Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is megfog lódulni...

Szerintetek is megfog lódulni az infláció a következő években?

Figyelt kérdés

Most, hogy a Magyar Állampapír Pluszból eladtak 2000 milliárdnyit, logikusnak vélném azt, hogy beindítják az inflációt, lévén ez egy fix kamatozású értékpapír.


Másrészt pedig szerintem az MNB eddig is tartózkodott a kamatemeléstől, szerintem nem indokolt, hogy a jövőben ez másképp legyen.


Nektek mi a véleményetek?



2019. szept. 27. 00:36
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Helyesen: meg fog lódulni.
2019. szept. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Éjfél után hajlamos vagyok hibázni, bocsi. Ezen túllépve, mi a véleményetek a témáról?
2019. szept. 27. 01:13
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Euró árfolyamot nézd meg. Aki álkampapírt vett, az már lassan bukóban van.
2019. szept. 27. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igény egész biztosan lenne rá.
2019. szept. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Most, hogy a Magyar Állampapír Pluszból eladtak 2000 milliárdnyit, logikusnak vélném azt, hogy beindítják az inflációt, lévén ez egy fix kamatozású értékpapír."


Azért levezethetnéd, hogy a 937 reprezentáns közül melyik indítja be.

2019. szept. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Már elindult: láttad, hogy mennyit zuhant a forint az Euroval szemben?

A recept egyszerű: Eladták a rengeteg állampapírt, arra a kamatot forintban kell fizetni, viszont amit kaptak érte, az már Euroban van. Szépen elinflálják a forintot, aztán mikor ki kell fizetni, akkor az Euroért már sokkal több forintot kapnak, abból kifizetik a lópikula kamatot, a többit meg megtartják, "elveszíti közpénz jellegét" felkiáltással.

Ha nem ez a gátlástalan rablóbanda lenne a nyakunkon, hanem egy értelmes kormány, akkor már 3-4 éve Euro lenne nálunk is és akkor nem lenne lehetőség sem az ilyen nyerészkedésre.

2019. szept. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez biztos, hogy így lesz.


Az állampapírból nem fognak kiszállni mert akkor még azt a kamatot se kapják meg, na meg a remény... az államnak meg ez éri meg.


A kisebb értékű forintból könnyebb kifizetni a nyugdíjakat, más kiadásokat, az adósság az állampapírok miatt ilyen pénzromlás figyelembe vételével gyakorlatilag kamatmentes, de lehet nyernek is rajt.


Én azt gondolom semmi nem indokolja, hogy másképp legyen.


Mindezekre jön még egy kis brexit, egy kis autóipari lassulás, esetleg valami hülye nyilatkozat és olyan infláció jöhet amit most el se képzelünk.

2019. szept. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, ki melyik világban él, de az infláció láthatóan ugrál, lódul havonta, ha nem hetente. Ki nem vásárol tejet, kenyeret, esetleg üzemanyagot, vagy csak figyeli az eseményeket, azt tapasztalhatja, hogy minden drágul folyamatosan.
2019. szept. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért az érdekes, hogy 2000 milliárd van állampapírban, és 320-s árfolyamon ugyanennyi ft van shortra betéve a forint ellen. :D
2019. szept. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Meg jött a nyelvész faxopó is,


Helyesebben megjött, igen itt viszont egybeírandó.

2019. szept. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!