Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon mikor lehet...

Magyarországon mikor lehet majd bitcoinban is adózni?

Figyelt kérdés
A forint centralizált, elavult és béna. A jövő a kriptovalutáké.
2019. aug. 28. 18:36
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/324 anonim ***** válasza:
4%

"alapvető dolgokat nem tudsz rola, linkeket követelsz de utána néztél?"


Mégegyszer:

Igen, utánanéztem kisapám, onnét tudom, hogy a bitcoin, mint olyan, már 1998-ban is létezett. Csak neked nagyon derogál beismerni, hogy többek közt ebben se volt igazad.

Röhejes, hogy többet tudok róla, mint nálad, még így is, hogy nem foglalkozok Ponzi-sémákkal...vagy inkább szánalmas.


"megint egy állitás ami nem igaz. s olyantol aki saját bevallása szerint nem nézett utána. st elvárja hogy aátolják az infokat."


El kell szomorítsalak: a Wikin is pontosan ugyanezt írták. Szergej Mavrodi eredendően csalásra találta ki a kriptopénzt. Felőlem mantrázhatod még oldalakon keresztül, hogy de igenis, a fű kék és az ég zöld, csak mi nem látjuk jól, nem engem fognak hülyének nézni.


"A matematika ugyanugy örök érvényu mint a fizika. ha valami 21 millio akkor akárhogy csuröd csavarod, nem lesz több."


Kisapám, a bitcoin nem más, mint egy informatikai jel. Egy ilyen: 10101101001101010101

Ha komolyan azt képzeled, hogy egy informatikai jelet nem lehet sokszorosítani, ha valakinek érdekében áll, akkor hülyébb vagy, mint a sokéves átlag.


"ezt a gyöngyszemet is kommentár nélkul hagyom. bár megnéznék egy a fizika törvényeit áthágo számitogépet."


Oké, íme egy szemléletes példa. Ha autóval küldesz valakinek üzenetet Miskolcról Budapestre, az alsó hangon is 1 óra körül van, ha padlógázzal mész is. Interneten ugyanez mennyi idő? 1 másodperc.

Tehát az informatikára ugyanazok a korlátok vonatkoznak, mint egy fizikailag létező tárgyra? Nagyon nem, kedves fizikából felmentett barátom. Az egyest írd be magadnak.


"az itt a fő probléma, hogy te egyszeren nem tudod, mi az a bitcoin, ezért irsz ekkora hlyeségeket. oké nem kell mindenkinek tudni mi az, de aki nem tudja az minek ir rola? igy tényleg csak az van hogy hatalmas hulyeségeket irsz."


Bla-bla-bla, megint a szokásos MLM-lózung, neked van igazad egyedül, mindenki más hazudik, nem ért hozzá, hülye stb.

Ha annyiszor kapnék 10 forintot, ahány MLM-zombitól hallottam már ezt a frázist, nyugdíjba mehetnék. Ja, és közülük se lett senki csiliomos a végére. Puszta véletlen tán?

De felőlem nyugodtan képzeld azt, hogy teeeeee majd ebből úgy meggazdagszol, hogy még Soros Gyurika is kezitcsókolommal fog köszönni neked. A csalóknak is meg kell élniük valakikből, nemde?

Amíg veréb van, lószar is lesz addig.

2019. aug. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/324 anonim ***** válasza:
29%
ja hogy te azt hiszed hogy a bitcoin és a kriptopénz ugyanaz...
2019. aug. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/324 anonim ***** válasza:
74%

"Ha komolyan azt képzeled, hogy egy informatikai jelet nem lehet sokszorosítani, ha valakinek érdekében áll, akkor hülyébb vagy, mint a sokéves átlag."


megnézném, ahogy te azt 5 kontinensen sok ezer hozzájuk tartozo szigeten levő sok millio számitogépen sokszorositod egyszerre...

2019. aug. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/324 anonim ***** válasza:
74%

"Ha komolyan azt képzeled, hogy egy informatikai jelet nem lehet sokszorosítani, ha valakinek érdekében áll, akkor hülyébb vagy, mint a sokéves átlag."


De vegyünk egy egyértelműbb példát. Itt egy informatikai jel: info@gyakori.hu

Nosza, sokszorosítsd.

2019. aug. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/324 anonim ***** válasza:
50%

A Bitcoin kitalaloja Satoshi Nakamoto, a Bitcoin 10 eve jott letre a whitepaper PDF publikalasaval amin lathatod hogy Satoshi Nakamoto neve szerepel:

[link]


"Szergej Mavrodi"


A fazonnak semmi bizonyitott koze nincs a Bitcoinhoz es meg csak kriptoval sem foglalkozott 2011 elott a Bitcoin meg 2009-ben jott letre. Hiaba hazudtal ezzel kapcsolatban.


"Ponzi"


A ponzi egyik fo lenyege, hogy garantalt hozamot iger, a Bitcoin nem iger semmit, noni is es csokkeni is tud az arfolyama. Emellett egy nyilt forraskodu, publikus szabalyok szerint mukodo rendszer de facto nem lehet titokban ponzi. Itt is hazudtal ahanyszor ezt leirtad.


"Bitcoin automatából van összesen 2-3 darab Pesten, az ország többi részén pedig semennyi sincs, függetlenül attól, mit kamuzol be."


Tovabbra is 13 Bitcoin automata van Budapesten, tovabbi 11 telepites alatt van es tobb mukodo van videken is. Arany automata tovabbra sincs.


"Mucsaröcsögén ugyanúgy nem tudod beváltani a bitcoinodat se, ahogy az aranyat se"


Termeszetesen be tudod valtani Mucsarocsogen a bitcoinodat hiszen online par kattintassal bitcoint lehet valtani a vilag barmely pontjan. Es maris felveheted a penzt barmely banki ATM-nel. Vagy barmit rendelhetsz hazhozszallitassal ha meg banki ATM sincs. Abban igazad van, hogy az arannyal ezt sajnos nem teheted meg, max. nezegetheted hogy csillog a napon.


"Az arany fizikálisan létezik, a bitcoin nem."


Ahogy egy zeneszam is virtualisan letezik megis van erteke. Es ha elolvastad volna a Bitcoin whitepapert rajonnel, hogy a Bitcoin lenyege a proof of work es a blokklanc a ketto kombinaciojaval van megoldva az hogy hiaba digitalis a Bitcoin megsem sokszorosithato. Ezt ugy kell elkepzeni mintha egy zeneszam pl. egy mp3 a vilagon csak 1 db peldanyban letezhetne, nem lehetne masolni csak athelyezni.


"Említs meg kérlek csak EGY hipermarketet, ahol elfogadják a bitcoint!"


Pl. az Amazon-on a vilag legnagyobb boltjaban ahol minden kaphato otthonrol a karosszekbol lehet bitcoin segitsegevel vasarolni amit hazhoz hoznak. Mashonnan etelt is lehet rendelni bitcoinnal Magyarorszag barmely pontjara. 220volt.hu alza.hu szinten elfogad bitcoint. Vannak Budapesten vendeglatohelyek is ahol fizethetsz, de a bitcoin fohalozat nem apropenzes vasarlasokra lett kitalava, arra a Bitcoin lightning network valo, ami tesztfazisban van, utana majd lehet hasznalni peksegben is hatekonyan. Most meselj az aranyrol hol tudok vele fizetni? 5000 eve letezik megse lehet vele fizetni sehol szemben a 10 eves Bitcoinnal.

2019. aug. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/324 anonim ***** válasza:
42%
Olyan ez mint az autónál a szervizkönyv. Hiába hamisítják, a neten meg lehet nézni az eredetit.
2019. aug. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/324 A kérdező kommentje:

#116: Sajnos az egyik legnagyobb probléma a bitcoinnal, hogy ha az ember nem olvassa el a developer guide -ot vagy a zero to monero könyvet, nem fogja megérteni a működését hiába mondod neki.


Sajnos ez az egyik oka, hogy a bitcoinban adózás nem fog megvalósulni a közeljövőben. Az egyszerű emberek hülyék hozzá és piramist meg egyéb hülyeségeket kiáltanak, míg a vezető meg féltik a hatalmukat tőle --egyébként teljesen jogosan.

2019. aug. 31. 21:19
 118/324 anonim ***** válasza:
42%
azt amugy én se olvastam el, én csak rengeteg mást olvastam rola rengeteg egyénii véleményt hallgattam meg, pozitivat negativat rengeteg téveszmét s igy állt össze bennem hosszu idő alatt a kép. ezt amirol irsz hol olvashato el?
2019. aug. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/324 A kérdező kommentje:

[link]


Én ebből értettem meg rendesen, de lehet van jobb forrás is.

2019. aug. 31. 21:45
 120/324 anonim ***** válasza:
63%

ezt nem fogadom el forrásként.



(csak vicc volt.:))))))))))))

2019. aug. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!