Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Újpest a romákért, avagy más...

Újpest a romákért, avagy más települések miért nem követik a IV. Kerület roma politikáját?

Figyelt kérdés

A helyi polgi rengeteget tesz a helyi romákért. Egyre nagyobb békében és nyugalomban, egyre többen élnek Újpesten roma honfitársaink. Wintermantel Zsolt sokat segít a romákon. Emellett más kisebbségnek is rengeteg programot szervez, az LMBTQ társadalom is elismeri.


A Nemzetközi Roma Nap alkalmából szervezett eseményen kitüntették a legjobb polgit, elismerve munkáját a közösségért.

[link]


Szerintem más települések is követhetnék a mintáját, boldogan élhetnének együtt romák és nem romák.


Mit gondoltok, mások miért nem támogatják a romák beilleszkedését?



2019. ápr. 10. 00:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%
Pontosan mit tesz ez a polgi, amivel sikerült ezt elérnie? Én nyitott vagyok arra, hogy békében éljünk veletek, de általánosságban úgy látom, aki normálisan be akar illeszkedni, az megteszi magától is, aki meg nem akarja, azt ösztönözni sem lehet erre. Ettől függetlenül ha van valakinek jó megoldása, arra kíváncsi vagyok.
2019. ápr. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Közösségi programok, támogatások, szociális bérlakás, roma karneválok, bulik, és tevékenységük nélkül nem jöhetett volna létre az ország egyik legszínvonalasabb roma közösségi háza, a Rácz Gyöngyi Közösségi Központ. Hol máshol, mint Újpesten.


Újpesten a romáknak egyre jobb élni, más település is követhetné a példát. Legtöbb helyen a kirekesztés és ellenségeskedés jellemző leginkább sajnos. és nem csak a romákkal szemben... :-(

2019. ápr. 10. 00:45
 3/25 anonim ***** válasza:
88%

Vigyázni kell, hogy a romáknak szánt segítségek/támogatások/ajándékok/kivételezések nehogy átmenjenek pozitív diszkriminációba.

Ha mindenhol a romák lennének az elsők, felmerülne a megkülönböztetés megléte a magyaroknál. Ami érthető is.

Folytassuk csak a mindenki egyenlő esélyek politikát, jól van az úgy. Ha a magyar meg tud valamit teremteni magának de egy cigány nem, akkor az nem éppen a városvezetés hibája, és nem onnan kell kezelni a probléma gyökerét.

Az előtérbe helyezés és pozitív diszkrimináció a cigányok felé nem hozott eredményt, legalábbis nem annyit amennyit kellett volna.

Puzsér Róbertnek van egy teóriája, ami ennek a teljes ellentétje. Egy roma család ne kapjon támogatást, csak mert rossz körülményekre felelőtlenül vállalnak gyereket sokan. Egy próbát megérne az efféle politika is, veszíteni úgysincs mit. 600 év után már oly' mindegy.

2019. ápr. 10. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%
A szociális bérlakással az a baj (most függetlenül attól, hogy roma vagy nem roma kapja), hogy amíg a gyerekes rászoruló automatikusan megelőz mindenkit, aki gyerektelen, addig a felelőtlen gyerekvállalásra ösztönzik a mélyszegényeket. Ha már szóba került Puzsér, a negatív családi pótlékos ötlete nem is rossz (bizonyos jövedelmi szint alatt az kapjon juttatást, akinek nem lett az adott évben gyereke).
2019. ápr. 10. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
65%

"Ha a magyar meg tud valamit teremteni magának de egy cigány nem, akkor az nem éppen a városvezetés hibája"

Ez mondjuk nem feltétlen így van, amíg az emberek nagy része szívesebben vesz fel nem romát dolgozni, mint romát. Az állami cégek mondjuk elöljárhatnának ebben példával.

2019. ápr. 10. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

500 év alatt nem sikerült beilleszkedni, nem is fog ezután sem. Azok a romák akik akarnak, azoknak sikerül is.

A legjobb barátom roma. Akár mikor találkozunk, búcsúzáskor felhívja figyelmem, romákat kerüld, mert lehúznak, átvágnak.

Ebben igaza van. Éltem roma közösségben is, ott az nagy dicsőség volt, ha a közösség valamelyik tagja, letudott húzni, átvágni, meglopni egy nem romát.

Lehet bármilyen támogatás, programok, stb, még fejekben nincs változás, semmit nem ér. Mikor sokan azt hangoztatják, én roma vagyok, nekem szégyen ha dolgozok.

2019. ápr. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%
Ameddig nem a akarnak beilleszkedni nincs mit támogatni másoknak.
2019. ápr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
81%

Közösségi programok, támogatások, szociális bérlakás, roma karneválok, bulik,


Csak ezek az ingyen dolgok mi? Elhiszem hogy ettől aztán jó lesz ott szeginromákoknak lenni, de nem ettől fognak beilleszkedni.

Nyilván a negatív diszkrimináció is csak úgy jött, dehogy a tapasztalat hozta.

El kell menni borsodba, kapálni, kaszálni lusta, de a készt le tudja szedni érdekes.

Ezt a jár nekem mer szegínelnyomott vagyok, ezt hozta a nagy liberalizmus. Tudom, mert vannak roma ismerőseim, akik a szülőkkel együtt dolgoztak. A gyerekeikre már nem annyira jellemző.

2019. ápr. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Ő az egyetlen olyan polgármester akinek a regnálása ellen 1000 emberes tüntetés volt februárban.

Jelenleg a leggyűlöltebb ember újpesten.

Eleve milyen polgármester az aki nem áll szóba a kerülete lakóival semmilyen szinten,csak akkor ha megnyílik egy kocsma jöhet egy közös kép ha már a zsebébe raktál 5 millát a bérleti lehetőségért?

2019. ápr. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
76%

Ja ha meg már írtátok a bérlakást.

A 9 éves regnálása alatt új bérlakások átadása nulla.

Régi bérlakások felújítása nulla.

Cserébe bezáratta az árpád kórházat meg eladta az ady endre műv központot negyed áron mint amennyit ér a terület.

2019. ápr. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!