Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Téged is idegesít, hogy egyes...

Téged is idegesít, hogy egyes vélemények szerint Trianon megakadályozható lett volna (ha mondjuk teszem azt védekezünk ellene)?

Figyelt kérdés

Egyesek szerint az 1918 őszén leszerelt haderő sokkal erősebb volt, mint amely viszonylag könnyen és gyorsan elfoglalta az egész országot. Igaz, ellenállást sem nagyon tapasztalt, Károlyiék nem tettek semmit (csak nagyon sokat rontottak a helyzeten), a vörös hadsereg vezetése pedig nem törődött a honvédelemmel igazán, feladta a területeket, és csak egy demoralizált, gyenge ellentámadásra futotta egy olyan sorozás után, amely kb. 10-ed annyi katonát eredményezett, mint lehetséges.

Egyszerűen nem is harcoltunk Trianon ellen. (Ahogy sajnos Károlyiék és Kun Béláék ellen sem.) Ezért mentek át a románok úgy az országon, mint kés a vajon.

Az ellenség egyesített lehetséges hadereje kb. akkora lett volna, mint az 1918 végi magyar haderő... (De ebben benne vannak a francia egységek, melyek nem harcoltak volna.)

Az viszont érdekes, hogy a magyar politikai elit már jóval Trianon előtt tartott Trianontól, és állítólag ezért is szállt be a háborúba (bár nem tudom, mi az összefüggés, logikusabb lenne egy erős, pihent országként várni kisebbségek elszakadási szándékát). Nem tudom, hogy jósolták meg előre, attól még, hogy sok a kisebbségi egy országban, általában nem szakadnak el.

Megnyugtatóbb lenne, ha nem tehettünk volna semmit Trianon ellen, ha tényleg nagy túlerőben lett volna az ellenség. Máig katasztrofálisak a következmények. Látjuk, hogy nap mint nap magyarellenes intézkedések történnek.

Még Kárpátalját is elvették, amely azelőtt mindig magyar volt, és sok határhoz közeli, magyar többségű területet.



2019. aug. 8. 16:38
1 2 3
 1/30 progizo ***** válasza:
39%

Egyetértek veled, kérdező, nagyjából én is így gondolom.

Szégyen, hogy az akkori vezetők nem voltak képesek ellenállást kifejteni a megszállókkal szemben, mert hol az internacionalizmus, hol az antantbarátság volt fontosabb, mint Kunék és Károlyiék esetében.

Egyedül Stromfeld Aurél ismerte fel a honvédelem szükségességét, de neki meg a Tanácskormány tett keresztbe (Felvidék feladása).

Mindenesetre a kortárs magyar vezetések sem tűnnek dicsőbbnek és hazaszeretőbbnek etéren, a mostanit is beleértve.

A pártérdek, a hatalom megszerzése és megtartása, a vagyon harácsolása fontosabb nekik, mint a revízió, a nép és a haza érdekei.

2019. aug. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
33%

Tehát valami olyasmit vártál volna, hogy az éppen véget ért világháború után gyorsan robbantsunk ki egy újat?

Gondolom kicsit sem zavar, hogy mi a vesztes oldalon végeztük, így a béke feltételeiként például maximalizálták a sereg létszámát, stb...

2019. aug. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
24%

A maximalizálás utána történt...

De kérdező, jól mondod. Engem is borzasztóan idegesít, hogy ennyi történelemhamisító van, és még ennél is több hiszékeny ember, aki beveszi a mesét, hogy csak erősnek kellett volna lenni.

Most is, csak nagyon akarni kell, és még az Ardennek is a miénk lehet. Az Uralról nem is beszélve (na jó, Putyinnal nem veszünk össze, de akkor a Kaukázus...).

Arról nem is szólva, ha akarjuk és erősen koncentrálunk, 1 forint kerülhetne 330 euróba és nem fordítva. Mennyivel jobb lenne.

Szóval kérdező rajta, akarj erősen, idegeskedj jobban. Ki tudja, mi minden történhet (én tudom).

2019. aug. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
15%
Engem nem idegesít az, hogy mi volt 100 éve az már rég lejárt lemez.
2019. aug. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Törökország az aláírás után ért el komoly sikert a megszálló görögök legyőzésével... Elfogadjuk a békediktátumokat, de az ország 2/3-át elcsatolni egyáltalán nem normális. A románok se véletlenül foglalták el az egész országot, mert ez nem csak a tárgyalóteremben dőlt el. Az Antant, talán Károlyiék még mást hittek, nem avatkozott volna be katonailag, tehát egészen mások voltak az erőviszonyok, mindössze 3 nagyon gyenge hadsereget kellett volna visszaverni.
2019. aug. 8. 18:37
 6/30 anonim ***** válasza:
12%

nem tök mindegy?

elmúlt, vége van

kár ezen rágódni

2019. aug. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
21%
1000X leírták már: semmi értelme a "mi lett volna ha" kérdéseknek.
2019. aug. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
34%

Engem inkább elkeserít, hogy miután már akkor is súlyos árat fizettünk a külföldről "haza"települő internacionalisták ámokfutásának, MA is vannak, akik hasonlóknak bedőlnek.

És megszavazzák az újabb Trianonunkat előkészítőket, akik magyar állampolgársággal dolgoznak ellenünk szerte a világon.

2019. aug. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 progizo ***** válasza:
76%

Kérdező, ne vedd komolyan ezeket a defetista agyagedényeket; ha rajtuk múlna, még a Tiszántúlt is odaadnák a románoknak.

Egyébként milyen érdekes, hogy már 1920 táján több vagon lőszert küldtünk a bolsevik oroszok ellel harcoló lengyelek megsegítésére.

Tehát lett volna hadiipari potenciál ebben az országban, hogy támogassa a honvédő háborút.

2019. aug. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
0%
Előző szerinted mi lett volna az igazságos trianon ?
2019. aug. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!