Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik arra buzdítanak, hogy...

Magyarnak születtem kérdése:

Akik arra buzdítanak, hogy menjünk nyugatra, meg ott kolbász van kerítés helyett, azok nem is akarnak szebb jövőt?

Figyelt kérdés
Tekintsünk el a Fidesztől, meg minden egyes pártól. Attól is ki melyik oldalon áll, és ki hol él. Mit vall hazájának, és milyen nemzetiséghez tartozik. Ha mindenki kimegy. Orvosok, közgazdászok, politikusok akkor nem is lesz szebb eljövendőnk. Itt most nem a befásultságra vagyok kíváncsi, meg a magyar elleneségre, meg nem azokra akik elakarják hitetni hogy nyugaton jobb. Aki úgy gondolja hogy jobb az menjen ki és éljen ott. De ne azért mert meg győztétek többek között ti hogy ott jobb. Ha arra buzdítatok mindenkit hogy menjen el, azzal nem a hatalomnak fogtok ártani, hanem magatoknak. Az lenne a cél, hogy annak az országnak a feltörekvésében segítsetek, amelyben éltek. Ebben a legkisebb munkásemberre is szükség van. Ha szeretitek egyáltalán azt a földet ahol éltek, és azt a kultúrát ahol éltek akkor arra kellene buzdítani az embereket hogy ittmaradjanak.

2019. aug. 9. 16:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
98%

"Az lenne a cél, hogy annak az országnak a feltörekvésében segítsetek, amelyben éltek."


Segítik is annak oz országnak a feltörekvését ahol élnek, csak éppen ez egy külföldi ország. Nem mellesleg ez adok-kapok dolog. Manapság az ember nem az országáért, hanem magáért dolgozik. Hazaszeretetből nem fog jóllakni a családod, nem lesz házad, nem lesz emberhez mltó orvosi ellátásod, nem tudod oktatni a gyereked, nem tudod elindítani az életben. Ha ezek nincsenek meg akkor ott ette meg a fene az egészet.


" De ettől még nem kell szeretni. A haza az más."


Miért lenne más? Mi az hogy szeretni KELL? Miért kellene? ÉS miért ne kellene szeretni a munkahelyed? Sokra mész a hazaszereteteddel, ha rühelled a munkád, azt a dolgot, környezetet, amiben az életed éled le. Aztán meghalsz 40-50 évesen agyvérzésben, sztressz okozta problémákban, vagy alkoholista, depressziós leszel aki felköti magát.


"Nem vagyok híve annak a mentálításnak, hogy ott vagy otthon ahol élsz."


Ez pontosan igaz a hazádra is. Attól, hogy ott élsz ahol, még lehet nem az az otthonod. Csak sok ember soha nem is fogja megtudni, milyen az, hogy otthon, milyen kiszakadni a megszokottból, még ha az rossz is. Én vidéki nagyvárosban, alkoholista családban nőttem fel, marhára nem otthonom a hely ahol éltem, túléltem és örültem hogy elhúzhattam az ország másik felébe.


"Ott vagy otthon ahova kötődsz. Ahol a családtagjaid vannak, a barátaid"


Manapság azért elég jellemző, hogy a család, barátok is szétszélednek. Legtöbb barátom visszament vidékre, vagy elmentek külföldre. A családom meg így is 200+ km-re van és pár havonta nézek feléjük. Ennyi erővel már mindegy, hogy 200 vagy 2000 km.


"Persze kint is lehetnek barátid meg ismerőseid, de azok még is valami mások."


Miért lennének mások? Kint is ember vagy, és emberként kezelnek. Ilyen szempontból a magyar egy eléggé beilleszkedő nép, hiszen kulturálisan, gondolkodásmódban sokkal inkább tartozunk a nyugathoz, mint a balkáni, keleti, közel-keleti népek. Na meg magyar ismerősök, azok akik ott tesznek kereszbe, ott hátráltatnak ahol tudnak.

2019. aug. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
89%

De, akarnak szebb jövőt, ezért is mennek el, hogy legyen.


A magyar feltörekvésben nem lehet segíteni, mert a komcsik, mindegy hogy fidesz, maszop, vagy szadesz színek alatt szétlopják. És a birka újra és újra ezeket szavazza meg, a nem komcsi pártokat soha, mondván "úúgyis azok is lopnak" miközben soha nem voltak kipróbálva, ellenben a komcsik 89 óta, és azelőtt is több mint 40 évig.

Magyarország szép lassan megszűnik.

Természetes kiválasztódás.

2019. aug. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
95%

A Haza megköveteli, hogy halj meg érte.

Tegyük hozzá, védelmében, nem pedig éhhalállal.

.

Ha fizetett szószóló akarsz lenni, még finomíts fogalmazásodon.

"Ha mindenki kimegy ... politikusok"

Ugyan, áruld már el, melyik magyar politikus menne ki, ha nekik itt a Kánaán?

2019. aug. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
"Tekintsünk el a Fidesztől, meg minden egyes pártól." Szép, szép, de szerinted el lehet???? Szerintem nem. Te el tudsz tekinteni attol, hogy arányosan MO az egyik legnagyobb haszonélvezöje az EU-s támogatásoknak, csak ugy széthordták a fidesznyikek, hogy az egyszerü melos kénytelen nyugatra menni ha egy kicsit élhetöbb körülményeket akar magának, családjának.
2019. aug. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy hazafiasságból meg nemzeti öntudatból nem élsz meg. Nyilván nekem is ez az otthonom, itt szeretnék élni meg családot alapítani, de a jelenlegi kormány tesz róla hogy itt normális életed ne lehessen. És hát jó dolog szeretni a hazát, de szerintem minden embernek első a saját és családja jóléte, biztonsága, megélhetése, és ezt fogja szem előtt tartani, nem azt hogy itthon piros-fehér-zöld a zászló, máshol meg épp piros-sárga-fekete vagy "stars and stripes". Ha kint ugyanezzel a végzettséggel, szakmával, diplomával, ugyanígy 8 órában 8x annyit keresek mint itthon, plusz fele annyit adózom, plusz normális egészségügyi ellátást kapok, plusz jó helyre jár a gyerekem iskolába, plusz nem mossák az agyam hazug propagandával, plusz sorolhatnám, akkor nyilvánvaló hogy ha nem is könnyű szívvel de ki fogok menni.
2019. aug. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 progizo ***** válasza:
94%

Szerintem valami egészséges középút és kompromisszumok kellenének: az álhazafi, tolvaj Fidesz helyett egy valóban hazafias vezetésnek, amely mozgósítja a magyar nemzet erejét a közös célok elérésére, védi a magyar vállalatokat és az egyszerű kisembert egyaránt, szociálisan érzékeny, míg mi, a honpolgárok biztos felvevőpiaca vagyunk a hazai termékeknek, becsületesen végezzük a munkánkat, nemcsak a magán- de a közvagyont is tiszteletben tartjuk, segítjük embertársainkat, stb.

Lehetne jó ország ebből a magyar hazából, dehát "fejétől bűzlik a hal". A rendszerváltáskor nagyon elrontották pl. hogy az állam nem védte meg az olyan jónevű nagyvállalatainkat, mint az Ikarus, Videoton, Orion, Ganz, Csepel, Globus, stb., mi pedig nem voltunk biztos vásárlói ezek termékeinek abban a nagy eufóriában, hogy vehetünk külföldit is.

Na, hát innen lesz szép a talpraállás - ha ugyan lesz valaha is.

2019. aug. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Egy életünk van és fene se tudja meddig tart. Minek szenvedni itthon az alacsony fizetésekkel, a rossz munka körülményekkel, a szar egészségüggyel, oktatással? Amikor rengeteg nyugati országban ezek teljesen rendben vannak és egészen más élmény élhető országban élni?

Én Magyarországon kb 120 ezer forintot kerestem a diplomámmal. Kimentem Svájcba és a szakmámban helyezkedtem el, bár nyilván nagyon alacsony pozícióban az elején. Gyakorlatilag a magyar fizetésem 15-16x-àt kerestem meg azonnal. És később ahogy fejlődött a németem (angollal mentem ki) és beilleszkedtem a csapatba, feljebb tudtam lépni, még több fizuval.

Nagyon drága az élet, de lazán kifizetem az albérletet, a minőségi kaját és az autómat. Ezen felül többet tudok havi szinten félre tenni, mint otthon az egész fizetésem lenne..

Évente többször nyaralunk külföldön és haza is rengeteget járok, akár csak hosszú hétvégére. Van jövőképem, nem félek attól, hogy mondjuk gyereket vállaljunk.

Otthon a büdös életben nem mertem volna a szaros 120 ezerre gyereket vállalni. Hát magamat sem tudtam eltartani,hiába tanultam 5 évet az egyetemen.

Érted. Minek maradna az ember olyan helyen, ahol nem becsülik meg?

Csak úgy lesz változás, ha az emberek mernek lépni és nem elégszenek meg.

Majd ha összeomlik plaz oktatás és akkora tanár hiány lesz, hogy már nem tudják titkolni, akkor majd megfizetik őket..aztán szépen visszamennek a pálya elhagyók és a fiatalok számára is népszerűbb lesz kitanulni... Addig? Szenvedjenek havi 140 ezerből? Fogadják el, hogy örökre szegények lesznek és 20 év karrier után is luxus lesz egy balatoni hétvége?

Nem kell elfogadni, el kell hagyni azt a helyet, ahol ennyibe becsülnek. Tényleg csak így lehet változást elèrni.

Én is szívesen visszaköltöznék, ha a mostani árak mellett legalább egy nettó 600-at megkapnék. Szaros 100 pár ezerért kösz nem.

2019. aug. 10. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

17# vagyok, egyébként nekem az is hatalmas gondom a mostani Magyarországgal, hogy gyakorlatilag haldoklik a nyugdíj rendszer. A mostani nyugdíjak sem követik az inflációt már rég. Gyakorlatilag ha nincs saját háza a parasztnak, akkor mehet az utcára nyugdíjasként.

Képzeld már el, hogy egy mostani nyugdíjas a 90 ezres nyugdijabol albérletet tart fent, fizeti a gyógyszereit, eszik stb.. Esélytelen, úgy is neccesen jönnek ki, hogy saját házuk van szinte kivétel nélkül.

A mostani fiatal generáció nem tud 40 millióèrt egy szaros panelt venni, jó eséllyel albérletben maradnak örökre. Vagy annyi hitellel lesz saját házuk, hogy még nyuggerként is fizetik és ugyanott vannak, mehetnek az utcára..

Külföldön meg a nyugdíjasok folyamatosan utazgatnak, étterembe járnak stb.. Itthon mikor látsz pl kávézókban, éttermekben nyugdíjasokat?

2019. aug. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Magyarországon soha nem is lesz szebb eljövendőd. Tudod, hogy miért? Mert a magyarok nem igénylik a jólétet, ők jobbágyok akarnak lenni és mindenüket oodaadni a királynak és a hűbérurainak.
2019. aug. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Már az ősidők óta mindenki oda költözött ahol meglehetett élni és addig védelmezte azt a területet amíg volt értelme. (Ugyan úgy igaz ez az állatokra is). Annó oda mentek az emberek ahol lehetett növényt termeszteni, állatot tartani, vagy vadászni. Ma már ezeket a dolgokat felváltotta a pénz, de ez az ősi ösztön nem múlt el. A nacionalizmus egy modern ideológia. Az ideológiák, ahogy minden ember által kitalált dolog el fog tünni. Az ösztönök, amik az ideológiákkal ellentétben természetesek és minden élőlényben megtalálhatók, azok mindig felül fogják írni a a múlton való romantizáláson alapuló nacionalizmust.


A válaszokból is láthatod hogy amiket felsorolsz, az emlékek, a rokonok, a barátok, ezek mind eltörpülnek az életben maradási ösztön miatt. Plusz az internet, repülők, autók korában már nem olyan nagy távolság ami mondjuk az USA és Magyarország között van. Így egy külföldre költözés nem jelenti azt mint mondjuk 1000 éve egy messzi vidékre való vándorlás, hogy valószínűleg soha többé nem látod a családodat.

2019. aug. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!