Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez azért kemény! Kinek mi a...

Ez azért kemény! Kinek mi a véleménye Donáth Lászlóról? Idézek egy levelet, amit egy ott dolgozó írt.

Figyelt kérdés
2019. aug. 14. 13:39
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

"A minap több cikket is lehetett olvasni, főleg a jobboldali és kormánypárti sajtóban Donáth László ügyében. Előre leszegezném, hogy jómagam abszolút liberális beállítottságúnak vallom magam, a jelenlegi kormány a lehető legtávolabb áll a nézeteimtől, sőt szégyennek tartom, hogy ők vannak hatalmon... de ez egy hosszabb téma. Ezt csak azért emelem, ki, hogy egyáltalán nem szeretném, ha politikai oldalról foglalkozna bárki is ezzel a szégyenletes témával. Olvastam a cikkeket a molesztálásokkal kapcsolatban, egyből kirázott a hideg és úgy érzem, ezzel a vallomással tartozom azoknak akiket éveken keresztül zaklatott és molesztált, de nem utolsó sorban magamnak is.


Szeretnék anonim maradni, ugyan már nem dolgozom a Gaudiopolisban, de még a mai napig tartok attól, hogy a befolyásával élve hátrányos helyzetbe hozhat engem a "lelkész úr".


Az eddig megírt "vallomásokat" teljes mértékben meg tudom erősíteni. Nem egyszer magam is láttam - nem csak átéltem - , hogy benyúl a nők/lányok pólója alá a mellüket megfogja, volt akit a nem szervénél simogatott. Ugyan a hírekben szereplő állításokkal ellentétben én sem fiatal, sem pedig vékony nem vagyok, engem is csókolt meg erőszakkal, fogdosott és simogatott. Az intézményben gyakorlatilag 95%-ban csak női alkalmazottak voltak, az a 2-3 férfi aki ott dolgozott teljesen szemet hunyt efelett, sőt az egyik karbantartó szintén molesztált és megfenyegetett egy nővért. Mindenki tudta, de senki nem tett semmit. Segítséget sem az egyházközség tagjaitól - holott ott is teljesen nyilvánvaló tény volt ez- sem pedig a vezető beosztásban lévő nőktől sem kaptunk. Ugyan az intézményvezetőket sem kímélte, folyamatosan al.áz.ta őket szóban, durva szavakat használt velük szemben. Egyetlen kivétel volt: az intézmény jogásza, akinek fia is született a "lelkész úrtól", őt a nevére is vette. Nem ez az első házasságon kívüli gyermeke, ezt is mindenki tudta, azonban csak a jogtanácsostól származó lett szintén Donáth vezetéknevű.


Volt olyan, hogy a fiatalabb nővéreket "kur.vácskáimnak" hívta, és valóban, ahogy meghallottuk, hogy megérkezett, mindenkinek görcsbe rándult a gyomra: kinek azért, hogy most vajon miért fog vele ordibálni, kinek pedig azért, hogy vajon ő lesz e a mai áldozata a szexuális éhségének.


A korábbi vallomásokban megemlítették, hogy azt sújkolta belénk, hogy kiváltság itt dolgozni, ezt főként a fiatalok, de az idősebb kollégák is "bevették". Gaudiopolisosnak lenni kitüntetés volt. Voltak olyan pletykák, hogy az intézményvezetőség jutalmakat utalt ki bizonyos dolgozóknak, akiket erre méltónak találtak, de nekik adományként vissza kellett fizetni egy a tulajdonában álló alapítványnak. Így mosták a pénzt.


Azóta is nap mint nap látom, hogy ápolókat, takarítókat keresnek, ugyanis ilyen körülmények között senki nem tud ott dolgozni huzamosabb ideig.


A lakók közül többen vannak akik istenként tisztelik, semmilyen körülmények között nem hinnék el ezeket a dolgokat - még ha látnák sem. Viszont van egy réteg, aki biztosan tudja, meg is veti ezért ezt az embert, de ahogy az előttem szólók írták: hogyan és hova lépjenek 70-80-90 évesen tovább? A hozzátartózók közül is sokan tudták, hogy egy zsarnok, ezért nem is vegzálták a nővéreket, ha a túlhajszolás miatt mulasztottak.


Politikai szempontból pedig annyit muszáj vagyok hozzátenni a történethez, hogy egyáltalán nem érdekel, hogy ki mikor hol volt képviselő, hogy jelenleg a lánya a momentumban tag, hiszen attól valaki nem lesz rossz ember, hogy az édesapja ilyen. Aki azt hiszi, hogy ez a politika miatt robbant ki, az nagyon téved. Sajnálatos összefüggés, hogy a család politizált is, de Donáth László nem azért ilyen, mert köze van/volt a politikához, hanem azért mert egy beteg ember. Felháborítónak tartom, hogy a mai napig aktívan részt vesz az ott dolgozók életében, az egyházközség élén áll és remélem, hogy végre elindul a lavina és elnyeri ez az ember a méltó büntetését.


Bízom abban, hogy nem csak én leszek egyedül, aki ír Önöknek ebben a témában. És kérem, az utolsó bekezdést is hagyja benne a cikkben."


Mi folyik itt ebben az országban? Hányan vannak még vajon?

2019. aug. 14. 13:43
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát tök jó, meg kellett találnom a szavakat, miért nem engedett át a rendszer a trágárságszűrőn.
2019. aug. 14. 13:44
 3/15 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
77%
Rossz rovat, ez a vallásiba tartozik, nem politikai kérdés.
2019. aug. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hogyne lenne már idevaló, amikor MSZP-s volt Donáth?
2019. aug. 14. 14:09
 5/15 TR75 ***** válasza:
74%

"Aki azt hiszi, hogy ez a politika miatt robbant ki, az nagyon téved."

Dehogynem. Akár igaz, akár nem, ez Donáth Anna (és persze a baloldal) lejáratása miatt robbant ki.

Annak idején politikai célokból lett előkaparva Pokorni apjának ügye is (A Kádár-korszakban végig besúgó volt). Pokorni lemondott, noha természetesen semmilyen formában nem tehető felelőssé amiatt, amit az apja tett. De nyilván ő is tudta, hogy hogy megy ez a politikában.

2019. aug. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
Az átlagembert talán meglepi, hogy egy Donáth- vagy Epstein-féle ilyen, engem nem. Ő nem is igazi lelkész. Az apja még nagy izraelita kommunista volt... Hogy a fenébe lenne ő lelkész. Az ember szót is túlzónak érzem az ilyen perverzek esetében.
2019. aug. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
30%

Valóban „kemény”. Első körben azért két kérdésem lenne.


1. Mióta adunk névtelen vádaskodásra?


2. Milyen forrásból származik az idézett levél? Honnan van?


Ezek hiányában azért akár kétségbe is vonható az egész, nem gondolod?

2019. aug. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%
" Idézek egy levelet, amit egy ott dolgozó írt." Miért csapsz be bennünket? (Finoman fogalmaztam!!!!)
2019. aug. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
Ez a fánkoskanna azaz a dónutkanna rokona? Na és, monumentális Annácska csak szárnyalni fog ettől. Hát szefínmeghurcolt lesz.
2019. aug. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
96%

Mivel a fidesz média kapta fel ezért a realitása kb a nullával konvertálhat.

Vagy tudsz linkelni akár 1 olyan fidesz média kereálmányt aminek valós a realitása? Nehéz lenne találni

2019. aug. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!