Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szükség van arra, hogy az...

Szükség van arra, hogy az önkormányzati választásokon pártokban induljanak?

Figyelt kérdés

2019. aug. 9. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül lenne rá szükség, nálunk pl. sokáig volt független polgármester ezelőtt 10-20 éve.

Az a baj, hogy most már hiába indul valaki függetlenként, mindenki azt vizslatná, hogy ugyan papíron "független", de a valójában ez és ez a párt áll mögötte. A gyakorlatban ez így menne. A társadalom jó része nem tudja levetkőzni, hogy pártokban gondolkodjon.

2019. aug. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Abban amúgy biztos vagyok, hogy a pártok alapítanának pártközeli helyi szervezeteket.


De mondjuk egy akármilyen párt közeli mit tudom én, legyen mondjuk... "Együtt Salgótarjánért Egyesület" színeiben induló önkormányzati képviselőnek akkor is megnehezíti a dolgát, hogy nincs mellette a pártlogó, tehát mégis meg kell győzni az embereket, hogy rászavazzanak. Minden egyes helyi szervezetnek meg nem fog az M1 vagy a Klub Rádió akkora felületet adni, mint egy pártnak.

2019. aug. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk pl. a jobbikosok annyira szégyenlik magukat, hogy alapítottak egy "civil egyesületet" és amögé bújva indulnak.
2019. aug. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az önkormányzati választásokon mindig is nagyon sokan indultak pártokon kívül. De valamilyen szervezet kell hogy legyen mögötte, hiszen akkor ki szavazna rá? Terike kiálna, hogy na, én képviselő szeretnék lenni és rám szavazzatok, ne a Józsira, a Márkra meg az Ivettre?

Nincs szükség arra hogy pártok induljanak az önkormányzati választásokon - ellenben a pártok AKARNAK indulni, hiszen akkor helyben is tudják képviseltetni magukat az önkormányzatokban is, nem csak a parlamentben.

2019. aug. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
62%
Nincs, hisz nálunk is indul 10 föggetlen fideszes képviselő...
2019. aug. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!