Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy a...

Mit szóltok ahhoz, hogy a parkolási-maffiába korábban beleszálló, a Puzsérék és Kutyapárt által támogatott Baranyi Krisztina legyőzte a régi ballib pártok jelöltjét, Jancsó Andreát a ferencvárosi előválasztáson?

Figyelt kérdés

Mi fog csinálni így Karácsony Gergely, a parkolási maffia korrupt, hazug jelöltje?

Rájönnek végre az emberek, hogy csak azért, mert mosolyog, kedves és bármit megígér, még nem lesz alkalmas Karácsony. Kezdik már végre érteni az emberek, hogy Puzsér Róbert ugyan "hangos" és "csúnyán beszél", de a jelenlegi korrupt elit ellen az ő kemény, rendszerkritikus, mindkét oldalt ugyanannyira elutasító, hiteles, nem jóléti hazugságokkal és érzelmi manipulációval operáló kampányára van szükség?



2019. aug. 16. 21:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

#10

Nem, te tévedsz. Rendszert akkor lehet váltani, ha az ellenzéki pártoknak bázisa van. Ahhoz, hogy adott helyben bázist építsenek szükségük az adott helyen képviselőkre, szervezetekre. Az önkormányzati választások erre lennének alkalmasak, hogy 2022-re bázist építsenek az ellenzéki pártok és kormányt, illetve rendszert válthassanak.

Továbbá ha csak a történelemből veszünk példát, akkor sincs igazad, mivel a 2010-es kormányváltáshoz nagyban hozzájárult az, hogy 2006-tól az önkormányzatokban nagyon sok helyen a fidesz ült, vagyis ez is bizonyítja, hogy alulról lehet változtatni.

Bár ha tudsz ellenpéldát akkor meghallgatom. Mikor is volt utoljára, amikor felül, a parlamentben ellenzéki javaslatot fogadtak el? Azért kérdem, mert én ilyenre évek óta nem tudok példát mondani.

2019. aug. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Nem, te tévedsz. Rendszert akkor lehet váltani, ha az ellenzéki pártoknak bázisa van."


Ismét te tévedsz. Rendszerváltás két esetben fordulhat elő a jelenlegi választási rendszerben:

1.) A Fidesz sok párttá széttöredezik, meggyengül

2.) Az összes ellenzéki párt Jobbiktól a DK-ig egy VÁLASZTÁSI PÁRTTÁ alakul. Nem elég a koordinált jelöltállítás, a közös lista is éppolyan fontos, hogy a töredékszavazatok ne vesszenek el. Választás után aztán különválhat ismét az összes párt, de a választásra és a kampányban nem csak együttműködniük, hanem egyesülniük is kell.


Közös program lehet új igazságos Alkotmány, a jogállamiság helyreállítása, a választási rendszer visszaállítása, a kétharmados törvények felülvizsgálata, titkosítások felülvizsgálata, médiaviszonyok helyreállítása stb. Aztán ha a program teljesült, akkor akár máris új választást is tarthatnak.

Persze tudom, hogy ez a téma sok embert egyáltalán nem érdekel, ellenben két kiló krumpliért adják a voksukat.


Szerintem ez a két pont elég kevés eséllyel fog megvalósulni, ráadásul lehet, hogy a két pontnak együttesen kell megvalósulnia.


Tehát egyáltalán nem Baranyi veszélyezteti itt a rendszerváltást.

2019. aug. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
53%

"Ismét te tévedsz. Rendszerváltás két esetben fordulhat elő a jelenlegi választási rendszerben:"

Csak ez sem igaz, ahogy az eddigi kommentjeid sem voltak.

Egyrészt, az első eseted annyira reális, mintha azt mondtad volna, hogy holnaptól mindenki átlát a fidesz hazudgságain és leváltják őket. Nem reális, ez egy mese.

A második pontod sem feltétlenül igaz, de nem is feltétlenül hamis. Szóval ennyivel már előrébb vagyunk.

Rendszerváltáshoz ellenzéki 2/3 kell, ami közös lista nélkül reálisabb. A listás helyek 45%-át vitte a fidesz 2018-ban, vagyis a többséget elvitte az ellenzék. Sokkal többet együtt nem tudna az ellenzék vinni. Valószínűleg rosszabbul járna. A listás szavazatok aránya 49-51% volt fidesz-ellenzék között. A helyek felosztása pedig 45-55%. A jobbik 19%-ra kapott 26%-nyi helyett. Minden ellenzéki párt felfele lett kerekítve vagyis jobban jártak, mintha közösen indultak volna.

Vagyis az egyéni körzetekben kell jobban szerepelniük, ami lehetséges.


Amit én leírtam az a LEGKEDVEZŐBB eset a rendszerváltásra. Amit te leírtál az laikus képzelgés.

2019. aug. 23. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én nem azt írtam, hogy REÁLIS a két változat külön vagy együtt történő megvalósulása, hanem azt, hogy MATEMATIKAILAG csak így lehetséges. Sajnálom, ha nem érted a különbséget. A többi megjegyzésedre időt se pazarlok.
2019. aug. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
53%

#14

Jaj, ez a kijelentés igen nevetséges volt. Lefordítom neked, mert láthatóan nem te vagy a legélesebb kés a fiókban.

Ha A esemény bekövetkezésére 10% az esély, míg B esemény bekövetkezésére 50% az esély, akkor B reálisabb.

Ugyanez a helyzet a komemntemben. Matematikailag elvezettem, hogy miért reálisabb az általam vázolt eset és miért nem az, amit te mondtál.

2019. aug. 24. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Csak az volt a gond, hogy Baranyival nem lehetett együttműködni, ezért Jancsót akarták, aki kompromisszum képes. "


A történethez szerintem érdemes azt is hozzá tenni, hogy annak idején az volt az alapelképzelés, hogy ahol van esélyes független jelölt, azt fogják támogatni. Most ezt a független jelöltet akarták leváltani egy pártemberre. Összességében nagyon helyes, hogy előválasztást tartottak.

2019. aug. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Most ezt a független jelöltet akarták leváltani egy pártemberre"

Amihez hozzátartozik az is, hogy látatlanba nem lehet megmondani, hoyg ki a legesélyesebb jelölt. Vagyis nem lehetett tudni, hogy Baranyi vagy Jancsó a jobb.

Inkább sejteni lehetett, de egyáltalán nem volt semmilyen felmérés vagy kutatás, amiből kiderült volna.

2019. aug. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!