Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem telepítenek Magyaror...

Miért nem telepítenek Magyarországon szélerőműveket?

Figyelt kérdés
Először is bocsi, ha rosszul fogalmaztam meg a szél erőművek kifejezést a szél malmokra értem amik áramot termelnek. Azt tudom hogy nem lehet telepíteni őket Magyarországon de miért nem? Volt erre valami magyarázat vagy valami hogy ezért még ezért nem lehet?

2019. szept. 7. 12:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Wiki alapján

"A 2016. szeptember 15-én megjelent kormányrendelet olyan feltételrendszert ír elő szélfarm létesítésével kapcsolatban, amely a beépítésre szánt területtől mért legalább 12 km-es védőtávolságot határoz meg. Ez az országban gyakorlatilag lehetetlenné teszi új szélfarm létesítését a sűrű településhálózat miatt"

2019. szept. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Vannak Komárom környékén.

Elég zavaros pénzcsoportok tettek bele százmilliárdokat, szerintem azért is a korlátozás.

2019. szept. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Mert Meszarosnak szénerőműve van, és nem kér konkurrenciát.
2019. szept. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Ha érzékelhető mennyiségű áramot akarnának megtermelni vele (tehát nem két lovardának, meg tizenhárom tanyának), akkor Magyarország összes településének a látképe úgy nézne ki, mint a gödi, albertirsai vagy sajőszögedi országos transzformátorállomás környéke. Oszlop, oszop, oszlop, szélkerékoszlop, ezrével, amerre a szem ellát... Ennél durvább tájképrombolást elképzelni nem lehet... Egy olyan országban, ahol ahhoz képest, hogy rohamléptékben töpörödik a népesség, az elmúlt 30 évben mégis úgy három megyényi tájat tönkretettek ezekkel az óriási bádogépületekkel, zöldmezős ipari parkok, üzemcsarnokok (miközben a szocializmushoz képest már ló2aszt nem termelünk), logisztikai központok, gigamega plázák, amik csak arra valók, hogy odakocsikázzanak, hogy onnét hordják kocsival a palackba töltött vizek millió tonnáit, mikor folyik a csapjukról is... Plázaparkolókból, elkerülő utakból és autópálya csomópontokból, meg ezekhez az ipari-kereskedelmi-logisztika vackokhoz épült utak tengeréből áll már így is a fél ország, meg a gerjesztett forgalmukból, azt se tudod hova nézzél, ha nem ezt akarod látni. Nem lenne annál undorítóbb, ha még teleraknák szélkerekek százezreivel - mert annyi kell ám, két darab semmit nem csinál - a maradék tájképet. Meg aztán el is kell vezetni tőlük az áramot ugyebár, újabb oszloperdők vennék körül az összes falut. Ráadásul a szélkerék olyan szeles tengerparti országokba való, ahol fúj is a szél. Állandóan, viharosan. Szerencsére mi azért egy szélcsendes ország vagyunk. Viszont szemben a nyugati szeles országokkal, nálunk hónapokon keresztül hét ágra süt a Nap, tűz ezerrel (naperőmű kérdése), és óriási folyók haladnak rajtunk keresztül (vízerőmű kérdése).


A szélerőmű hatásfokához képest helyigényes, területpazarlás szempontjából gazdaságtalan. Kis túlzással a mezőgazdaság többet megtermel, ha egy szélkerék helyén egy disznó hízik a füvön. Olyan országokban kéne ezt támogatni, ahol nulla a népsűrűség, meg fúj is a szél...

2019. szept. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Viszont a németeknél rengeteg van. Gondolom ott nincs ilyen szabály
2019. szept. 7. 13:50
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Lelövöm a poént, azért nem építenek, mert nem szokott annyira fújni a szél.


[link]

2019. szept. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kulcs településen van 1. Kb 300 háztartást lát el. Annak utánaolvashatsz.
2019. szept. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ennél durvább tájképrombolást elképzelni nem lehet..."

Néz fel egy falu utcájában... én ennél durvábbat nem tudok elképzelni. mindenfele oszlopok, vezetékek lógnak...

Néhány szélerőmű már csak feldobná ennek látványát. :-D

[link]

2019. szept. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az előző Pest volt (az is szép), de itt egy falu képe.

[link]

2019. szept. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#5 Nem ugyanazok a területi, geográfiai és szélviszonyok itt mint a németeknél. Mások az ország adottságai.

Vannak szélerőművek és remélem lesznek is még majd, csak nem a most szokásos giga kerekek. Azt reméltem sok éve, hogy felkarolják azt a magyar feltalálót aki a függőleges "szélkereket" (annak egyik megoldását) kidolgozta. Akkor a földön lehetne telepíteni a turbinát és nem 15-30m magasban. Vagyis maguk a "szélkerekek" vízszintesen vannak elhelyezve egymás fölé, a talajtól nem túl magasan indulva, mint egy álló henger, és nem korlátozódna a szél egy bizonyos irányára az áramtermelésük, hiszen minden irányból fújó szél megfelelően forgatja a kerekeket. Szervizelni is sokkal könnyebb és kisebb kerékátmérővel készülhetnek el. De nem tettek semmit, legalábbis nyilvánosan nem.

https://www.youtube.com/watch?v=Mlwu_5byzsM

2019. szept. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!