Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik a hibások, amiért Magyaror...

Kik a hibások, amiért Magyarországon ekkora szegénység van?

Figyelt kérdés
Külföldi barátok hüledezve hallgatják, hogy itthon mennyi az átlagkereset, mennyi egy átlag lakás fenntartása, az élelmiszer árak, rezsi stb., hogy évente egy családi nyaralás is nagy érvágást jelent. Hogy lehet az, hogy itthon képtelenség boldogulni becsületes munkával? Olyan szép országunk van tele értelmes emberekkel, miért tartunk itt?
2010. júl. 14. 10:29
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
88%
Úgy vélem, leginkább azért, mert az elmúlt évtizedek során az éppen aktuális vezetés - pártállástól függetlenül - csak arra törekedett, hogy a saját (rokonok, baráti kör stb.) zsebét megtömje, nem pedig az ország érdekeit tartotta szem előtt.
2010. júl. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Az én szüleim pl. mindig is egyszerű, munkás emberek voltak, de emlékszem, hogy pl. a 80-as években nagyon sokat taxival mentünk vendégségbe vagy rokonokhoz, minden nyáron 2 hetet együtt nyaralt a család és nem éltünk nagylábon, de mindenünk megvolt. Akkor is meggondoltuk, mire költünk, de messze jobbak voltak a fizetések és alacsonyabbak az árak, mint most.
2010. júl. 14. 10:39
 3/45 anonim ***** válasza:
32%

Azért, mert ezek az értelmes emberek amúgy lusták, nem szeretnek adózni, eldobálják a szemetet az utcán, nekimennek egymásnak az aljuljáróban (ahelyett, hogy fél méterrel odébb mennének), leszarják a környezetszennyezést, nem tisztelik egymást és a sült galambot várják.

Lehet, nyafogni, hogy mindez nem így lenne, ha lenne pénz, de ez nem igaz. Egy jó szó a szomszéd néninek, a szemét szemétkukába dobása nem kerül semmibe. A mentalitáson kéne változtatni, utána jönne a többi.

2010. júl. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
48%

Nem volt meg "mindened", legalábbis nem abban az értelemben, amit manapság akarnak az emberek, csak elégedett voltál azzal, amid volt.

Most meg csak azt hallja az ember, hogy mi nincs.

Ez is mentalitás kérdése.

2010. júl. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
62%

Nem az emeberek a hibásak,hanem a politikusok,ez egyértelmű!Szinte kivétel nélkül arra hajtanak a politikusok,hogy megszedjék magukat, az embereknek meg oda vet egy kis alamizsnát,hogy azért éhen ne haljanak!

Ettül függetlenül,kiváncsian várom,hogy a Fidesz mondjuk 2-3 év múlva menniyre tudja jó irányba terelni a dolgokat,hogy végre az

emberek is tiszteségessebb fizetésért gürizzenek!!

2010. júl. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
61%

Többek között én is hibás vagyok.

Elcsábultam mézes-mázas propagandától, és elhittem hogy a kapitalizmus egy igazságos rendszer, amelyben az átlagember jobban élhet.

Ezért én is kivonultam 89-ben rendszerváltást követelni.


Tévedtem, nem kellett volna.

Ezuton is bocsánatot kérek érte a mai fiataloktól.

Mentségem, hogy velem együtt még pármillióan ugyanigy tévedtek, és a többségük még ma sem meri bevallani.

2010. júl. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
60%

A fejétől bűzlik a hal...,hogy ezzel a közhellyel éljek!

Egyébként meg Faterom is épitette a szocializmust,többek között ezért is tart itt az ország,ahol...,mert hittek nekik!Aztán Faterom megvilágosodott és azóta utálja a komcsikat!

2010. júl. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
15%
Lehet, hogy a fejétől bűzlik a hal, de a farka hajtja előre...
2010. júl. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
18%
Ez is igaz:D
2010. júl. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
42%
a libsik
2010. júl. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!