Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg igaz, hogy a propagand...

Tényleg igaz, hogy a propagandára többet költ a kormány, mint az egészségügyre és oktatásra összesen?

Figyelt kérdés
2019. szept. 18. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
És nem is kicsivel többet, hanem nagyságrendekkel.
2019. szept. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem az azért túlzás, nem tudom pontosan mennyit költenek de a hazai GDP-be kb 15% megy oktatás és egézségügyre szerintem, azért ha ilyen sokat költenének még pluszba akkor durva eladósodás történne főleg hogy az adókat csökkentgetik, növelve ezáltal a társadalmi vagyonegyenlőtlenséget (a gazdag is kevesebbet adózik így annak adója elúszik hogy társadalmi egyenlőtlenségeket tompítsák).
2019. szept. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

#2

Igaz 2-3 éves adatok, de oktatásra a GDP 3,8%-a megy, egészségügyre 2,9-3,2% attól függően hogy nézik. Ebben ugye benne vannak a bruttó bérek is, tehát egy jelentős összeg egyszerűen visszatér az államkasszába.

Akárhogy is számolom, ez 7% legfeljebb. Úgy tűnik, hogy az utóbbi 2-3 évben nem duplázódott meg, sőt lehet csökkent is GDP arányosan.


Szóval elképzelhető, hogy több pénz megy propagandára. Főleg ha ebbe beleszámoljuk a rezsiutalványokat és egyéb bújtatott pénzeket is.

2019. szept. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom hány milliárdot költenek a propagandára de az egészségügyre/oktatásra költött pénzt azt GDP százalékban költenek ott meg billiárdokról van szó
2019. szept. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
billiárdok
2019. szept. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"GDP százalékban költenek ott meg billiárdokról van szó"

Annyiról biztos nincs szó, az egy kicsit sok lenne.

2019. szept. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
3-as akkor rosszul gondoltam. Nem követem ezeket a dolgokat annyira, de azért szerintem indul valami növekedés mert például az kb 9-10 évig nem emelték az egyetemi ösztöndíjakat, mostanába meg elkezdték. Igaz még akkoris alsó helyen állna az ország.
2019. szept. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Csak azért azt is nézni kellene, hogy az egészségügyre és az oktatásra költött összegek TELJES EGÉSZE a rendszer fenntartására megy el. Ami azt jelenti, hogy ebből az összegből egy fillér sem megy a rendszer jobbá tételére. Azt pedig mindenki érzi, hogy mindkét területen vannak hiányosságok. Innen nézve a kormány kb semmit sem költ a két ágazat fejlesztésére. Propagandára viszont bőven, és két kézzel szórja. Így aztán a kérdésben megfogalmazott állítás több mint igaz.
2019. szept. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

JÓVAL többet költ, Kérdező.

Tehát ez az állítás még enyhe eufémizmus is.


Elég megnézni a diplomások és az agyamosott birkák arányát a magyar társadalomban, és rögtön kiderül, mire van több pénz.

2019. szept. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
28%

Propaganda az elmúlt 14 hónapban valahol 60 és 90 milliárd között. [link]

Egészségügy 2906 milliárd.

Oktatási tevékenységek és szolgáltatások 2106 milliárd.

[link]

A 90 milliárd lenne az 1,8%-a annak amit egészségügyre és oktatásra költünk.


Abból ítélve, hogy a 21. században iskolát végzett emberek az "interneten" ahol akár utána is nézhetnének a dolognak ilyent kérdeznek és ilyeneket válaszolnak mint amiket előttem írtak nyilván mutatja, hogy az oktatásra még mindig nem költünk eleget de ennek ellenére is két nagyságrenddel költünk többet egészségügyre és oktatásra, mint propagandára. (halkan jegyzem meg, az útóbbi időben száltak el jobban az ilyen jellegű költések, főleg a választások miatt mert 2010-2017 között kb. az a szint volt reálértéken mint ami 2010 előtt volt)

2019. szept. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!