Ti mit gondoltok a televízió inkább csak egy ,,manipulatív" eszköz?


Régen hallottam, hogy amikor sikeres vagy magas végzettségű embereket kérdeztek, akkor mindig megemlítették egy nagyon picit lenéző hangnemben, hogy a TV nézés náluk nem volt szokás, hogy fiatal korukban ez nem fért/férhetett bele, mintha valami íratlan szabály lett volna.


Akkor ezek szerint a TV a proliknak készült?


Gondolkodtam a napokban, miután eszembe jutottak a Farenheit 451, 1984 című könyvek és a Network (1976) című film, és ott is céloznak arra, hogy ez csak egy népbutító eszköz.


De akkor az idősek miért nézik például? Pedig ők az ,,állítólagos" bölcsek, mert ők annyi mindent láttak. Mindent elhisznek ami abból a csőböl jön? Ennyire át lehet verni mindenkit?


Tudtommal legtöbben ugyanazt nézik benne. Vagy az M1-et, vagy a Slágertévét, Mónika/Anikó show-t, focit vagy valamilyen sportot. Erre lenne igény?


Minden ezzek kapcsolatos vélemény, gondolat, elmélet érdekel.



2019. júl. 27. 23:47
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Hát ja mostmár csak a népbutítás megy
2019. júl. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, más szóval a fogyasztóknak.
2019. júl. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Eredetileg nem. Aztán hamar rájöttek, hogy bizony a nép manipulálható vele, ahogy korábban az újságokkal és a "falragasz" propagandákkal, ráadásul ez még "otthon" is szólítja meg őket.


Mára sajnos a televízió a prolik értékrendjéhez igazodik, akiket viszont tovább formál a televízió - ördögi kör!

2019. júl. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

A televízió azért készült hogy az emberek megvegyék. Az emberek meg akkor veszik meg, ha az nekik tetszik - vagyis olyan műsor van benne ami érdekli őket, ami szórakoztató.

Mivel NÉZNI kell, így közben nem marad idő másra, például a tanulásra, olvasásra.

A televízió beindulásakor nem volt internet, nem volt több csatorna és nem voltak ismeretterjesztő, meg oktató filmek. Voltak filmek, zenés műsorok, beszélgetések, hangverseny vagy opera közvetítések, esetleg színház, híradó és a reklám. Ez persze csak külföldön, nálunk a reklámoknak nem volt értelmük, hiszen kevés dolgot lehetett megvásárolni akkoriban és nem is volt választék. Az államé volt minden, felesleges lett volna reklámozni az egyiket hogy azt vegyék ne a másik terméket - mikor mindkettőnek ugyanaz volt a termelője.

A televízió előtt a rádió volt, azt hallgatták az emberek, az volt a szórakozás - meg a mozi. A televízióval ez egyesült és otthon lett elérhető. Eleinte kevés ideig volt adás - nálunk még a '70-es években is a hétfő adásszüneti nap volt. De már akkor is a tévét, rádiót nézték inkább az emberek ahelyett, hogy könyvet olvastak volna, hogy szórakozzanak.

Aztán minél több csatorna, minél hosszabb műsoridők és minél változatosabb műsorok lettek, a könyv egyre jobban háttérbe szorult - az emberek kevesebbet olvastak. Ezzel csökkent a szókincs, a kifejező készség. Ahogyan a legtöbben nem az ismeretterjesztő műsorokat választották/választják, nem a művelődésre használják, hanem szimplán hogy szórakozzanak. Így indult be a butulás, mert egyre igénytelenebb műsorokat néztek az emberek.

Ez az első fele a kérdésnek, akinek a szülei azt akarták, hogy tanuljanak, azoknak olvasniuk, tanulniuk kellett és nem értek rá állandóan tévézni.

A második: a manipuláció. Arra már a középkorban rájöttek, hogy a hírekkel bizony lehet manipulálni az embereket és a kereskedők is tudták, hogyan kell rábeszélni a vásárlókat. Ehhez csak eszközöket kerestek. Eleinte a vásári kikiáltókat, rikkancsokat használták, akik az embereknek szóban hírdették amiért valaki fizetett. Aztán amint olvasni is tudtak az emberek, már lehetett plakátolni meg újságokban hirdetni. Aztán jött a rádió, majd a tévé és most a legnagyobb manipulátor - az internet.

A tévé csak egy eszköz a sok közül, nem az manipulál, hanem emberek, akik erre használják. Ha nem lenne tévé, akkor használnának rá mást.

A harmadik rész: sokan hencegnek azzal, hogy nekik nincs is tévéjük, mintha ez valami szellemi szintet jelentene. De ez csak annyit jelent, hogy nem a tévét kapcsolja be hanem a számítógépét. Hogy nem a tévé csatornákat váltogatja, hanem kattintgat a gugli oldalai között. Tényleg van aki nem néz sem tévét, sem számítógép monitort esténként, hanem színházba jár, olvas, beszélget a családtagjaival - de ez ritkaság. A többség csak a tévé képernyője helyett a monitort bámulja vagy a telefonját és semmivel sem értelmesebb vagy okosabb, mint azok, akiknek van tévéje. csak nagyképűbb.

2019. júl. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Régen hallottam, hogy amikor sikeres vagy magas végzettségű embereket kérdeztek, akkor mindig megemlítették egy nagyon picit lenéző hangnemben, hogy a TV nézés náluk nem volt szokás, hogy fiatal korukban ez nem fért/férhetett bele, mintha valami íratlan szabály lett volna."


Mi takar a régen? Előző rendszer vagy 90-es 2000-es évek?


"Tudtommal legtöbben ugyanazt nézik benne. Vagy az M1-et, vagy a Slágertévét, Mónika/Anikó show-t, focit vagy valamilyen sportot. Erre lenne igény?"


Először is minden héten készül nézettségi felmérés, abból láthatod, hogy több az általad említett csatorna egyáltalán nem a legnépszerűbbek.


Másodszor én olyanról még nem hallottam, hogy egy csatorna felmérné, hogy mire van igény. A csatorna bizonyos tagjai eldöntik, majd leadják aztán kiderül, hogy nézték vagy sem.

2019. júl. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Nem, de a proliműsorokat nézik. Nem a spektrum tudományos dokumentumfilmjeit, hanem inkább realityket, anikósókat, balheréket miközben egy bogyót rúgdosnak, szulejmánt, anyátok kőztet.
2019. júl. 28. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs a tv-zéssel semmi baj, itt a kis falumban egy téli estén nagyjából ez van,

vagy netezel vagy a kocsma. Szerencsére van kábel, egyszerűen meg kell válogatni mit nézel.

2019. júl. 28. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez egy elég bonyolult téma, mivel a TV 50+ éve az otthonainkban van. Eredetileg biztosan nem erre lett kitalálva, viszont hamar rájöttek, hogy az emberek irányíthatóak és propagálhatóak vele, ráadásul egyből az otthonukban. Ez szép fokozatosan érvényesült, közben már butításra is alkalmas lett, nézőpont módosításra, és elértünk a mai formájához.

Nem mondanám a TV-t proli eszköznek, inkább a csatornák jelentős része proli ami rajta megy és ezek műsorai és nyilván rengeteg proli használja is, a kereslet-kínálat egyensúlyban van.

Mondjuk én nem tudok olyan csatornát mondani ahol ne lenne valami proliság. Természetcsatornák, tudományos csatornák is adnak olyan műsorokat néha amik valamennyire prolik.

2019. júl. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

ki kéne szakadnod a kereteid közül

prolik, bölcsek

nem

emberek

ki néz tévét? aki nem netezik

2019. júl. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én asszem proli vagyok, de közel 20 éve nem tévézek.
2019. júl. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!