Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szavazatszámláló bizottság...

Szavazatszámláló bizottság tagjának díjazása?

Figyelt kérdés

A leírás: [link]

Idézet: "Túl azon, hogy te magad őrizheted a választás tisztaságát, az SzSzB tagjai a szavazást követő napon mentesülnek a munkavégzési kötelezettségük alól, és erre az időre átlagbér illeti meg őket, amelyet a munkáltató fizet. A munkáltató a választási szerv tagját megillető bér és járulékai megtérítését a szavazást követő öt napon belül igényelheti a helyi választási irodától."


Az a helyzet, hogy mivel tanuló vagyok, nincs állandó munkaviszonyom. Van lehetőség arra, hogy közvetlenül a választási irodától kapjam meg a díjazást, pl. egyszerűsített foglalkoztatás keretében?


2019. szept. 10. 21:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Amit írsz, az két különböző dolog. Ez arra vonatkozik, hogy vasárnap van a szavazás, olyankor másnap nem kell menni dolgozni, mert az állam biztosít 1 nap szabadságot, ezt a munkáltató visszaigényelheti (legalábbis egy részét) és így nem kiesés neki. A pénzt azt az önkormányzattól fogod megkapni, én közel 30ezret kaptam
2019. szept. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Attól az önkormányzattól, ahol felügyelek, vagy a saját lakóhelyem szerinti önkormányzattól? Mert elvileg nem lehetek ott, ahol amúgy szavaznék. Mivel nem vagyok a lakóhelyemen ilyen nagy tiszteletnek örvendő különleges-diplomás személy, párton keresztül próbálnék bejutni. Ez ilyenkor úgy van, hogy megkeresem pl. a Momentumot, a DK-t vagy éppen a Fideszt, és szólok nekik, hogy szívesen csinálnék ilyet, és valahova beosztanak?
2019. szept. 10. 22:02
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszi, nyomoztam egy kicsit, fura, hogy ezek a díjazások nem villognak a hírek tetején, hanem egy eldugott minirendelet aljáról kellett előkukázni. :D

[link]

Első melléklet alapján úgy tűnik, most 35000 forint ez az összeg, bár egyértelműen nem találtam meg, hogy a pártok által delegált emberekre konkrétan hányas számú pont vonatkozik. Remélem, ők is kapnak tiszteletdíjat, nem csak azok, akiket a helyi önkormányzat képviselő-testülete választ meg. :D

2019. szept. 10. 22:09
 4/18 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, azt hiszem nálunk a fidesz delegált nem kapott, de passz, én függetlenként vagyok ott. De egyébként lehet ott szavazni, én ugyanabban a szavazókörben vagyok lakóhely szerint, de aki meg nem, az átkérette magát oda és ott szavazott
2019. szept. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
37%

"... fura, hogy ezek a díjazások nem villognak a hírek tetején..."

Nem véletlen. Egy jól működő demokráciában senki sem azért jelentkezik ilyesfajta tisztségre, mer' pízt kap érte. Azért jelentkezik, mert szeretné, ha az éppen aktuális szavazás gördülékenyen és tisztán menne végbe. Van olyan jövedelme, hogy egy nap kiesést nem érez meg, tehát nem lehet megvenni az állami apanázzsal, attól függetlenül a szavazás tisztaságára fog törekedni.

Cselédországban viszont más a helyzet. Itt igyekeznek még azt a kevés alamizsnát is eltitkolni, amit a megfigyelők kapnak. Ne mennyé' megfigyelőnek, proli, mer' nem lesz pízed a tulaórábú'! Mennyé' inkább dógozni, osztán szavazzál a Népnemzethy Dicsőséges Kétharmad jelöltjére. Megfigyelő nem köll, majd a Fidesz-delegáltak megmondják, mennyi vót a szavazat a méltóságos úrra. Annyi, amennyinek lenni köll, a többi meg befogja a pofáját. Négy láb jó, két láb jobb!

2019. szept. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
46%
Utolso: mindenhol pénzt kapnak érte, csak ugy szólok. Felesleges ez a cigányokat utánzó hiszti
2019. szept. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Az SZSZB tagok (elnök, elnökhelyettes, tag) emlékeim szerint 35k körül kaptak az EU-s választáson. A pártok delegáltjai viszont nem kapnak pénzbeli juttatást. Legalábbis az önkormányzattól biztosan nem.
2019. szept. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Az elnök kap 35-öt, a helyettes és normál tagok azok csak 25 körül. Aki párt delegált az semmit nem kap.
2019. szept. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A 35 az bruttó egyébként.


#7 majdnem jól írta, csak tisztázzuk: az SZSZB (szavazat számláló bizottság) tagja a pártok delegált embere is! Egyedül a jegyzőkönyvvezető nem tag! Ez egyébként problémás esetnél történő döntés esetén lényeges (pl adott két esélyes szavazat érvényes e).


Tulajdonképpen extrém esetben ha az ellenzéki pártok tudnának elég embert keríteni akkor simán többségben lennének akár minden szavazókörben.



Díjazás csak az önkormányzatok választott tagjainak és a jegyzőkönyvvezetőnek jár. A pártok emberei a pártjuktol vagy kapnak pénzt vagy nem, saját dolguk. Én csak azt látom, hogy amíg volt pénze az MSZP-nek addig mindenhol 2 MSZP-s delegált volt mifelénk, azóta 1 vagy 1 se. Hát igen, Krisztus koporsóját se őrizték ingyen.


Én önkormányzat által választott tag vagyok évek óta és nem kellett semmilyen önkormányzati protekcio hozzá.

2019. okt. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

És igen, hétfőn nem kell dolgozni és ez nem szabadságbol megy de a munkáltató kérheti az aznapi berunk(minden jarulekaval) a valasztasi irodatol, tehát neki nem kerül pénzbe.


Egyébként ez az egyik legnagyobb költsége egy választásnak!!

2019. okt. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!