Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan vélekedsz Budaházy...

Hogyan vélekedsz Budaházy Edda "Rád is szükség van! " videójára, melyben gyermekvállalásra próbálja ösztönözni a magyar embereket?

Figyelt kérdés

Megnéztem a videót és rengeteg érzés alakult ki bennem. Legelsőként azt szeretném elmondani, hogy engem nagyon megdöbbentet. Már rögtön a videó elején meglepetés ért, amikor Budaházy Edda megszólal, be sem mutatkozott. Egy videót azért nem illik így kezdeni, mert tiszteletlennek hat és bizalmatlanságot sugároz a néző felé. Az is meglepett engem, hogy a videó alatt nincs lehetőség kommentálni, nem tudod elmondani a véleményed. Így nagyon egyoldalúnak érzem a kommunikációt: ők elmondhatják a véleményük, de te, mint a néző, már nem.


https://www.youtube.com/watch?v=yFqZuRw_oDI


Nem értek egyet a videó hangvételével. Sértőnek tartom, gúnyosnak, támadónak, cinikusnak, lenézőnek. Nem tetszik, hogy az egész videó a kulturált hangvétel helyett egyszerű pszichológiai trükkre, sima bűntudat keltésre játszik. Nem értek egyet azzal, hogy a videó támadja azokat az embereket akik külföldre költöztek. Én úgy gondolom, rengeteg másik oka lehet annak, hogy valaki külföldre költözik, nem csupán a pénz. (Ez az egyetlen kiköltözési indok, amit a videó említ, pedig 100 millió másik oka is lehet.) Én magam azért költöztem külföldre 4 éve, mert sajnos nem voltam Magyarországon. Kikérem magamnak ezt a cinikus hangnemet.


Nem tetszik, hogy a videó elvitatja az emberektől a személyes félelmeiket, szorongásaikat. Nem érzem, hogy a készítőket érdekli az adott egyén lelkivilága, csak az amit ők maguk gondolnak. Nem értek egyet azzal a kijelentéssel, hogy a "Létező legegyszerűbb és legboldogabb!" megoldás a gyermekvállalás. Egyrészt, a gyermekvállalás abszolút nem könnyű feladat, kemény munka felnevelni egy gyereket. Másrészt, nem való mindenkinek a gyermekáldás. Rengeteg ember alkalmatlan erre a feladatra, nem vágyik rá. Nem lehet ezt rájuk erőltetni, mert abból csak baj lesz.


Érzek a videó egy erős kettősséget. Az egész videó során lenéznek téged, megvetnek, sértegetnek, de a végén mégis a segítséged kérik, hogy a gyermekáldással segítség a demográfiai helyzeten. Ez szerintem cinikus és arrogáns. Nem azt érzem, hogy személynek tekintenének téged, inkább csak egy eszköz vagy a szemükben.


Elképzelhető, hogy valaki azért nem vállal gyereket, mert sajnos nem találja meg a párját. Ebben a videóban úgy van ez bemutatva, mintha valaki szimpla jókedvéből, unalomból nem találná meg a párját. Pedig párt találni a mai világban iszonyatosan nehéz. Azt is sértőnek tartom, hogy azokat az embereket, akik 30 évük fölött otthon élnek a szüleikkel, meg kell őket alázni. Az őszinte helyzet az, hogy szerintem Magyarországon, a jelenlegi anyagi helyzetben, egy fiatalnak iszonyatosan nehéz elkezdenie egyedül az életét, elköltözni otthonról. Az albérletet is nehéz megoldani, nemhogy egy saját lakást.


Maga a népességfogyás egy komoly probléma, beszélni kell róla. De szerintem NEM ilyen hangvételben, mert ez csak indulatokat vált ki és megsérti az embereket. Ti hogyan vélekedtek erről a videóról?


2019. szept. 7. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
2019. szept. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
A kommentszekció pedig azért van lezárva, mert az emberek már kifejtették ezzel kapcsolatban a véleményüket, csak az éppen nem egyezett a videó készítőiével.
2019. szept. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Nahát, hogy a fasiszták meg akarják határozni a többi embernek, hogy hogyan gondolkodjanak és éljenek?

Ki hitte volna?!

2019. szept. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
4%

Nyilvánvaló, hogy elfogult vagy és próbálod magad igazolni, mentegetni.


Miért lenne " tiszteletlenség, hogy "nem mutatkozik be"? Ez a videó a Hozz világra még egy magyart mozgalom videója, lehetne akárki, aki kérdez. Mert KÉRDEZ, nem mond, azaz nem kérdez semmi lenézőt, megvetőt, sértegetőt, stb-t, amit írsz. TE hallod bele. A nő -mindegy hogy kicsoda- komoly -a kérdésekhez méltóan-, nem más.


Nyilvánvaló, hogy a videó készítői "nem gondolnak az adott EGYÉN lelkivilágára", hiszen a MOZGALOM videóját csinálták. Gondolsz TE a SAJÁT lelkivilágodra untig eleget, nem szorulsz segítségre a MAGADRA gondolásban. Gondol rád még a fogyasztói társadalom ELADÓi oldala, hogy vegyél, fogyassz, fizess.


Szerintem olyan dolgokat hallasz bele a videóba, ami nincs benne. Te tudod, hogy miért írod mégis. Nyilvánvaló, hogy ha valóban azokat gondolod a videóról, amit írsz, a hiba benned van, ne is haragudj. Amit a nő mond, az első szótól az utolsóig igaz. És nem is a "népességfogyásról" beszél, ahogy írod, tudálékosan, hogy "beszélni kell róla".


Azért arra kiváncsi lennék, hogy SZERINTED milyen "hangvételben" kell beszélni a témáról. Esetleg megosztanád?

2019. szept. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

De. Lenézően beszél köztük rólam is.

Mondjuk a kutya nem jöhet fel a kanapéra, csak alatta kucorodik, mert nagyon hullik a szőre, de nem azért nem vállalok gyereket huszonévesen mert "bulizni akarok".

Minden vágyam, hogy végre a saját gyerekemet tartsam a kezemben, de osztottam szoroztam, és úgy jött ki, hogy kb 30-35 év mire veszek valami élhetőt Pest(munka - megélhetés) közelében, és az sem olyan ahova három gyereket tudnék vállalni, pedig az a tervem.

Hova szaporodjak? Nem tudok lakást venni, 20 év múlva lehet, hogy elfogy az ivóvíz, amúgy sem bírja már a föld a népességet.

Nem azért nem vállalunk gyereket, mert kényelmesek vagyunk, hanem mert ma egy átlagember csak akkor vállalhat gyereket ha felelőtlenül áll hozzá (majd megoldjuk valahogy), vagy abba az 5%ba tartozik, hogy megteheti, mert örökölt, kapott, megnyerte a lottót.

Én nem akarok úgy gyereket vállalni, hogy mellette 12 órát kell dolgoznom, hogy legyen a gyereknek ruhája, élelme, és közben ott sem vagyok, nem is vagyok az apja, mert dolgozom vagy alszok.

Külföldön lehet, hogy pár éven belül tudnék vállalni, ott 5-10 év alatt össze lehet kaparni egy kényelmes és biztonságos otthonra. Ha itthon azt látnám, hogy tudok 5-10 év múlva kecót venni, akkor már nem védekeznénk a párommal.

2020. szept. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

5

Hogy te lenézőnek érzed, az sajnos téged jellemez, a te érzésed, mert tárgyilagosan nézve nem beszél lenézően.


Ha valóban "minden vágyad" lenne, hogy gyereked legyen, ott van a lehetőség,

nézz utána, soha jobb lehetőségek nem voltak.

2020. szept. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

Megtörtént, a konstrukciók nem túl használhatóak, ha csak nincs a zsebedben kiegészítő 20 milla :)

Plusz ha bármivel megbuksz, esetleg nem jön össze a gyerek, akkor kb. földönfutóvá válsz :)

Köszi, de ezt nem.

Kb. annyira vagy értelmes mint Edda.


"Hogy te lenézőnek érzed, az sajnos téged jellemez, a te érzésed, mert tárgyilagosan nézve nem beszél lenézően."

Ezt nem érzem, hanem az emberek 99%.

Érdemes csak az értékelést megnézni a video;) Az hogy a 98%-a az értékeléseknek negatív az már nem csak az én véleményem.

2020. szept. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

7

Sérelmezed, hogy RÓLAD "lenézően beszél" valaki.


ÉS, amikor másvalaki a témában kifejezi, hogy nem a valaki beszél lenézően, hanem valamiért te ÉRZED annak, akkor a másvalakire azt ÁLLÍTOD a neked írt 2-3 mondata alapján, hogy "kb annyira értelmes, mint Edda".


Q.E.D.

2020. szept. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
73%
Szerintem egyaltalan nem a szuletesszamok novelese a megoldas, ez eleve eleg primitiv ilyen osember felfogas, mar igy is oriasi iramban novekszik a nepessegszam az egesz vilag korul, az elmult 200 evben az embereiseg szama tobb mint a hetszeresere ugrott, olyan szintu tulnepesedes van hogy szerintem inkabb korlatozni kene a szuletesszamokat es azokat a csaladokat tamogatni akik konkretan nem vallalnak gyereket. Inkabb vissza kene csalogatni azokat a magyar fiatalokat/kozepkoruakat magyarorszagra akik valamikor kimenekultek nyugatra dolgozni, ezt ugy kene elsosorban kivitelezni hogy normalisan vezetjuk az orszagot ahelyett hogy mondjuk szetlopjuk. A magyar kormanynak senki nem fog gyereket szulni hogy aztan az szetmoshassa az agyat es velemeny nelkuli, gondolkodni keptelen beszukult latokoru budahazy eddakat nevelhessen beloluk akik egy zsak tuzifaert szavaznak. Fel kene hozni ezt az orszagot egy olyan szintre hogy a legtobb fiatalnak eszebe se jusson az hogy elmenjen, megelozni kene a problemat nem kezelni...meg generalni ahogy ez az edda generalna azzal ha ideszuletne meg egy rakat fiatalt, akiknek a nagy resze amugy 20 eves kora korul ugyan ugy elmenekulne nyugatra mint a mostani fiatalok nagy resze mert ugye ha mar a mostani lezullesztett magyarorszagrol is ennyien elmennek akkor gondoljunk bele hogy mikorra a kovetkezo generacio felno, a 20 ev mulvara szetlopott, eladositott magyarorszagrol hanyan fognak elmenni...
2020. szept. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!