Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetséges az együttélé...

Progizo kérdése:

Hogyan lehetséges az együttélés és együttműködés Romániával, ha azok mindig belénk rúgnak?

Figyelt kérdés

Csak én gondolom úgy, hogy képtelenség együtt élni és működni a románokkal, hiszen ott a paraszttól az értelmiségiig mindenkit áthat a magyargyűlölet, és velünk kelnek és fekszenek, ha a trianonozásról és a vadnacionalizmusuk kiéléséről van szó?

Vannak közülünk, akik mintha valami rózsaszín szemüvegen át néznék a valóságot, holott már 1920 táján kijelentette Bratianu, a liberális román politikus, hogy nem nyughatnak, míg Magyarországban az életképességnek a szikrája is van. És ha figyeljük a romániai eseményeket, láthatjuk, hogy ott rúgnak a magyarságba, ahol tudnak.

Ha ilyenek, akkor remélem is, hogy mielőbb "életre kel a falra festett ördögük", és valóra válik legnagyobb rémálmuk, hogy Erdély visszakerül a magyar anyaországhoz.



2019. aug. 9. 14:22
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
85%
Erdélyi magyarként azt mondom, hogy engem cseppet sem érdekel. Már észrevettem, hogy ahogy egyes románok, bunkó,paraszt és rasszisták, úgy egyes magyarok is azok. A te felfogásod sem áll messzebb egy román gyűlölőtől. Szrd le hogy ki kibe köt belé és éld az életed. Ugyan olyan szánalmas az a magyar aki "visszaüt" és utálja a románt azért mert román, mint az a román akinek 2019-re se jutott több,hogy fikázzon. Le kellene erről az Erdély témáról, ki nagyobb paraszt, ki kit utál témáról szállni, kedved lenni azzal is aki nem szeret és minden jobb lesz. Így sose jutunk semmire,ha a másikat hibáztatjuk.
2019. aug. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim válasza:
82%

#1 Vagyok - mellesleg belém sose rúgtak mert magyar vagyok. Sőt. Volt már olyan román ismerősöm aki azt nondta,hogy én ébresztettem fel,hogy a nemzetiség nem számít, nem ettől lesz valaki rossz ember. Itt élek mégsem látok olyan sok eseményt, amiben belénk rúgnak. Valóban volt,de már egyre kevesebb mert egyre többet nem érdekli , de akkor miért nem említed meg azt,hogy ahol a magyar lakosság nagyobb, a románok le vannaka nézve? Mert ez is igaz. Mint mondtam, szrd le és viseledj kedvesen a veled utálóval. Így könnyebb lesz. Nem a románokat védem, mert egyik párton se állok. Csak felállítom azt,hogy nekik is vannak sérelmeik, és köztük is sokvan a normális.


Már magyar magyar mellett sem fér meg mondjuk,inkább ezen gondolkozz.

2019. aug. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 Molyember ***** válasza:
68%
Első, ezzel most egy életre összezavartad. Volna. De majd lerendezi magában azzal, hogy te inkább román vagy, mint magyar, esetleg hazaáruló, ilyesmi. Tudod, gyűlölködni könnyebb, mint egyszer az életben gondolkodni. Nagy szerencsénk, hogy nincs olyan sok a kérdezőhöz hasonló emberekből, különben már mind meghaltunk volna valami szent és igaz háborúban.
2019. aug. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

#1.: "Már észrevettem, hogy ahogy egyes románok, bunkó,paraszt és rasszisták, úgy egyes magyarok is azok."


De mire föl azok a románok???

A magyart még megértem, mert a mi országunkat rabolták szét, semmizték ki, tették tönkre, darabolták fel, tehát nekünk még okunk is van rá, de a román, aki nyertese a mi nyomorúságunknak, az mire föl játssza még a sértődöttet meg bunkóskodik?

2019. aug. 9. 14:52
 5/37 A kérdező kommentje:

#2.: "viseledj kedvesen a veled utálóval."


Szent együgyűség...


"Így könnyebb lesz."


Neki biztosan.

2019. aug. 9. 14:54
 6/37 anonim ***** válasza:
70%

"A magyart még megértem, mert a mi országunkat rabolták szét, semmizték ki, tették tönkre, darabolták fel, tehát nekünk még okunk is van rá, de a román, aki nyertese a mi nyomorúságunknak, az mire föl játssza még a sértődöttet meg bunkóskodik?"


Azok a románok, akik ebben az egészben részt vettek, már rég meghaltak, max. a gyerekeik és az unokáik élnek még, akik ott se voltak, mikor ez történt. Szóval ők nem "nyertesei" semminek, hanem ebbe születtek bele. Egyedül erre jó a fantasztikus nacionalizmus, hogy az emberek olyan dolgok miatt balhézzanak, amikhez tulajdonképpen semmi közük nincs. Tiszta agymosás az egész mind magyar, mind román részről.

2019. aug. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom nezzuk a tenyeket:

2006 Nagyvaradi Olaszi temeto lerombolasa: oka nincs benne roman sir es jo regi temeto...


Szent laszlo szobor elmozditasa atalakitas cimen aztan a polgarmester szemrebenes nelkul mondta azert nem allitottak visza a szobrot mert nem kertek...pedig legalasz harom kerveny adta be ezen temaban amire nem meltoztattak valaszolni sem...


Ez evben meg ott van az uzvolgyi temetofoglalas es a crajovai magyar gyalazas....


Ami a leggyonyorubb az egeszben az azon tobbsegi romanok hozzaalasa akik ugye nem rugnak belenk...csak epp elvezettel vegignezik a rugdosasat a sovinisztaknak.....


Igy nehez egyutt elni ennel joval kevesebbert buntettek minket nepirtassal....

2019. aug. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
Csak őszintén: lehet még ebből 'puskaporos hordó' a későbbiekben?
2019. aug. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

#8.: Lehet-e??? Hiszen azóta puskaporos hordó, mióta 1920-ban szétbarmolták a Kárpát-medence egységét.

A románok, szlovákok, ukránok, stb. folyamatosan azon vannak, hogy ez az egész ügy egy puskaporos hordó legyen.

Csak emlékeztetnélek Basescu nem is oly régi kijelentésére, hogy "Románia a Tiszáig tart".

2019. aug. 9. 15:28
 10/37 anonim ***** válasza:
62%
Ebben a térségben valóban sok a gyűlölködés , ennek egyetlen oka a butaság. Ismeretlen erdélyi magyar barátom (#1) érti, miről van szó. A kérdező erre képtelen. Nem is akarja érteni, megrendülne a teljes ismeretrendszere. És Molyember, abban nem értek egyet, hogy kevés a buta. Sajnos különösen errefelé rohamosan (gyorsulva nő). Lassan többen lesznek, mint a térség többi országában együttvéve. Ők nagyon tudnak ám szorgalmasan keresni egy egy példát (vagy annak vélt eseményt) igazuk érdekében. Azt pedig nem tudod elmagyarázni nekik, hogy ellenkező példa viszont rengeteg van. Meg se hallgatják, önvédelemből.
2019. aug. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!