Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A balliberálisok miért utálják...

A balliberálisok miért utálják a Keleti határon túli magyarokat, és imádják a Nyugati határon túli magyarokat?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy a balliberálisok, ellenzékiek az összes Trianonkor elcsatolt határon túli magyarban (pl. vajdaságiak, erdélyiek, felvidékiek, kárpátaljaiak) az ellenséget látják, és nagyon lenézik őket, románozzák, szerbezik őket.



Ha viszont valami nyugati magyarról van szó pl. Sorosról vagy az Amerikai Népszava new york-i szerkesztőségéről, esetleg valami kanadai, ausztrál díszpintyről, akkor kb. úgy néznek rá, mint a Megváltóra, akár a szarát is megennék.



2019. aug. 13. 02:26
 1/6 anonim ***** válasza:
23%

A szocializmusban tabu volt a határon túli magyarság. Nincs itt semmi probléma, hiszen egy táborhoz tartozunk! Baráti ország ellen nem lehetett semmi rosszat mondani.

Ezzel szemben az első szabadon válaszott kormányfő, Antall József azzal kezdte, hogy lélekben 15 millió magyar miniszterelnöke szeretne lenni.


Az akkori ballib oldal (MSZP+SZDSZ) azonnal támadta emiatt. Az SZDSZ folyamatosan gúnyt próbált úzni a nemzeti szimbólumokból és a nemzetállamból, az MSZP pedig volt elég sara a múltból, hiszen még MSZMP-ként semmit sem tett a magyar kisebbségek védelmében. Tehát mindent megtettek, hogy ne szeressék őket a határon túl. Az SZDSZ gyakorlatilag hergelt a határon túli magyarság ellen, ezt a gerjesztett gyűlöletet meglovagolva szerzett szavazatokat.


A nyugai sajtó emlegetése az SZDSZ kedvenc trükkje volt. Írtak itt egy cikket, amit elküldtek nyugai újságnál dolgozó havernak, az lefordította, megjelentette és másnap már arról beszéltek, hogy nyugaton ezt írják rólunk.


A rendszerváltás után itt és tőlünk keletre nem nagyon volt pénz. Az első elbukott választás után nyugatról kellett pénz szerezniük.

2019. aug. 13. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
84%
Kérhetünk mi ballipsik egy példát erről? Esetleg talán elképzelhető hogy nem azzal van bajunk, hogy valaki "keleti" magyar, hanem valami mással?
2019. aug. 13. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%

Azért, mert a keleti magyarjaid visszafelé akarnak fejlődni, a nyugatiak pedig előre.

Ez ilyen egyszerű.

2019. aug. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%

Nem vettem észre ilyen utálatot, nincs jelen ilyesmi a mindennapokban. Most sem a balosok, vagy a libsik sulykolják, hogy a ballibek utálnák a határon túli magyarokat, vagy hogy még belföldön is határozott különbség van magyar és magyar között, hogy mennyire magyar, hanem a kormány és a szélsőjobb. Ez így van sajnos.

Akik mégis azt gondolják ami a kérdésben van, azoknak biztosan megvan rá az okuk, a képzetük, valahol ott van még az a régi szavazás is a kettős állampolgárságról, amit megértek, hogy annak idején csalódásként éltek meg a határon túliak, de ez már megoldódott, egymásnak ugrás helyett a jövőbe kellene nézni.

2019. aug. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Eredetileg kárpátaljai vagyok, elég sok balliberális embert ismerek és soha nem tapasztaltam ilyet.
2019. aug. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem utálják. Vannak kivételek, de nem ők alkotják a többséget, velük nem is szabad foglalkozni.

Azt sem értem, hogy például a Momentumot miért mossák össze ilyen téren az SZDSZ-el. A programjuk egyáltalán nem arról árulkodik, hogy utálnák a határon túliakat:


[link]

2019. aug. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!