Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Manapság vannak még Hippik...

Manapság vannak még Hippik Magyarországon? Mennyire elterjedt ez a kultúra nálunk?

Figyelt kérdés

Nemrég néztem meg a Hair-t és kb. villámcsapásként ért. (fiatal vagyok 90 után születtem)


Vannak még ilyen hippi közösségek az országban?


Zeneileg tudom, hogy anno az Omega Gyöngyhajú Lány és Kovács Kati Add már Uram az esőt című száma ebből merített ihletet.



2019. aug. 11. 02:31
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

"... felszáradt, mint egy vodkafolt,

s eltünt, mint a rakkendrollmjuzik..."

2019. aug. 11. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán, szerintem az egy adott kornak volt az irányzata, manapság max lehet van aki megpróbálja utánozni, de az elég tré.
2019. aug. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon azért a 60-as évek nem a hippikről szóltak. Sőt emokat se látok már az utcán, pedig az még csak kb. 10-15 éve volt nagy szám.
2019. aug. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Vannak, de erősen megromlott a zenei ízlésük, és olyan "zenét" hallgatnak, amit csak bedrogozva lehet elviselni.
2019. aug. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
11%
Persze! Kövér László, büdöss bajussz, igénytelenség, kinőtt nyócadikos öltöny, érthetetlen beszéd...Ilyen akinek a taknyos bajussz beszövi az agyát mert felkúszik az orrán keresztül...
2019. aug. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem nagyon volt hippi kultúra, mármint ha az Usával akarod összehasonlítani. Ami egyértelműen markánsabban jerlentkezett, az a beatzene időszaka, persze az is csak szerény magyaros módra, ahogy a Párt eltűrte.

A ma már kevesek által ismert Bergendy zenekar (az első felállással) játszott ilyesmi zenéket is.

https://www.youtube.com/watch?v=-kB5Jf98YQ8

https://www.youtube.com/watch?v=SE4qmlYFZUg

2019. aug. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak-e még hippik? Nem is voltak.
2019. aug. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!