Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik arra buzdítanak, hogy...

Magyarnak születtem kérdése:

Akik arra buzdítanak, hogy menjünk nyugatra, meg ott kolbász van kerítés helyett, azok nem is akarnak szebb jövőt?

Figyelt kérdés
Tekintsünk el a Fidesztől, meg minden egyes pártól. Attól is ki melyik oldalon áll, és ki hol él. Mit vall hazájának, és milyen nemzetiséghez tartozik. Ha mindenki kimegy. Orvosok, közgazdászok, politikusok akkor nem is lesz szebb eljövendőnk. Itt most nem a befásultságra vagyok kíváncsi, meg a magyar elleneségre, meg nem azokra akik elakarják hitetni hogy nyugaton jobb. Aki úgy gondolja hogy jobb az menjen ki és éljen ott. De ne azért mert meg győztétek többek között ti hogy ott jobb. Ha arra buzdítatok mindenkit hogy menjen el, azzal nem a hatalomnak fogtok ártani, hanem magatoknak. Az lenne a cél, hogy annak az országnak a feltörekvésében segítsetek, amelyben éltek. Ebben a legkisebb munkásemberre is szükség van. Ha szeretitek egyáltalán azt a földet ahol éltek, és azt a kultúrát ahol éltek akkor arra kellene buzdítani az embereket hogy ittmaradjanak.

2019. aug. 9. 16:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%
Én sem jókedvemben tervezek kimenni.Azért akarok kimenni,mert itthon nem lehet megélni..És beszélem a német nyelvet,nincs messze Ausztria,hát mi tartson vissza?Majd ha leváltják a Fideszt,visszajövök.Addig úgysem lesz itt semmilyen feltörekvés.
2019. aug. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%
Most ez olyan, mint a rossz munkahely, egy ideig reménykedsz, hogy jobb lesz, de amikor hosszú idő után nem tapasztalsz pozitív változást, akkor váltasz.
2019. aug. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Papucs112 ***** válasza:
75%

Az olyan emberek, akik olyanokat mondanak hogy "hulljon a férgese" szerintem csak végtelenül irigyek, vagy buták. Nem jut el a tudatukig hogy az ő nyugdíjukat nem fogja tudni senki fizetni, kitermelni. A fidesznek is a szavazói szerintem több mint 50%ban nyugdíjasok, nekik meg tökmindegy hogy másnak szar, nekik jó és kész.

Véleményem szerint az nem teljes élet, ha beskatulyázva kell élned. Lássuk be, itt mo-n elég szűk körben mozog, hogy mire/kikre van kereslet. Mérnökök, gépészek, de mi van azokkal az emberekkel akik nem ebben szeretnének elhelyezkedni? Meg kéne adni mindenkinek a lehetőséget hogy eldöntse, mi akar lenni, és biztosítva legyen a munkahelye, emberhez méltó fizetéssel. Nem lehet minden embert egy kalap alá venni.

A kedves nyuggerekre (vagy aki ilyet mond) visszatérve, amint mondtam irigyek. Irigyek, mert nekik erre nincs lehetőségük, nem tudnak x nyelven, ezért muszáj hónapról hónapra élniük. Valahogy ez a magyarokban benne van, mind szenvedni akarnak, és még büszkék is rá. Aztán majd ott koppannak, mikor 70 évesen is be kell járnia a munkahelyére különben éhen döglik. Az ilyen embereknek kéne szétnézni az országban, nem csak a szent kerezsgyén bibliát olvasgatni.

2019. aug. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
35%
Olyan úgysem lesz, hogy MINDENKI elmegy. Ha már nagyon kevés orvos van vidéken is, nagyon szép kis össtegeket szoktam ám adni azoknak a háziorvosoknak, akik elvállalnak több kis települést. Így ők nem fognak elmenni, és beáll az ,,egyensúly".
2019. aug. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
#2 De a hazát nem lehet egy rossz munkahelyhez hasonlítani. Dolgozni nem mindenki szeret, a főnökét meg a cégét nem mindenki szereti. Nem baj ha tönkre megy az adott cég. Vagyis de baj ha tönkre megy az adott cég, főleg ha az sok profitot termelt az országnak. De ettől még nem kell szeretni. A haza az más. A haza az, ahova az emlékeknek kell déged kötni, a haza az ami az otthonod. Nem vagyok híve annak a mentálításnak, hogy ott vagy otthon ahol élsz. Mert nem ott vagy otthon. Ott vagy otthon ahova kötődsz. Ahol a családtagjaid vannak, a barátaid. Persze kint is lehetnek barátid meg ismerőseid, de azok még is valami mások.
2019. aug. 9. 17:17
 6/24 anonim ***** válasza:
86%
Én ahhoz hasonlítanám, mikor az embernek alkoholista a gyereke. Mindegy mennyi pénzt adsz neki, alkoholra költi. Egy darabig megpróbálsz a lelkére beszélni, kifizetni a tartozásait stb. De gyakran nincs más út, mint elengedni a falig. Hagyni, hogy megüsse magát, reménykedni, hogy túléli, feleszmél és akkor majd már lehet rajta segíteni.
2019. aug. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
91%

Dehogynem akarnak, csak nem hiszik, hogy lesz. Csak egy tanmese egy magyar ápoló vallomásai ismeretségi körömből:

Magyarországon keresett nettó 160 ezer forintot éjszakázással 12 órázással 160 órás beosztásban stb. Most Németországban megkeres 650 ezer forintnak megfelelő eurót 8 órás műszakokban. Mégis mit tanácsolnál neki? Hogy várjon 2050-ig hátha akkorra minálunk is lesz ennyi egy ápoló bére? Mikorra már közel jár majd a hatvanhoz?

2019. aug. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
98%

"Ahol a családtagjaid vannak, a barátaid. Persze kint is lehetnek barátid meg ismerőseid, de azok még is valami mások."


Közeli rokonaim fele külföldön él és nem azonos országban. Most akkor hol az otthonom? Mivel másabb Egerből Győrbe átutazni, mint átrepül Brüsszelbe vagy Londonba?

Édesanyám azt számolgatta múltkor, hogy nagymamám körülbelül annyi ideig utazott a saját házától hozzánk, mint amennyi idő alatt ő is ki tud érni Londonba egy repülővel.


"De a hazát nem lehet egy rossz munkahelyhez hasonlítani. "


Miért nem? Én például nem a pénz miatt fogok távozni Nyugatra, hanem a társadalom miatt. Tanultam ki és azóta ki vágyakozok, egyszerűen annyival másabb.


"A haza az, ahova az emlékeknek kell déged kötni, a haza az ami az otthonod. Nem vagyok híve annak a mentálításnak, hogy ott vagy otthon ahol élsz. "


Pedig így van, ott nekem 10 hónap alatt rengeteg emlékem született Belgiumba, onnan úgy írnak a barátaim, hogy mikor térek vissza és pont arra volt jó, hogy itthon leredukálódott a barátaim száma. A városban ahol most élek van 1-2 barátom és a szüleim. Mindenki más az ország más részein vannak. Ugyanúgy nem tudunk egyik percről a másikra összeülni egy iszogatásra.

2019. aug. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
91%

"A haza az, ahova az emlékeknek kell déged kötni, a haza az ami az otthonod."


Magyarországon kívül emlékek kötnek az Egyesült Államokhoz, Egyesült Királysághoz, Belgiumhoz, Németországhoz, Erdélyhez, Felvidékre.


Ilyen alapon nekem nem Magyarország a hazám, hanem Kelet-Magyarország, Heves és Borsod és még egy település Pilis. Ez a három helyhez köt sok emlékem. Otthon meg kifejezetten Kelet-Magyarországon érzem magamat Egerben és Miskolcon, nem pedig Budapesten, Zalaegerszegen, Debrecenbe vagy Szegeden.

2019. aug. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
98%
Ha nem is kolbászból van, de szakmunkásként nem bóvli kereseteket adnak. Én a deviza hitelt kifizetni jöttem ki, sikerült, és megtetszett. Javaslom mindenkinek aki jó szakember és többre értékeli a munkáját a 180 ezer nettó orbáni munkabértől, hogy távolodjon el a szülőföldtől.
2019. aug. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!