Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem szégyen a Jobbikra nézve,...

Nem szégyen a Jobbikra nézve, hogy még az ifjúság körében is - ahol korábban a legnépszerűbbek voltak - bezuhantak a DK alá?

Figyelt kérdés

Nézőpont Intézet közvélemény-kutatása az EP-választásról

18-29 év közötti szavazók:

1. Fidesz 33%

2. Momentum 24%

3. DK 9%

4. Jobbik 8%



2019. aug. 4. 07:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A politika lényege a szereplés. Ahogy Gábor Zsazsa is mondta, mindegy, hogy mit, csak beszéljenek rólam.

A Jobbik már kikerült a fősodorból, egyszerűen kiírták magukat az önkéntes háttérbe szorulásukkal.

2019. aug. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Hatalmas szégyen. De lesz ez még rosszabb is, azt mondják Vona visszatér és most a néppártosodásnál is jobb ötlete van a Jobbik teljes tönkretételére.
2019. aug. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%

A közvéleménykutatók az OGy meg EP választásokon is össze-vissza mértek, tehát ez lehet akár így is, de lehet, hogy teljesen hülyeség. (Mivel egy másik közvéleménykutatás szerint meg a fiaatalok 50%-a volt momentumos. Most nem keresem meg, de higyj nekem.)


Mindenesetre ami biztos, hogy a Jobbik abban a generációban volt nagyon népszerű, aki Gyurcsány alatt volt fiatal. Tehát a mostani 30-45 évesek. A náluk fiatalabbak inkább liberálisak. 2018-ban az LMP-re szavaztak nagy számban, 2019-ben a Momentumra.


A DK érdekes... A szavazóik döntő többsége nyugdíjas még mindig. De számomra Gyurcsány az az ember, aki meghamisította a költségvetést és ha nem sprintelek, akkor agyba-főbe veretett volna a rendőrökkel (annak ellenére, hogy amerre láttam, mindenki békésen viselkedett). Viszont a legfiatalabb szavazók számára (akik ekkor még kölykök voltak) csak egy vicces mémes bácsi, aki mindig az ellentétjét mondja, mint amit Viktor mond. Nem szavaznak rájuk azért nagy számban, de nem utasítják el annyira, mint én.

2019. aug. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%

Én a dk-t kedvelem, Gyurcsány Ferenc visszaír facen, melyik másik ír vissza?


21/F

2019. aug. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Egy DK-s:


A fiatalokat Gyurcsány végleg "elmarta" magának a többi párttól.


A többiek annyira a saját kis h'lyeségeikkel voltak elfoglalva, hogy elsiklottak a lényeg felett.

Ezt a lépés-hátrányt már nem fogják tudni "ledolgozni".


Az MSZP is későn ébredt fel Blankával kapcsolatban. :)

2019. aug. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%
Amúgy az ifjúság azért fordult el tőlük, mert az MSZP idején még menő volt nemzetiradikalizálni, de amióta a Fidesz is ráállt erre a vonalra és állami szintre emelte, azóta a fiataloknak már annyira nem fekszik.
2019. aug. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

Én Gyurcsány alatt lettem 18 éves 2009-ben. Akkoriban úgy voltam hogy elõbb felnyaltam volna egy taknyos turhát a betonról, minthogy gyurcsányra szavazzak.(most Orbánnal vagyok így) Egybõl bevonzott a jobbik IT önként és dalolva mentem hozzájuk, pedig durvábbak voltak mint most a mi hazánk. Az összes korombeli ismerõsöm jobbikos volt. Volt olyan, hogy a fél gimnázium ott volt a jobbikos rendezvényen suli után. Régi szép idõk, most mi van? (igaz 2011-ben tapsolva üdvözöltük ahogy a nácik vonulnak fekete egyenruhâba, így visszatekintve azért mégsem volt a legjobb út)

Mondjuk mi már akkor mondtuk, hogy Orbán egy ge.i senki nem hitt nekünk. Aztán szétesett a jobbik, mostmàr néhányan lézengenek a rendezvényeiken, azok is velem egyidõsek kb 25-35 évesek, akiket anno bevonzotta párt.... az a jobbik ami 5 éve tömegeket hívott az utcára. Változnak az idõk 🙂

2019. aug. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Miért volna szégyen? Gondolom van ifjúság aki szeret havi 300 órával keresni 128 ezret, és imádja hogy a focista elmebeteg eldorbézolja az adóját.
2019. aug. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%

Igazság szerint ez a Fideszre és a magyar demokráciára nézve szégyen.


Tekintve, hogy a Fidesz az ÁSZ politikai vezérlésével egyszerűen tönkrevágta anyagilag a pártot, a Mihasznák Mozgalom támogatása révén pedig az "oszd meg és uralkodj" elve alapján fel is darabolta azt, gyakorlatilag kinyírta a legerősebb ellenfelét.


Ez intő jel minden ellenzéki erő és próbálkozás számára: ahogy egy párt kicsit kinövi magát, a pártállami gépezet szét fogja zúzni és anyagilag is megsemmisíti (márpedig pénz nélkül kampányolni nem lehet).


A Jobbik a 20% közelébe jutva elkezdett túl veszélyessé válni, már-már kinőtte a középpártti státust és elindult a tömegpárttá válás útján. Ezért sürgősen meg kellett semmisíteni.


Az, hogy a végeredmény ez lett, nem meglepő, sajnos inkább várható.


De szégyennek ez csupán a magyar demokráciára, a jogállamra és a kormányra nézve szégyen. No meg mindazokra, akik a rezsimet támogatják...

2019. aug. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Én a dk-t kedvelem, Gyurcsány Ferenc visszaír facen, melyik másik ír vissza?"

Itt tartunk, hogy felnőtt fejjel ennek alapján dönt. Hogy mit ír vissza, az mellékes neki. Hogy milyen előélete van annak, aki visszaír, az is. A lényeg, hogy visszaír. Ez a szomorú.

2020. aug. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!