Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kinek, mi a véleménye a...

Kinek, mi a véleménye a közigazgatásban dolgozó emberekről?

Figyelt kérdés

Én közigazgatásban dolgozom, igaz csak pár éve. Ez alatt 2 olyan időszak és elbocsátási hullám volt, ami szinte teljesen taccsra vágta az idegeimet. Volt pár cikk az elbocsátásról és megdöbbentett az emberek véleménye. Az általános kommentek:

- na eddig kellett a szavazatuk

- megérdemlik, biztos sok a narancsos köztük

- úgysem csinálnak semmit

- szemét bagázs, akik kiszolgálják a tolvaj államot

- ilyen a versenyszférában is van, ez van, nehogy már sajnáljuk őket

Stb, stb...

Ez tényleg az általános vélemény a köz- és kormánytisztviselőről: mind fideszes, agymosott, meg persze gazdag!!! Ja, mind azok vagyunk, a kezdő 120ezres fizuval vígan megélek.... Bele sem gondolnak az emberek abba, hogy akiket elküldtek most, sokan 20 éve közigazgatásban dolgoztak, kormánytól függetlenül. 2008 óta nem emelkedett a fizetés (alapilletmény), folyton emberhiánnyal küzdünk, habár a feladatok száma nem csökkent.

Soha nem volt kérdés, sem felvételkor, sem azóta, kire szavaztam. Nem vagyok narancspárti,de kb senki sem az a hivatalban. Na és? Amíg végzed a munkád, addig senkit nem izgat.


Tényleg, őszintén kíváncsi vagyok, kinek mi jut eszébe egy államigazgatásban dolgozóról.



2018. nov. 18. 20:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

8 évet dolgoztam a közigazgatásban. Akkor még volt évente fizetésemelés, voltak projekt pénzek, év végi jutalmak.

Aztán jött a fidesz a régiókkal a koordinátorokal a fejetlenséggel. Akkor pattantam meg. Azóta az iparban dolgozom több pénzért kevesebb feszültséggel.

Csodálkozva nézem a köz és kormánytisztviselőket. Nem értem miért jó egy embernek az ha hulladék fizetésért idegileg tönkreteszi magát és foggal körömmel ragaszkodik ehhez az álláshoz. Nem értem miért nincs igénye normális munkahelyre normális munkakörülményekre.

Most ismét látható milyen stabil a köztisztviselői életpályamodell. Nyugdíj előtt álló tapasztalt szakembereket dobnak el mint egy használt rongyot akkor amikor munkaerő hiánnyal küzd az ágazat.

Szóval nem értem miért dolgozik bárki is ott és miért vágyik bárki is arra, hogy oda kerüljön dolgozni.

2018. nov. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van pozitív és negatív tapasztalatom is velük.


A közigazgatásról, illetve állami szféráról azt gondolom,hogy racionalizálni kell a létszámot,közben pedig a béreket a versenyszféra szintjére fejleszteni.

Vagyis, egy közigazgatásban dolgozó diplomás is megkeresne br.400 ezret, de nem tingli-tangli munkahelye lenne,hanem dolgozna, mint egy versenyszférában levő.

2018. nov. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%

Az államigazgatásban dolgozók munkája az én szemszögemből nézve egy kalap sz*r. Amilyen lassú, olyan pontatlan és bonyolult, ráadásul nagy részét el lehetne végezni másképp is. Ha az Ügyfélkapu úgy működne, ahogy kellene neki, nem úgy, ahogy éppen sikerül, rengeteg Ügyintéző Mancika munkája válna feleslegessé. Mivel a versenyszférában nőttem fel, az én elképzeléseim a valódi munkáról kicsit másak, mint amit az államigazgatásban látok. Itt is van felesleges munka, ehhez kapcsolódóan felesleges állások is akadnak, de sokkal kevesebb, mint a közszférában.

Ám mint írtam is, ez csak az én szemszögemből nézve van így. Én, mint végfelhasználó, egy rothadó, működésképtelen, sógor-koma viszonyokkal sújtott borzalomnak látom az egészet, ami nem szolgálja a közt, hanem élősködik rajta. Viszont azt is tudom, hogy a közigazgatást rengeteg jogszabály köti, sok mindent egyszerűen nem tehetnek másképp, mint most. Ám akármennyire is jóindulatú vagyok, el kell ismerni: arról, hogy a mai magyarországi közigazgatás csak az adófizetők szívatásáról és a pénzbeszedésről szól, nem csak a jogszabályi környezet tehet. Én 50-50 százalékot adok az átgondolatlan jogszabályoknak és létszámhiánynak (állami 50%), illetve az életképtelen, basáskodó, "mánpedig nekem lészen igazam, nehogy mán itten ugrájjon a zügyfél" közszolgáknak, köztisztviselő naccsuraknak és nasasszonyoknak (emberi 50%).

Tehát szerintem az államigazgatásban dolgozók eleve életidegen, ügyfélszívatásra és felesleges, munkának tűnő időpazarlásra kihegyezett helyzetbe kerülnek, de szépen hozzá is idomulnak.

2018. nov. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Én szeretem a munkám... Hát maradok. Fontosnak érzem, bár szerintem sokan nem is tudják, hogy ilyen is van az országban. Én sem gondoltam, hogy maradok az elején, gondoltam jó lesz arra, hogy szétnézzek Pesten. Hiszem, hogy amit csinálok, annak van értelme és maradok, mert küzdeni akarok azért, aminek a részese vagyok és amit segítek építeni.

De hidd el, sokan azért maradtak eddig, mert kényelmes nekik. Könnyű megszokni ezt a munkatempót, a jutalmakat, a sok szabadnapot. Régebben presztízs volt, pl minisztériumban dolgozni,ma már nem az.

Kedves 2-es!

Persze, racionalizálni kellene. Hogyan lehetséges, hogy emberhiány van és mégis túl sokan vagyunk?? Hol vannak ennyivel többen?? Még sosem volt annyi miniszter és államtitkár, mint ma. Nem kevés személyzettel dolgoznak ők sem. Az embereket elküldik, INDOK nélkül (hiszen a munkájával, személyével nincs probléma, de valakinek menni kell), de a feladat nem lesz kevesebb. Értelmetlen projektekre költik a milliárdokat, de fejlesztés nem érezhető ám.

2018. nov. 18. 22:16
 5/19 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as!

Sajnálom, hogy te is a kormányablakos ügyintézőkig látsz csupán! És semmi többet nem tudsz a közigazgatásról, a hivatalokról. Pontosan erről beszélek, szerintetek én nem kaptam agyérgörcsöt, mikor 6 órát vártam a lakcím kártyára, miközben a kormányablakban dolgozók videókat mutogattak egymásnak?

Szerinted ennyiből áll a közig? Nincsenek szervek, akiknek a munkáját ismered? Nébih? Jó, hogy ellenőriznek, nem? Nemzeti Parkok? Jó, hogy vannak, nem? Mák? Ha támogatás kell az őstermelőnek, jó hogy van, nem? Sorolhatnám.

Azt ne feledjük, hogy sokan örülnénk ha ügyfélközpontúbb lenne az ügyintézés, de az csak a jéghegy csúcsa

2018. nov. 18. 22:22
 6/19 anonim ***** válasza:
91%

#1 vagyok

Én is szerettem amit csináltam amikor a közigazgatásban dolgoztam de lett két zavaró momentum.

1. Nem szeretem ha hülyének néznek és egy bukott politikust ültetnek a fejemre akinek fingja sem volt azokról a műszaki kérdésekről amivel foglalkoztam.

2. Munkaszeretetből nem lehet mogyoróscsokit venni a gyereknek 30-án.

2018. nov. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

Mint írtam is: ez az én nézőpontom. Én nem államilag támogatott ágazatban dolgozom (pl. mezőgazdaság a területalapú támogatásokkal), nem is állami alkalmazott vagyok, hanem egyszerű, mezei melós, aki a havi munkabéréből adózik és csak akkor lát közigazgatást közvetlen közelről, ha ügyet kell intéznie.

Ha már említetted: jó, hogy van a NÉBIH. Valakinek biztosan jó. De annyira azért nem jó, hogy meg tudná akadályozni a mindennapos élelmiszerlánc-biztonsági problémákat, amikkel találkozom. Zacskóból folyó, láda alján büdösödő tej a boltban, gyanús színű és állagú pörkölt a munkahelyi menzán, erősen avas szagú, ebből adódóan agyonsózott kolbász az Igazi Nemzethy Házi Hentesbótban - pedig mindegyikük technológiája NÉBIH-biztos, másképp nem dolgozhatnának. Ráadásul mikor jön a NÉBIH a menetrend szerinti "málló vakolatú, patkányokkal teli garázsban, malteros betonkeverőben dagasztott tésztát töltöttek a hűtőben a penészes-egérsz*ros sóska mellett tárolt, rég lejárt szavatosságú bolognai raguval" jellegű szenzációjukkal, akkor nem tapsikolok azonnal, hogy jaj, de jó nekem, hogy a Magasságos NÉBIH megvéd, hanem elgondolkodom: hogy lehet, hogy egy arra alkalmatlan helyiségben egyáltalán elkezdhetett üzemelni egy élelmiszeripari cég és hogy nem vették észre a mocsok állapotából ítélve legalább egy éve folyó sorozatos szabálysértéseket? Én úgy gondolom, nem a bezáratás és rommá büntetés a legjobb módszer az élelmiszer-biztonság fenntartására, hanem a folyamatos ellenőrzés és tanácsadás. De mint mondtam, én a versenyszférából jövök, másak az alapelveim, mint neked.

Aztán ott vannak a nemzeti parkok. A saját tapasztalatom az, hogy gyűlölöm őket. A nagyközönség számára csak annyiban érhető tetten a működésük, hogy fenntartanak pár látogatóközpontot. Ez jó, ilyen kell és meg is kell óvni a természeti örökségünket. De ami ezen túl van, az köpedelem. Ha ne adj' Isten örökségből (mert épeszű ember ilyenért pénzt nem ad) sikerül hozzájutnod egy Natura 2000-es, vagy ami még rosszabb, tájvédelmi körzetbe tartozó földterülethez, a fejedet verheted a falba. Hiába áll rajta nyakig érő gaz, se kaszálni, se gyomirtózni nem szabad, mer' az aztán a természet része. Efölött pedig őrködik a területileg illetékes nemzeti park, amint bármit is tennél, hogy ember számára is élhető legyen a földed, rögtön megbírságolnak, mert erre mindig van emberük. Onnantól kezdve van egy földterületed pontosan 0 Ft értékben, mert eladni soha a büdös életben nem fogod senkinek, viszont vigyáznod kell rá, mer' a tudomisénmilyen vízimadár élőhelye szent dolog. De ha éppen úgy alakult, hogy őshonos erdőd van a természetvédelmi területen és a Kolompár család úgy véli, hogy ebből kell fedeznie a téli tüzelőszükségletét, akkor leszel szíves önerőből elzavarni őket, mert ha mégis kivágják a fákat, akkor a természetvédelmi bírságot te fogod kapni, hiszen téged érnek utol könnyen. Arra valahogy mindig van ember, hogy a hiányt felderítsék (akár az előtt, hogy te, mint tulajdonos rájönnél), de arra nincs, hogy megakadályozzák az illegális fakivágást (hiszen abból nincs bírságbevétel).

A MÁK is jó dolog, tényleg. A MÁK-kártya jolly joker a tömegközlekedésben, imádom, mikor egy nyolcfős vonatfülkében én vagyok az egyetlen, aki teljes árat fizetett a jegyért. Megtehetem, mert dolgozom, keresek pénzt, vonnak is belőle annyi adót, hogy csak forgatom a szemem, mikor megnézem a bérjegyzékem. Telik rá. A lisztérzékenynek, cukorbetegnek, asztmásnak meg nem. Tudom, ezek nem olcsó betegségek, de lehet velük munkát vállalni, pénzt keresni és onnantól nekik is telik teljesárú jegyre. Ha már MÁK: a területalapú támogatást is kedveltem, mikor még főiskolára jártam: drága jó csoporttársnőm papíron gazdálkodó szülei ebből éltek, így a derék leánykától jó áron lehetett venni megunt ruhákat, ékszereket és egyéb kiegészítőket. A szülők alibiből elvetettek valamit az okosba' bizniszelt kárpótlási jegyért vásárolt földjükbe, felmarkolták a nagy lóvét és így is pluszban voltak, anélkül, hogy önerőből értéket kellett volna teremteniük. Jaj, de jó is, hogy van államkincstár, de szeretjük! Főleg, mikor az ember MÁK-fennhatóság alatt senyvedő intézményben dolgozik, ahol nem elég, hogy számlád van a dolgozóknak vásárolt összes k***a golyóstollról, legyen még irodaszer-igényekkel megtámogatott rendelésed, teljesítési igazolás a szállításról, átvételi elismervény az összes tollról egyesével, de ha nagyon ganéj a revizor, simán beleköt, hogy egyébként kell-e ennyi toll az adminisztratív munkához vagy elég lenne kevesebb is.

Persze annak, aki benne él, más az államigazgatás. Amiket én problémaként hozok fel, lehet, hogy teljesen jogos dolgok és nem nagyon érti, miért akadok ki rajtuk. De azt hiszem, ha én vagyok a megrendelő, aki pénzeli ezt az egész kócerájt, lehetnek igényeim.

2018. nov. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Végső soron értem, amit leírtál, van benne jogos észrevétel, bár szerintem egy nagy adag "csakazértis minden rossz, amit csináltok" is... A Natura 2000-es területek nem túl jó példák, mert az uniós szabályozás hozta létre és kábé a háta közepére nem kívánta a szakigazgatás, ha jól tudom (de lehet, tévedek).


"De azt hiszem, ha én vagyok a megrendelő, aki pénzeli ezt az egész kócerájt, lehetnek igényeim."


Elárulok egy titkot, a közigben dolgozók is adóznak!

2018. nov. 18. 23:19
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj meg, de van bőven ilyen ismerősöm és tényleg az van hogy:

Marha kényelmes munkahely és a fizetés se olyan rossz, cserébe bas znak dolgozni.

Tipikus példa, hogy 1 ember csinálja 4 ember munkáját. Nem, eddig volt az hogy 4 ember csinálta 1 ember munkáját, most van ott az arány, hogy 1 v 1.

Ertem én, hogy szar ügy, hogy nem lehet már lábat lógatni.

Másrészt nem tudom milyen fizetésemelést emlegettek, hogy 10 éve nem volt.

Ne add már be nekem, hogy a 10 évvel ezelőtti bért kapod, mert már a minimálbér több. Nyakamat rá, hogy mennek a bérkiegészítések.

Egy szónak is száz a vége:

Úgy szar az egész ahogy van, amire rátesz a sok naplopó meg kifogásgenerátor.

Ide az oldalra is már milliószor be volt linkelve, hogy egész Európában itt van a legtöbb tisztviselő.

Újra kellene szervezni, kevesebb létszámmal, több fizetéssel, főleg ami a pestieket illeti.


Mellé egy panasztestületet létrehozni, mert az se állapot, amit te is elismersz, hogy semmit nem lehet elintézni, mert csak a vihogás megy, a másik része buta, mint a segg meg tudnám sorolni.

Minden el van nézve, máshol ezért már kirúgnának, na mondjuk pont emiatt nem is megy el, inkább ül ott havi 140 ezerért.

2018. nov. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
35%

"Elárulok egy titkot, a közigben dolgozók is adóznak!"


Azért ne keverd magad össze egy termelővel.

2018. nov. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!