Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 1, 000, 000, 000 forintból...

1, 000, 000, 000 forintból magyar-hun elméletet gondozó múzeum? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Plussz, 101 kutatónak havi 1 milliós fizetés, hogy ezt a tudományosan már cáfolt kapcsolatot kutassák...

Ez Kásler terve.


Miért nem tüntet ez ellen senki?


Vagy komolyan nem tudja az átlag mahyar, hogy ma már ez a "magyar-hun elméletet" mennyire bullshit, alaptalan tudományosan?


Nem szörnyű, hogy erre ennyi pénzt kidobnak?


2019. aug. 4. 18:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt sem értem pontosan, hogy 1000 év távlatából mégis mihez kezdenénk azzal, ha megtudjuk kiktől származunk? Mármint érdekes lenne tudni, de azon kívül, hogy tudjuk, további érdekességgel nem szolgálna számunkra. Van a történelemnek azon része, amit érdemes kutatni, de mikor ez átfordul abba az irányba, hogy Hitler milyen szigorúsággal volt vegetáriánus, és hogy Napóleonnak voltak e ürítési gondjai... hát nem tudom.

Én nem érezném sem jobban, sem kevésbé magyarnak magamat, ha holnap ilyenkor kiderül, hogy afgán, vagy bármilyen más ősöktől származunk.

2019. aug. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
70%

A történelemhamisítás már megkezdődött. Felsőoktatás leépítése folyamatban. Az 56 - os kutatóbizottság beolvasztva (nehogy rosszakat terjessszünk már a ruszki haverokról). És most ez. A tudománynak függetlennek kéne lennie az államtól.


Azért nyomatják most megint ezt a hun elméletet, mert Orbánnak nagy haverja Erdogan, a törököknél a 30 - as évek óta pedig divat a hunoktól származtatniuk magukat. Úgyhogy ez egy közös pont lehetne. Lényegében minket akarnak ráhangolni a török kapcsolatokra. Orbán a legutóbbi törökországi találkozóján már kijelentette, hogy a magyar egy török nyelv, és a magyarok ápolják türk gyökereiket. Ezek után már az országot be is vették a Török Nemzetek szöbetségébe (szerencsére még csak mint megfigyelő tagot) így egy csapatba kerültünk olyanokkal mint pl. Azerbajdzsán, Üzbegisztán, Türkmenisztán. Lényegében ezzel a hun múzeummal segít minket ráhangolódni az újdonsült "tesókra". Mivel nekünk a Hanyatló Nyugatra már ugye nincs szülségünk, ezért a fent említett fényes, tiszta országok felé kell tolódnunk.


(A slusszpoén amúgy, hogy nyelvészek elemezték Orbán szövegét, mellyel kijelenti, hogy a magyar türk nyelv és konkrétan két türk eredetű szó volt benne, az egyik maga a türk volt.)


A Hunok amúgy legvalószínűbben a mai Mongólia területén élő Xiongnuktól származnak a tudósok szerint. A hun magyar rokonság kérdése pedig egy világ szerte rongyosra tanulmányozott téma volt, már nem igazán van olyan lelkiismeretes történész, aki erőltetné (Havi egy milláért mondjuk szerintem a magyar sumér rokonságot is "bizonyítanák").


Az én személyes véleményem szerint pedig nem lenne túl előnyös, ha a hunokkal azonosítanának minket amúgy sem. Fejlett civilizációkat döntöttek romba, kinyírták a rómaiakat, beköszöntött a sötét Középkor, maguk pedig semmit nem adtak a világnak, csak pusztítást. Kultúrájuk kimerült a sátorállításban és fosztogatásban, gyilkoltak, erőszakoltak, mentek tovább... Művészetek 0, alkotás 0. A hun gyerekek arcát születésük után összevágták, ugyanis úgy hitték, hogy ez segít majd, hogy felnőtt korukban jobban bírják a fájdalmat. Fejszorítóban nőttek fel, a koponyájuk hosszúkás, deformált volt. Az egyetlen dologhoz, amihez értettek az a gyilkolás volt, ezt az is bizonyítja, hogy Attila halála után rögtön szét is esett a birodalmuk. De az alatt az 50 év alatt is több kárt okoztak a világnak, mint a legtöbb nép.


Ha a magyar ilyen ősök után áhítozik, akkor itt komoly gondok vannak. Arról nem is beszélve, hogy mi az 1000 év alatt már jóval többet letettünk az asztalra, minthogysem bármiféle ősökben kelljen dicsőséget keresnünk. Főleg nem olyanokban akik minuszban nyomták.

2019. aug. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
76%
elírtam *a mai Mongólia területén élő egykori Xiongnuktól
2019. aug. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!