Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A cigányokat miért nem hívjuk...

A cigányokat miért nem hívjuk magyaroknak?

Figyelt kérdés
Miért kell cigánynak nevezni őket?Én mindig magyart mondok mivel egy országban lakunk és egy nyelvet is beszélünk tehát ugyanúgy magyarnak tekintem őket.Nem értem miért kell jelzőt aggatni rájuk hogy ezáltal kisebbségnek érzék magukat és ne a nemzet egészének.

2019. júl. 31. 18:20
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
94%
Ez remélem csak provokáló kérdés...
2019. júl. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
89%
Saját magukat is cigányoknak mondják!
2019. júl. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Teljesen komoly ha magyar állampolgárok és a magyar nyelvet beszélik akkor miért ne lennének magyarok?
2019. júl. 31. 18:42
 4/32 anonim ***** válasza:
96%
Ők se nevezik magukat magyarnak, hanem cigánynak. És van különbség magyar és cigány között. Mi teljesen máshonnan eredünk, máshonnan származunk. Más van a cigányok vérében és más a magyarokéban. Ha idejön egy német például, attól még nem lesz magyar hogy tudja a nyelvet. Vagy ha te elmész Németországba, attól te nem leszel német.
2019. júl. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
97%

"A cigányokat miért nem hívjuk magyaroknak?"

Mert cigányok...


"Miért kell cigánynak nevezni őket?"

Mert cigányok...


"Én mindig magyart mondok mivel egy országban lakunk és egy nyelvet is beszélünk tehát ugyanúgy magyarnak tekintem őket."

Attól még cigányok...


"Nem értem miért kell jelzőt aggatni rájuk hogy ezáltal kisebbségnek érzék magukat és ne a nemzet egészének."

Talán mert kisebbség...


"Teljesen komoly ha magyar állampolgárok és a magyar nyelvet beszélik akkor miért ne lennének magyarok?"

Mert cigányok.


Egyéb kérdés?

2019. júl. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
93%

Ha te kivándorolsz egy másik országba - pl. Dánia - és ott állampolgárságot kapsz, még nem leszel dán. Mert van egy származásod, kultúrád, neveltetésed, anyanyelved, ami téged egy néphez tartozónak azonosít.

A cigányok lehetnek magyar állampolgárok, de nem magyarok. Más országból (India) származnak, saját kultúrával és szabályrendszerrel, nyelvvel, szociális közeggel. Valamilyen szinten asszimilálódnak abba az országba ahová letelepedtek és a leszármazottaik élnek, de még évszázadok után is jól elkülöníthető önálló népcsoportot alkotnak.


Te sem attól vagy magyar, hogy kitől származol, mert mi is keverék nép vagyunk, de a kultúra-nyelv-hagyományok összekötnek mindenkit. A cigányoknak ugyanez megvan, és ez nem közös velünk, ezért nem magyarok. Ha feladnák ezeket, megszűnne az identitásuk, amire egy normális ember büszke, és igyekszik továbbörökíteni az utódaira.

2019. júl. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
81%

Azért azt kijelenteni hogy a magyar nyelvet beszélik az túlzás. Egy értelmesebb alsósnak nagyobb a szókincse mint a cigányok nagy részének, persze vannak kivételek.

De amit én tapasztalok a fővárosban az, hogy ordibálnak, káromkodnak, meg ahogy alapból viselkednek azt még csak emberinek sem nevezném...

2019. júl. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
31%
Nem értem mit akarsz kérdezni, mert magyaroknak hívják őket: [link]
2019. júl. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
79%

Ők magukat is magyar cigányoknak valják. Sokan félreértik mert a cigány jelző a kultúrájukkal kapcsolatos nem a bőrszínükre.

Ismerek olyan magyar cigány származású férfit aki nevelőszülőknél nőtt fel és abszolút nem valja magát cigánynak. Nem érzi hogy az volna és el is tér tőlük mindenben. Ő vallotta ezt nekem egyszer amikor leszólították az utcán hogy cigány és rosszul esett neki.

2019. júl. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
96%

Én román állampolgár vagyok és beszélem a román nyelvet, mégsem vagyok román (nemzetiségű). Ennyi.


A romák kérdése egy fokkal bonyolultabb, mert a "cigány" vagy "roma" kifejezés tulajdonképpen nem a nemzetiségüket jelöli, hanem egy gyűjtőfogalom (mintha azt mondanánk: finnugor népek).


Számos roma népcsoport létezik, egy részük nyelvileg és kulturálisan teljesen asszimilálódott (pl. a magyar cigányság legnagyobb részét kitevő romungrók századok óta elvesztették a nyelvüket), így ha nagyon akarod, őket tekintheted teljes egészében magyar embereknek, amennyiben ők saját magukat annak vallják / tekintik.


A beásoknak, oláhcigányoknak (ez is gyűjtőfogalom, amit ők nem használnak, hanem lovárinak, csurárinak, stb. vallják magukat), gáboroknak, stb. viszont megvan a saját nyelvük, csoportidentitásuk, élő kultúrájuk - tehát ők mindenképpen nemzetiségeknek tekintendők.


A korrekt igazából az volna, ha a konkrét nemzetiségnévvel együtt neveznénk meg őket: beáscigányok, oláhcigányok, gáborcigányok, stb. - hiszen a bőrszínükön kívül gyakorlatilag semmi nem köti össze őket, külön nemzetiségek (ahogy a magyar és a szlovák is két külön nép, pedig mindkettő gádzsó, azaz nemcigány, fehér nép).


Azt viszont fontos szem előtt tartani, hogy mindenki olyan nemzetiségű, amilyennek VALLJA MAGÁT, és ezt a magukat cigánynak vallóktól sem vitathatod el.

2019. júl. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!