Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mit tapasztaltok: jobban...

Ti mit tapasztaltok: jobban vagy rosszabbul élnek manapság az emberek Magyarországon, mint 4-5 éve?

Figyelt kérdés

2019. aug. 1. 19:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Én pénzügyi szempontból rosszabbul, de azért mert 4-5 éve még külföldön dolgoztam, most pedig újra Magyarországon. Kényelmi szempontból viszont sokkal jobban élek, mivel már nem kell a szobám idegenekkel megosztani, hanem a saját házamban élhetek, sokkal nagyobb életterem van így.
2019. aug. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
86%

Sokkal jobban élek mint 5 éve. Akkoriban az albérletre ment el a fizetésem nagy része, szinte semmit nem tudtam félretenni úgy, hogy próbáltam a legjobb ár-érték arányú kajákat venni, nem jártam sehova csak max havonta egyszer szórakozni. Most van saját lakásom, egy kis autóm és tudok félretenni amellett, hogy moziba járok, el tudok menni nyaralni, iszogatni, étteremben enni.

Igaz, 4 éve költöztem Németországba.

2019. aug. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
78%

Milyen „emberek”?


A tűz közelében élők sokkal jobban.


A középosztály (már ha van még ilyen számosságban kifejezhető réteg) kicsit jobban.


Eddig jó a képlet. Csak az a baj, hogy a középosztály kicsit jobban élő rétegét minden évben erősebben fenyegeti a lecsúszás lehetősége, amire vagy a feljebb taposás, vagy az ország elhagyása a válaszuk. És ez szerintem eléggé nagy baj.

2019. aug. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
23%

nagy marhaság ez az osztálytudatosdi

hol éltek ti? 1930ban?

2019. aug. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
81%
Szellemileg nézve rosszabbul.
2019. aug. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
#9 az elkúrás, mutyik, adók, illetékek miatt pedig az árak is, nem kicsit.
2019. aug. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
43%
A többség, egyértelmüen jobban él, mint 2010 előtt. Például, amikor éttermebe mentem családommal, nem találtunk a tóparton helyet sehol. 2010 előtt, pedig kongottak, az ürességtől, az éttermek.
2019. okt. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
40%
Komárom esztergom megyei kisváros.
2019. okt. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
23%

Balufiú29

Így van. Ahogy az élet rengeteg más pontján is ugyanígy konkrétan leírhatod hogy most jobb, mint akkor volt.

Csak sajnos vannak az örök elégedetlenkedők, akiknek a saját életük nem akkor lesz jobb ha a korábbi életszinvonalukhoz képest jobban élnek, hanem ha másokhoz képest jobban élnek. Nekik nem számít ha most 2-szer annyi pénzük van mint akkor - azt fogják nézni hogy a szomszédnak is 2-szer annyi van és a németeknek, osztrákoknak még most is sokkal több van. Ők csak annyit fognak ebből levonni hogy nem élnek jobban.

Sajnos az ilyen emberekből van több és ők csak akkor fogják úgy érezni hogy jobb az életük ha valaki más meg rosszabbul fog élni. Mint a 2010-es válság idején. Amikor a szomszédhoz jön a végrehajtó, akkor ő úgy érzi hogy jól él, mert az ő házát nem akarják elvenni. velük nehéz mit kezdeni és nekik nehéz magyarázni hogy most jobb.

2019. okt. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
74%
Ma egy lakás 2x annyiba kerül mint 4 éve, a fizetések ha egyeseknek emelkedett is, de csak keveseknek duplázódott meg. Tehát egyértelműen szarabb most a helyzet mint 4 éve. És akkor nem bezséltünk azokról akiknek nem is emelkedett a fizetése 4-5 éve, mert ilyenek is vannak. Az infláció meg 10 éves csúcson van, a forint egyre szarabb. A nagy többség szarabbul él mint 4 éve ezt tudják Orbánék is ezért készülnek vagyonkimentéssel a választások elbukására.
2021. máj. 9. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!