Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzékiek miért nem...

Az ellenzékiek miért nem lépnek le inkább az országból, ahelyett, hogy a Fidesszel vívnának értelmetlen szélmalomharcot?

Figyelt kérdés

Egyértelműen látszik, hogy a magyar emberek többségének egy uszító, gyűlölködő, oroszpárti, szélsőjobboldali kormányra van szükségük és hogy Magyarországon még az igény sincs meg a nyugati jólétre.

Miért húzzák a kötelet mégis? Már ha Ausztriába átmennek, az is bőven élhető hely, de van még rengeteg ilyen ország. Én is megpattanok, amint végeztem az egyetemmel, mert látom, hogy reménytelen a szitu.



2019. szept. 26. 13:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%

Akinek van lehetősége az megy, ne félj. Csak nem olyan egyszerű az sem. Kell alaptőke hozzá, bizonyos mértékű nyelvtudás. Ha megbecsült tagja akarsz lenni a külföldi társadalomnak, akkor szaktudás is kell. Aki csak betanított munkát megy ki végezni, még ha anyagilag sokkal jobban is fog élni, de nem lesz a társadalom megbecsült tagja, mivel külföldön alja munkát nem végez helyi ember, vagy csak nagyon kevés.

De amúgy ha semmi nem köti ide a fiatalokat, akkor mennek azok..

2019. szept. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
56%

Nem mindenki tud lelépni.


1. Sokan nem beszélnek nyelvet.


2. Nincs indulótőkéjük. A fizetésük kevés, elrakni nem tudnak.


3. Ha ki is kerülnek, nem tudnak félretenni, mert nagy költségekkel jár nekik a lakásbérlés meg a megélhetés.


De mondok egy 4. okot, ami a legfontosabb:


Nincs akaraterejük. Ha lenne, a fenti három probléma megoldódna.

2019. szept. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 peca1000 ***** válasza:
57%

Mert ha bekerülnek a parlamentbe, önkormányzatokba, 4 évig szinte semmit sem kell csinálniuk, úgy is kapnak lóvét.


Méghozzá sokat.


Ès azért hőbölögnek, mert maradni szeretnének, és lássa a nép, hogy értük megy a cirkusz :)

2019. szept. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
22%
Jó utat.
2019. szept. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%
Volt itt egy Magyarország, ami miénk, magyaroké volt. Aztan jött a Fidesz, előbb újradefiniálta a magyar szó jelentését azokra, akik velük vannak, majd lenyúlta az országot. Ez nem tart örökké, vissza fogjuk szerezni.
2019. szept. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Koplárovics Béci ***** válasza:
86%

A fidesz miért nem takarodik ki a világból, ha egyszer az értelemmel vív szélmalomharcot?


"Már ha Ausztriába átmennek, az is bőven élhető hely"


Én kérek elnézést, hogy szeretem Magyarországot, és nem veszem be a fidesz nemzetinek hazudott mutyimaszlagját, amin a magyarok nem, legfeljebb a haverok gazdagodtak. Ha neked az hiányzik, hogy Orbán vagy Mészáros csicskája legyél, akkor felőlem nyugodtan elhúzhatsz velük a Holdra királylánynak.

2019. szept. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
49%

Azért mert 10 millióan vagyunk.

A megtevesztett becsapott atvert kihasznált szerencsétlen fideszesek meg 2.5 millióan.

Egy ilyen söpredék meg nem fog kitúrni 7.5 millió embert.

2019. szept. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%

Én is minden nap ezt kérdezem magamtól. (bár nem szeretem magam "ellenzékiként" aposztrofálni, mert ugyan utálom a Fideszt, de egyik ellenzéki párttal sem szimpatizálok)


De hogy konkrétan a kérdésre is választ adjak:


-Csak angolul beszélek, az Egyesült Királyságok meg kissé messze van, így Ausztria, Német o. meg minden más kilőve.


-Nyilván itt születtem, itt élek, az itteni infrastruktúrát ismerem, ha bármi problémám van nagyjából tudom hova fordulhatok.


-A családom itt él, és nem szándékszik elmenni.


Kb ezek a legnagyobb visszatartó erők.

2019. szept. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
Épp az ilyen hozzáállás miatt szerzett kétharmadot,”minek szavazzak úgy is a fidesz nyer”
2019. szept. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy minél többen elmennek az ittmaradóknak annál rosszabb.


Mert aki elmegy az képzett, fiatal és munkaképes. Aki marad azoknak jó része maga is ellátásra szorul.


Nem kivétel az elvándorlók szülei se, fiatalabbak ők se lesznek, nekik is egészség és támogatás fog kelleni, de hogy kitől... még ha kapnak is jó nyugdíjat nem fognak tudni megcsináltatni semmit, mert nincs és nem is lesz kivel. Aki meg van az kókler vagy túláraz.


Szerintem vannak emberek, talán magam is közéjük tartozom akik szerint akármilyen rendszer is van - na meg örökké egyik se tartott eddig - akkor is kell legyen aki teszi a dolgát a határokon innen. Aki elmegy az más országban teszi a dolgát, az ott élők életszínvonalát emeli a munkájával.


Meg tegyük hozzá egy átlag magyar Ausztriában, nyugatabbra meg pláne legfeljebb albérletbe mehet, vagy a nálunk megszokotthoz képest emeltebb színvonalú, egészen élhető munkásszállókra. Az is elmegy, kinek mi az életstílusa.

2019. szept. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!