Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van arra valamilyen törvény,...

Van arra valamilyen törvény, hogy egy ház bejárati kapuja és a kerékpár út között hány méter távolságnak kell lennie?

Figyelt kérdés

2019. aug. 22. 09:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nincs!
2019. aug. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
#1 egy ismerősöm szerint aki a közterületiseknél dolgozik, szerinte pedig van. Nálunk ráadásul kicsi gyerekek vannak és nem éppen a legjobb, hogy attól kell rettegnünk, hogy nehogy elüssék a házunk bejáratában.
2019. aug. 22. 09:17
 3/17 anonim ***** válasza:

A kerékpárút nem szokott direkt a házak mellett menni, ott a járda van.

Másrészt a gyereknek semmi keresnivalója a kapubejáróban (kivül), de föleg nem az utcán, ahol egy kerékpárút egyáltalán mehet.

De ha pontos infót akarsz, akkor bemégy az önkormányzatra és ott megkérdezed a helyileg érvényes szabályzásokat.

2019. aug. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

#3 De valahol muszáj nekik kimenniük ha mondjuk iskolába mennek.:) Más kijárata nincs a háznak.


"De ha pontos infót akarsz, akkor bemégy az önkormányzatra és ott megkérdezed a helyileg érvényes szabályzásokat."


Már voltam bent náluk ezügyben és azt mondták, hogy így kérésre nem áll módjukban arrébb vinni, csak ha jogi útra viszem az ügyet.


Egyébként a nyugalmunkat is nagy mértékben zavarja a kerékpár út. Hatalmas zaj jön be kintről,az emberek ugye beszélgetnek kiabálnak, stb és szemetelnek is. A ház környéke tele van szeméttel csokipapir, cigi, zsebkendők mert egyszerűen csak eldobják és persze az sem zavarja őket, hogy egy lakott ház előtt szemetelnek és zajognak. Ezért nem hiszem, hogy ez rendben van így hogy mások kárára létesült ez a kerékpár út.

2019. aug. 22. 09:29
 5/17 anonim ***** válasza:

Én tudom, hogy nem kötözködni akarok, te pedig vagy elhiszed, vagy nem.

De, miért nem a vonatkozó törvényt ismerő ismerősödtől kérdezed meg, hogy melyik törvény az, és hol van benne?

2019. aug. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Írjál egy levelet az önkormányzatnak (jegyzőnek címezve), hogy ez a problémád.

Ha nincs rá szabály, attól még lehet balesetveszélyes, és remélhetőleg foglalkozni fognak a problémával.

Válaszlevelet biztos írnak, de az lehet lekoptató is.

Ezért célszerű lenne az önkormányzati képviselődet is megkeresned ezügyben. Mivel jönnek a választások, talán aktívabb, hogy tehet valami jót a választóiért. Ha eléred, hogy eljöjjön, megnézze, az már fél siker. De te is készíts felvételeket, amelyek alátámasztják, hogy balesetveszélyes a kialakítás. Ezeket is csatold be a leveleidhez.


Az itteni trollokkal meg ne törődj. Sokan járnak ide kiengedni a gőzt és leugatni mindenki mást.

2019. aug. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A házfaltól/kapu vonalától milyen messze van a kerékpárút?

Másrészt ha egy gyerek egyedül jár iskolába, azt nem nevezném kicsi gyereknek.

2019. aug. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Lemértem a járdával együtt összesen 1,5 méter a távolság a kaputól. Az szerintem eléggé gáz. Azt nem tudom, hogy balesetveszélyesnek számít-e, baleset tudtommal nem történt még ezen a szakaszon.


A területi képviselőnk sajnos egy elég nagy tirpák. Beszéltünk már erről vele többször és ígérte is, hogy intézkedik az ügyben, de évek óta nem történt semmi.

2019. aug. 22. 12:49
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, mert itt nálunk kilépsz a kapunk és 160-al az öreg analfabéta vénasszony keresztülmegy rajtad az elegtromos biciklivel....
2019. aug. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

További tippjeim: helyi (megyei) újság szerkesztőségét keresd meg. Ők is általában fölvállalják a kisemberek problémáit.

Másoknak a házban mi a véleményük erről a kerékpárútról?

Ha más is háborog rajta, gyűjtsetek aláírásokat, és minden beadványnál, levélnél csatoljátok a sok aláírást, hogy lássák, nem egyetlen ember hisztizik, hanem ez több ember problémája.

Próbálj alternatív lehetőséget kitalálni. Talán több a hivatal hajlandósága a változtatásra, ha lát egy másik megoldási javaslatot, ami nem balesetveszélyes.

2019. aug. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!