Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hasonlítják Orbán...

Miért hasonlítják Orbán Viktort Kádárhoz és a szocializmushoz, amikor Magyarország az EU legkevésbé szociális országa, erősem neoliberális gazdaságpolitikával?

Figyelt kérdés

2019. júl. 30. 20:48
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Nem Kádár, mert ő teljesen más személy volt mint Viktor. Hanem az a korszak, az a média, azok a hazugságok, lopások, azok az urambátyám sógor kapcsolatok. Tehát az a hülyítés ami akkor zajlott az pont úgy volt mint most. De most még ennél is jobban tolja Viktor mert még hülyének is nézi az egész nemzetet Erdélyestől mindenestől.
2019. júl. 31. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

„A Fidesz nem neoliberális, hanem leginkább a szélsőjobboldali rendszerekre jellemző gazdaságpolitikát alkalmaznak.”


...akik pedig alapvetően neoliberális gazdaságpolitikai berendezésekben utaztak. Kör bezárult, a nagytőke már csak egy kávét kér.


Erre az alapra persze több máz is kerülhet, szolciáldemokrata mártás, mint Németországban, liberális szósz, mint Franciaországban, populista lekvár, mint Olaszországban, és hát nálunk.. mivel mi a nagyon fűszeres dolgokat kedveljük, egy speciális, illiberális kereszténydemokrata populista izé. Vagy valami ilyesmi. Ez jellemző az Uráltól nyugatra, keletre pedig egy ennél markánsabb, egyszemélyes, autokrata feltétet látunk. Diktatúrák leginkább már/még Afrikában és az arab világban fellelhetők.


Na, ez a máz jut nekünk, ezek a mai világban nagyjából értelmezhetetlen, kiüresedett ideológiák, erre szavazunk, ezen rugózunk, veszünk össze, ezt nyalogathatjuk, a többitől meg el a kezekkel.

2019. júl. 31. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Én nem éltem a Kádár rendszerben,de amit hallottam róla,az alapján én sem értem miért hasonlítják Kádárhoz Orbánt.


Milyen olyan szociális intézkedés van,ami az átlag embereknek jó?

Amit csak lehetett minden szociális járulékot lecsökkentettek,vagy elvettek.


Milyen olyan intézkedés van,ami miatt egyesek fejében az él,hogy Orbán rendszerével jól járnak tömegek?

2019. júl. 31. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
A szocializmusnak csak a rossz elemeit látom ebben a rendszerben,az adakozó részét sehol....
2019. júl. 31. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Kádár János lábanyomát nem csókolhatná meg ez a t tű
2019. júl. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!