Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem nőttek a mérnök...

Miért nem nőttek a mérnök fizetések úgy, mint a gyárimunkás fizetések?

Figyelt kérdés
2014-ben egy ekzdő gépész,mérnök, villamosmérnök is simán nettó 300-at simán megkeresett, sima 8 órában, addig egy fizikai munkás a gyárban 4 műszakra jó ,hogy ha 70-80 nettót kapott. Most felénk keleten gyári fizikai munkás igaz többműszakos 100-150 nettók ,a mérnök ugyanúgy nettó 300 a kezdő. Tudom elhihetetlen, de van olyan országrész ahol ilyen fizuk vannak.
2019. aug. 24. 08:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik, hogy bőven van elég mérnök.
2019. aug. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%
Mert a magyar mérnök szart se ér
2019. aug. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Molyember ***** válasza:
31%
Pesten a gyári, fizikai munkás 200-250 alatt ki se röhögi a többműszakos állást, főleg, ha az szakmunka. De majd megint narancsba borul a vidék, hogy az Isten bocsásson meg a magyaroknak, amiért ennyi eszük van.
2019. aug. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
Inkább sok mérnök kezdő 200-at kap. Emiatt sok mérnök szaktársam elment taxizni, pincérkedni, stb. Én is mikor három éve végeztem és már az ötödik helyen is nettó 200-as fizuval akartak felvenni fogtam magam és teljesen mást munkát találtam.
2019. aug. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert legtöbb esetben a gyári munkás minimálbért kap míg a mérnök nem. A minimálbér nőtt minden évben. Nettó 300 nagyon is jó, és hiába lenne sok mérnök ha nincs aki megcsinalja a dolgokat...
2019. aug. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
24%
Minek nőttek volna? A dolgozókat kell megfizetni, nem az ingyenélőket.
2019. aug. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ahogy más már írta, ahol a gyári munkás minimálbért kap, ott kötelező volt emelni, mert emelkedett a minimálbér.

Majd ha nem lesz mérnök aki dolgozzon a 300 nettóért akor majd azt is megemelik, különben nem fog működni a cégük.

Pontosan ezért emelkedtek a más beosztásokban dolgozók bérei jobban - mert ha nem találnak 3 műszakba senkit 300 bruttó alatt, akkor kénytelenek megfizetni - vagy bezárni. A munkaerő hiánynak ez a jó oldala és ennél jobban soha semmi nem viszi fel a fizetéseket, mint hogy ha kevesebbért nem lesz aki dolgozzon.

A tulaj mindig csak annyit fizet bérként amit muszáj. Te sem teszel másképpen, nem fogsz a villanyszerelőnek 30 ezret fizetni ha csak 15-ért is elvégzi amire neked szükséged van, de ha már fél éve nem találsz 15 ezerért villanyszerelőt akkor majd megadod neki a 30-t, csak jöjjön és csinálja meg, nem?

2019. aug. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

Mert egyrészt futottak még egyetemeken rengeteg mérnököt képeznek, a cégeknek meg az a lényeg olcsó legyen, az már mindegy milyen.

A másik hogy hatalmas a növekedés a kétkezi munkások bérében az ingatlanlufi miatt.

Ezen kívül számolatlanul épülnek a gyárak, csak tudnám kik fognak ott dolgozni?

2019. aug. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%
A sok elméleti tudással rendelkező mérnökből remek szakmunkást lehet képezni.
2019. aug. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%

Én már lassan 30 éve nyomom az építő-ipart mint kőműves, de a mélyépítésben is gyakorlott vagyok úgyhogy elhiheted amit most írok:


Az agyoniskolázott mérnökök többségének még annyi intelligenciája sincs, mint egy ügyesebb betanított segédmunkásnak! Volt példa rá hogy szintezésnél a segédmunkás szólt rá a mérnökre, hogy a leolvasott értékből kivonni kell különbözetet, nem hozzáadni!


És még sorolhatnám .....


Ez nem kirívó eset, hanem általában ez a szint a mérv-adó!

2019. aug. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!