Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tavalyi Országgyűlési...

A tavalyi Országgyűlési választások óta nem követtem a hazai belpolitikát. Hogyan lett azóta a Jobbikból a küszöbön táncoló kispárt, a DK és a Momentum pedig mitől lett a 2 legerősebb ellenzéki párt, és mi az a Mi Hazánk Mozgalom?

Figyelt kérdés

2019. aug. 10. 15:12
 1/6 A kérdező kommentje:

A Vizuálisabb típusúaknak:

2018-ban így álltunk a közvélemény-kutatók szerint: [link]

1 év elteltével pedig állítólag ez a helyzet:

[link]

2019. aug. 10. 15:14
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
A Jobbik csicska párt lett egy nagy vállalkozó zsebébe kerültek, Gyurcsánnyal kezdtek szövetkezni aki ellen régen harcoltak és el akarták itélni. Akinek ez nem tetszett a párton belül azt ki rúgták. A melegeket is el kezdték támogatni meg akarták szerezni az ő szavazatukat is de a melegek emlékeztek rá hogy a Jobbik régen mit mondott roluk. Nem hülyitették be öket. Aztán Vona le mondott és egy volt szkinhed lett a párt elnök. Így az összes baloldali szavazó aki Jobbikra szavazott ott hagyta öket. Ezért lett a Jobbik a leg gyengébb párt ami bekerült az európai parlamentbe. Ez röviden így történt ha hasznos volt a válaszom kérlek nyomjad a zöld kezet! köszönöm
2019. aug. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%
Ezt nem itt fogod megtudni, itt nagyjából mindenki elfogult erre-arra. Próbálj független elemzéseket keresni.
2019. aug. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Az év elején a fidesz utasítasba adta az ásznak,hogy találjon valami hibát a jobbik 18as kampányában mert el kell lehetetleníteni. Találtak és a jobbik kapott egy 1mrd-os bírságot. E miatt nem maradt egy forintjuk sem és a megszűnés fenyegette a pártot. Maradtak de nem maradt lóvé az ep kampányra,így a programjukat sem tudták eljuttatni a választókhoz.


Dk.

Feri hátraállt,dobrev előrelépett,jó programot kínáltak az ep-re,az aktivistáik ott voltak mindenhol és ez meg a 150 milla kampányköltés meghozta az eredményét.


Mi hazánk.

A fidesznek kellett egy fiókpárt,hogy a szetbombáztatott jobbikból szavazókat szipkázzon és hogy megossza bomlasztani próbálja az ellenzeki összefogást egy ilyen széljobb "ellenzéki" valójában fidesz fiókpárttal. Ez nagyon nem jött be,a választók nem ették meg,így az önki választások után valszeg meszeltek a mihazanknak.

2019. aug. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amikor Simicska nem kapott politikai pozíciót, akkor összeveszett Orbánnal. Simicska úgy gondolta, hogy a médiabirodalmával győzelemre tudja vinni a Jobbikot, ezért gyakorlatilag megvásárolta őket. Az látható volt, hogy pár hónap alatt nem lehet győzelemre vezetni a Jobbikot, ezért erőteljesen nyitottak abba az irányba, amelyiknek addig nem is ellenfelei, hanem szinte ellenségei voltak. Az volt a terv, hogy van egy erős szavazóbázis, amely tovább nem növelhető jobbra, ezért balról szereznek még támogatókat. De fordítva sült el a dolog: Nem lettek új szavazóik, a jobboldaliak pedig elpártoltak tőlük. A Mi hazánk azokból a jobbikos politikusokból alakult, akik vagy kiléptek a pártból, mert nem vette be a gyomruk a 180 fokos irányváltást, vagy kirúgták őket, mert kritizálták az új vezetést.


Az MSZP évek óta építi le magát. A használhatóbb tagjait és ezzel együtt a szavazóit a DK felszívta.


A Momentum eleve egy piaci résbe született. A fiatal generáció mindig is szimpatizált a liberalizmussal és a mostani fiataloknak már nincsenek emlékei az SZDSZ-ről.

2020. aug. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Hogyan lett azóta a Jobbikból a küszöbön táncoló kispárt, a DK és a Momentum pedig mitől lett a 2 legerősebb ellenzéki párt (...)" Ha megnézed az általad linkelt közvélemény-kutatásokat, akkor azért azt látod, hogy a Jobbik 6-ból 4-nél előzi a Momentumot, 1-nél holtverseny, és csak 1-nél jobb a Momentum. A DK valóban az ellenzék legerősebb pártja lett, mögötte fej-fej mellett Jobbik, Momentum, MSZP.


A Jobbik leépülésének okai. Egyrészt a Fidesz rájuk szabadította az udvari ÁSZ-t, gyakorlatilag kisemmizték őket anyagilag. Anélkül azért nehéz működni, az aktivistahálózat kopik, kampányanyagokat nehéz csinálni, stb. Másrészt a néppártosodási törekvések miatt a Jobbik szétszakadt, a szélsőjobboldali vonalat folytatni akarókból lett a Mi Hazánk, a mérsékeltebb rész maradt Jobbik néven, és utóbbiak elkezdtek szövetségeseket keresni a baloldalon. Értelemszerűen a szavazóbázis ezzel az egésszel nehezen tud mit kezdeni, tehát túl azon, hogy oszlik a Jobbik és az MHM között, még morzsolódik is (most a Jobbik és az MHM támogatottsága összesen sem éri el a 2018-as Jobbikét).


A Momentum új erő a magyar politikában, gyorsan futottak fel. Azzal lettek híresek, hogy a budapesti olimpiai pályázatról népszavazást akartak kiírni, és ehhez a szükséges aláírásokat összegyűjtötték. A szavazás elől a kormánypártok kitértek (ez egy jól átgondolt stratégia a részükről: "veszélyes" ügyekben inkább visszalépnek, mint hogy szavaztassanak, ld. még vasárnapi boltzár esete - a veszélyes alatt azt értem, hogy politikai értelemben kockázatos, tehát sok ellenzéki szavazót tudna megmozgatni, és egységesíteni). De akárhogy is tért ki a kormánypárt a népszavazás elől, az olimpia kérdését komolyan felvető mozgalom már elhíresült, és párttá alakult. Társadalmi kérdésekben inkább liberális (de nem annyira, mint az SZDSZ, talán ebben szerepe van annak, hogy a pártot vezető Fekete-Győr korábban Fidesz-szimpatizáns volt, illetve annak, hogy vidékibb pártnak tűnik a teljesen urbánus SZDSZ-nél), gazdasági értelemben viszont konzervatív. Akárhogy is, mindenképpen egy új színfolt a magyar politikában, és a megerősödésükben minden bizonnyal van szerepe a Jobbikról lekopóknak, akik viszont a Mi Hazánkat túl szélsőségesnek tartják, és a Momentum bizonyos konzervatív vonásai tetszenek nekik. Egy másik erősségük, hogy fiatalok, jól használják a médiát, és nincs 2010 előtti negatívan beállítható kormányzati előéletük.


A DK igyekszik elfoglalni az MSZP volt helyét, és úgy tűnik, sikerrel jár. A hagyományos baloldali szavazóbázis, mely az MSZP hátországát adta, erőteljesebbnek látja a DK-t, és szépen lassan átpártol. Ebben minden bizonnyal szerepe van annak, hogy Gyurcsány sokkal karizmatikusabb vezető, mint az MSZP-ben bárki. Valószínűleg már a budapesti és vidéki aktivistahálózat átvétele is részben megtörtént, illetve folyik.


Ez persze csak dióhéjban a történet.

2020. aug. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!