Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért érzem úgy, hogy egyesek...

Miért érzem úgy, hogy egyesek neheztelnek azért, hogy a külhoni magyarokat is támogatja a kormány?

Figyelt kérdés
Itt élek Szerbiában, Bácskában. Az anyaországtól rengeteg támogatást kaptunk az utóbbi időben. Olyan dolgokat tettek meg, amit eddig az itteni vezetés nem tett meg értünk, nem is igérte vagy ha igen is akkor is csak üres szavak voltak. Folyamatosan javítják az életszínvonalat, hogy a fiatalok ne menjenek el hanem itt maradjanak magyarok ahol élnek. A magyar diákok kapnak magyar állami támogatást, ami sokaknak jól jön. Ösztöndíjakat is kapnak az itt tanuló fiatalok az anyaországtól. A családok babacsomagot, anyasági támogatást, babakörvényt kaphatnak. Vannak még külöldöző pályázatok, amelybe szintén az anyaország keze is benne van. Ez miatt sokak jutottak házhoz, gépekhez ami miatt sikerült jobban be indítani a vállalkozásokat cégeket. Egyre több magyar fiatal marad ez miatt itt. Ami abból kifolyólag jó, hogy nem veszik el a magyarság a magyar kultúra ezekről a területekről. Mert ugye minden tályegységnek, úgy minden magyar tályegységnek is van egy sajátos kultúrája. Természetesen ez a Vajdasági kultúra, nem olyan mint az Erdélyi. Hasonló mert egy a nemzet, de másképp csinaljuk a dolgokat másképp üneplünk. Van hogy más dolgok a fontosabbak. Ha mi elvesznénk, ha mi elmenénk, ha mi kihalnánk akkor ezek a kulturák, népszokások, népdalok, mesék is mind ekvesznének. Persze ezek már hanyatlóban vannak, de biztosan nem tenne jót neki, ha elvesznénk. Meg maga az anyag nem járulhat hozzá, hogy elveszen a saját népéből, nemzetéből egy darabka. Nem játulhat hozza, hogy magyarok haljanak ki. Ezért nem értem, hogy miért baj, hogy minket támogat. Sokan vannak, akik csak úgy ismernék el a magyarságunk, ha át költözünk az anyaországba. Ahol sokkal jobb is az életszínvonal való igaz, de a magyar emberek nem csak az anyaországba magyar emberek, hanem előtte is azok voltak. É különlben is felérne egy gondatlanságból elkövetett népírtással is, ha az itteni magysrság lelkét a fiatalokat az anyaország elcsábítaná, nem adna lehetőséget nekik hogy ittmaradhssanak. Akkor az itteni öregek, az itteni magyarság mind kihalna az anyaország miatt. Mivel lenne ez jobb, ha anyaország is kivenné a részét az itteni magyarok kiűzésében? Mert nálunk ez megy. Behozzák Koszovó területéről az aggreszív magyar ellenes cigányokat, és szerbeket és folyamatosan nyomják ki a népességet. Már Tito óta, aki ráadásul még meg is ölt 45 ezer magyart. Aztán a délszláv háború Tito halála után, mert ugye ha meghal az apa akkor a fiai és szétszélednek, sem volt jó hatással az itteni magyarságra. Sőt még jobban az volt a cél, hogy az itteni magysrságot valahogy ki írtsák ki szorítsák. Mintha ők lettek volna előbb, pedig mi már itt voltunk elűttük is. Borzasztó dolgokat műveltek velünk, mert minket vittek el Horváthországba magyar lakta területeken ölni a magyarokat. Persze behazudták nekünk hogy usztasák. Azóta magyar csetnikeznek minket jó páran. Pedig ők nem tudják hogy mivel járt a parancs megtagadása. Ott volt a család életben akartak maradni... Háborúba nem lehet nézni hogy ő rokon e vagy sem! De hiába itt maradtunk átvészeltük. Azoknis akik átmentek, vissza jöttek megoróbalták újra kezdeni, és elfelejteni.

2019. aug. 21. 11:02
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:

"Elég ha annyit mondok hogy kiűzték szinte az összes tankönyvkészítőt az országból és csak az államilag készített könyvekből tanulhatunk, aminek a színvonala közel sincs a régi könyvekhez. "


Láttam a magyar tankönyveket, sokan át is mentek innen. Szerintem sokkal több mindent meg lehet belőlük tanulni ami fontos, én egyáltalán nem látom őket száraznak, meg amiket szoktatok rájuk mondani. Legalább erre is van egy rendszer, hogy mindenki egy tankönyvből tanul, mindenkinek ugyanaz van benne. Nincs az mint nálunk, hogy ha átmegyek masik iskolába, akkor mindent újra kell venni, vagy hogy egyik tankönyvből jobban lehet tanukni mint a másikból. Vagy hogy rossz tankönyvet m, tankönyv csomagot kaott és akkor újra kell venni.

2019. aug. 21. 12:27
 12/41 anonim ***** válasza:
Kérdező, én megértem, hogy nehéz helyzetben vagytok, tudom is, hogy milyen poloki dolgokon kellett keresztül menni, de ez nem a magyarok bűne. Anno jobban éltetek mint mi, mi sem kértünk támogatást. Ezen az alapon a föld lakosságának 90%-át támogatni lehetne, vagy a magyarországon élő amerikai is kérhetne támogatást az amerikai államtól. Az más kérdés, hogy itthon is hülyeségekre, felesleges dolgokra költi a kormány a pénzt, de hidd el, ez nekünk is elég nagy baj.
2019. aug. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:
56-os forradalom alatt mind be engedtük a magyar menekülteket, meg Juhmgiszoáviába is bemehettek. Mindig szivesen káttuk őket. A magyarok is ugyanezt viszonizzák. Mindig kesznek ikyanok akik átmennek, de a magyar kormánynak kötelessége, hogy rajtunknis valahogy segítsen, mivel mi is magyarok vagyunk. És ez nem csak nekünk jó. Az felemás segítség lenne, hogyha átcsábítanák a magyarságot mert akkor elvesznénk...
2019. aug. 21. 12:39
 14/41 A kérdező kommentje:
Azt egyébként nem tudom hogy a külhoni Amerikaiak kaonak e támogatást, de a külhoni szerbek meg Románok kaonak az államuktól!
2019. aug. 21. 12:40
 15/41 anonim ***** válasza:
75%

"Szerintem sokkal több mindent meg lehet belőlük tanulni ami fontos, én egyáltalán nem látom őket száraznak, meg amiket szoktatok rájuk mondani."


Ajánlom az általános iskolai pénzügyismeretek könyvet, szakmailag kiváló, annyi a gond vele, hogy egyetemre való nem pedig 13-14 évesek oktatására.


Amúgy, ha szerinted ennyire jó az ország akkor várunk szeretettel élj, dolgozz, nevelj családot itt. Legalább lesz, aki pótol engem, hiszen én Ausztria felé távozok majd az országból és Belgiumig meg sem állok.

2019. aug. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:
Szerintem egyetemen sokkal bonyolultabb anyag van. Nem baj az, ha a gyerekek okosabbak lesznek. Nálunk még ilyen tankönyv sincs. Mennék én Magyarországra csak én itt vagyok otthon. Itt építettem fel az életem, sose hagynám el ezt a helyet semmi pénzért. Az őseim is mind itt éltek. Máshol mindenhol idegennek érzem magam!
2019. aug. 21. 13:00
 17/41 anonim ***** válasza:
78%
Ha ennyire jobb itt minden, lehet ideköltözni nyugodtan. Ja, hogy annyira mégse jó, csak a támogatást veszitek fel. Nem is értem, miért nem tetszik ez a magyar embereknek...
2019. aug. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

Most már csak 1 dolgot nem értek:

Ha ennyire jó, hogy titeket támogat a magyar állam, és szerinted itt a kánaán van, akkor mi a büdös fenéért sínylődsz még ott, miért nem jöttél még át a paradicsomba???

2019. aug. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem igaz ez. Gyere ide és nézd meg milyen itt élni. Sokan mennek Magyarországra tanulni, meg dolgozni, aztán nyugdíjas korukba vissza térnek. Ezért jó a magyar állampolgárság, ezért hasznalják ki sokan addig ott élnek és ott adóznak. Nektek pedig jó hogy itten fektetnek be például egyes magyar cégek is. Viszik ki Magyarorszagba a pénzt. A jó szomszédi viszonyok kiatt felújítják a vasútvonalakat, amely szintén nektek kedvez mert gyorsabb lesz a kereskedelem. Én nem azt mondom, hogy na tamogatást használom csak ki. Hanem azt hogy ez az én otthonom. És hiába nincs még sokszor egy fmdarab kenyérre se pénz nem mennék el. Se nyugatra, se magyarba!
2019. aug. 21. 13:13
 20/41 A kérdező kommentje:
Mert itt a ház, itt építettem fek az életem ez az otthonom. Én szeretem azt a Vajdaságot ahol élek.
2019. aug. 21. 13:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!