Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az alianz biztostó bónusz...

Az alianz biztostó bónusz 10-re 39 ezres éves díjat ajánlott, de átmentem a KH-hoz 16 ezres éves díjért. Mi ez az árrés?

Figyelt kérdés
2019. szept. 21. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is annyit ajánlott, én meg a Genertelhez mentem át évi 22 ezerért, de Te még jobbat találtál. Az Allianz el van szállva.
2019. szept. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Több tíz éve van KGFB-m, megtapasztaltam egy s mást.


A friss szerződéskötésed kapcsán megtapasztaltad, hogy milyen sok adatot kérnek a biztosítók. Ezek egy része nem módosít díjat; lehet, hogy nem csak nálad, hanem ha megnézed, akkor nem is szerepelnek a biztosítónál díjmódosító lehetőségként.

Folyamatosan elemeznek minden adat alapján, akár díjbefolyásoló, akár nem. Ha az elemzéseik alapján úgy találják, hogy éppen nem gazdaságos számukra a KGFB, akkor minden ügyfelük számára jelentősen emelt díjtételt ajánlanak. Ha úgy találják, hogy adott jellemzőkkel bíró ügyfelek kedvezők a számukra, akkor részükre – a közös jellemzőik alapján - jelentős díjcsökkentő díjmódosító tételeket vezetnek be. És fordítva, ha úgy találják, hogy adott jellemzőkkel bíró ügyfelek kedvezőtlenek a számukra, akkor részükre – a közös jellemzőik alapján – jelentősen csökkentik a díjcsökkentő díjmódosító tételeket, esetleg díjnövelő díjmódosító tételeket vezetnek be. Így próbálják gazdaságilag előnyösen alakítani a KGFB ágazatukat: a kedvezőnek ítélteket megtartják, újakat csalnak magukhoz az alacsonyabb fizetendő díjjal; a kedvezőtlennek ítélteket pedig elűzik, távol tartják a magasabb fizetendő díjakkal. Akik a kedvezőtlennek ítéltek közül bealszanak – nem váltanak időben biztosítót -, azok ugyan a nyakukon maradnak, de legalább sokat fizetnek.

És, kedves kérdező, mit sem számít, hogy M2-ben, vagy B10-ben vagy. Ha valamiért nem látnak szívesen, akkor jó nagy díjemelést kínálnak. Ehhez semmi rosszat nem kell tenned.


Nincs olyan, hogy olcsó, vagy drága biztosító. Kinek, mikor, melyik, milyen.


A legrövidebb ideig, egy évig voltam folyamatosan ugyanannál a biztosítónál, a leghosszabb idő pedig öt év volt (utóbbi éppen az itt a GYK-n sokat szidott ALLIANZ-nál volt). Mindegy melyik biztosító, előbb-utóbb akkora díjemelést kínáltak, hogy villámgyorsan odébbálltam. Olyan is volt, hogy néhány év után, néhány más biztosítót megjárva, ugyanoda kerültem vissza. A váltásoknál mindig adódott olyan, ahol gyakorlatilag nem emelkedett a biztosítási díjam.

Tavasszal kötöttem szerződést az Aegonnal, most a kérdés kapcsán megnéztem, finoman szólva sem lenne most a legkedvezőbb: [link] Még változhat, de úgy tűnik, hogy most csak egy évig leszünk jóban. Mikor jó tíz évvel ezelőttig náluk voltam, akkor három évig voltak folyamatosan a legkedvezőbbek a számomra.

Jelenleg a számomra kínált legmagasabb díj 2,29-szorosa a legalacsonyabbnak.

Például, a rokonságban többen is sok éve vannak a Posta biztosítónál. Számomra viszont, mióta van, mindig vagy a legkedvezőtlenebb, vagy épp eggyel van a legkedvezőtlenebb előtt; most is látszik a linken, hogy a legkedvezőtlenebb. Egyedül ez stabil, a többiek sorrendje keveredett az évek alatt. A KÖBE, a Wáberer és a Posta biztosítón kívül már mindegyiknél voltam, mindegyikük volt egy ideig a legkedvezőbb díjú számomra.


Úgyhogy, ne vedd zokon a kiutálást, nem személyes. Lehet, hogy az új helyen sok évet eltöltesz, lehet, hogy az új biztosítási évre, elmenekülsz. Tartósan, a K&H se lesz kedvező számodra (sem).

2019. szept. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Alexander Protsenko vette át az Allianz Hungária Zrt. elnök-vezérigazgatói tisztségét 2019. július elsejei hatállyal.


K&H Bank Igazgatósága (2019. szeptember 11-i állapot)

Luc Popelier (elnök)

2019. szept. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én nem veszek zokon semmit, de a jóanyjának számlázzon már bármelyik biztostó 39 ezret ami a másiknál 16 ezer. Ennyi.
2019. szept. 22. 00:28
 5/8 Micimacko67 ***** válasza:

Nem igazán értem az ingerültséged okát! Volt lehetőséged másik helyre menni, megtetted... Az majd egy másik kérdés lesz, hogy ha szükséged lenne (ne legyen persze)a biztosító nyújtotta szolgáltatásra, akkor milyen nehézségeid lesznek? Mert a gyakorlati tapasztalat itt is igaz sok esetben, miszerint olcsó húsnak híg a leve...

Egyébként meg ez az "árrés" nemcsak a biztosításoknál létezik! Nézd meg pl az üzemanyagok árát, akár 30-40 Ft/liter eltérés is lehet a kutak között...

Ott is anyázol vagy mész és máshol tankolsz......

2019. szept. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

„Mi ez az árrés?” volt a kérdésed (ami, a kérdésbeli számok alapján nem árrésre, hanem díjkülönbözetre vonatkozik), de nem is érdekel a kérdésedre adott válasz.


Ráadásul, az árkülönbözetet (ez esetben díjkülönbözetet) tudhatod, de az árréseket, nem. Az, ugyanis a díj és a biztosító költségeinek különbsége. Lehet, hogy a magasabb díjú biztosítónak alacsonyabb az árrése, mint az alacsonyabb díjúnak, mert nagyobb arányban költ az ügyfelei kiszolgálására. (Nem állítom, hogy mindig így van, azt sem tudom, melyik biztosítóknál van így, de ezt te sem tudhatod.)


Nagyon figyelembe veendő Micimacko67 nevű felhasználó válasza (# 5)!


Én például az alkusz oldalakat csak iránymutatásra használom, és közel sem biztos, hogy a legalacsonyabb díjút választom.

Mindenképp olyat, amelyik irodát tart fenn a közelemben (ez a fővárostól távol különösen fontos, mert ott azért csaknem mindegyiknek van egy irodája)); ez jelentős költség a biztosító számára, érvényesíti a díjban is. Ha nincs gond, akkor feleslegesen fizetek emiatt magasabb díjat, de ha gond van, akkor nagyon nagy a különbség aközt, hogy személyesen intézhetem a közelben, és aközt, hogy türelmes várakozásra felszólításokat és zenéket hallgatok hosszasan a telefonban (aminek hívásdíja van), és nem tudok megmutatni szükséges iratokat, amikre hivatkozom; vagy hetekig várok arra, hogy e-mailre válaszoljanak valamit, ami nem felel meg, és újra írok, majd újra várok.

És másik biztosító választásakor megnézted a többletszolgáltatásokat? Hogy a kötelező biztosítás szolgáltatáson felül a díjért mit nyújtanak? Például utas-balesetbiztosítást, gépjármű asszisztenciát, stb? Ami benne van a magasabb díjban, de ha ezt külön kötöd más biztosítónál, akkor ott jóval drágább lesz a kötelező díja + többletszolgáltatás díja?

Nem állítom, hogy adott esetben ez a különbség, azt sem, hogy mindig ilyen látványosan érzékelhető estek okozzák a különbséget, de még akkor is lehet olyan különbség, ami a kötelező biztosítással összefüggő teljesítéskor mutatkozik meg.


És, én sem látok okot a háborgásodra. Éppen hogy megelégedésedre kéne szolgálnia, hogy mennyivel olcsóbb díjú biztosítónál lehetsz. Ha nem lenne tőle drágább, akkor ez nem számítana. Ha nem téged érintene egy drágább díjú biztosító, akkor egyáltalán foglalkoznál azzal, hogy te milyen olcsó biztosítással rendelkezel.

2019. szept. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Az majd egy másik kérdés lesz, hogy ha szükséged lenne (ne legyen persze)a biztosító nyújtotta szolgáltatásra, akkor milyen nehézségeid lesznek? Mert a gyakorlati tapasztalat itt is igaz sok esetben, miszerint olcsó húsnak híg a leve..."


Mégis mire gondolsz? Ha neked okoznak kárt, akkor a te biztosítódnak semmi köze ehhez, ha te okozol kárt akkor meg nem le van szarva, hogy 18 ezret vagy 40 ezret fizet a biztosítód a károsultnak? Nekem egyszer egy KÖBE-s teherautó legyalulta tolatáskor az autóm elejét és mivem 15 teherautóra volt kötve 1 biztosítás semmit nem kaptam. Az engem nem érdekel, hogy a bíróság így vagy úgy bünteti. ÉN NEM KAPTAM és lett egy összetört elejű autóm.

2019. szept. 23. 18:30
 8/8 A kérdező kommentje:
A sofőrt sem érdekelte, hogy mit trükköznek egy céges autóval, adott egy betétlapot és így jártam mert a biztosító-kontra cég per még húzódik. Mindegy ki kihez megy csak a legolcsóbb legyen. Ha a szuzukiddal összetörsz egy maffia bmw-t vagy egy mercit, úgyis összevernek hiába lobogtatsz te betétlapokat...
2019. szept. 23. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!