Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet kérni a telefonszámom...

Lehet kérni a telefonszámom törlését politikai szervezetek adatbázisából?

Figyelt kérdés
A kampányidőszakban folyamatosan a privát számomon “zaklatnak” előre felvett szövegekkel. Idézőjelben, mert attól a parttól keresnek akire szavazni szoktam (nem írom le melyik), csupán nem szeretnék ezen a platformon értesülni semmiről, mert zavarónak találom. Lehet kérni a számom törlését az adott irodánál? Esetleg a szolgáltatóm (Vodafone) kiadhatja ilyen célokra a számom? Ha igen, ezt is le lehet tiltatni?

2019. okt. 4. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha felkerültél a Kubatov listára, ott is maradsz.
2019. okt. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem valószínű. Hivatlosan nem tarthatnak számon, mint a szavazójuk, vagyis nem listázhatnak.

Amiatt hogy le tudod-e vetetni magad kellene, hogy melyik pártról van szó. Ha a fidesz, akkor ott is maradsz, mivel a politikájuk lényege, hogy folyamatosan megmondják, hogy mit kell gondolni a világról, illetve a zsebükben van az ügyészség is, vagyis minden nyomozást megszüntethetnek.

Más párt esetében egy feljelentés segíthet. Bár én más pártról nem is tudtam, hogy hangüzenetek szoktak küldeni.

2019. okt. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem írtam melyik párt és bármilyen vitát elkerülendő nem is fogom :). Köszi az eddigi válaszokat. A programról kapok telefonos tájékoztatást mindig. Ilyen “Szavazz október 13-án ránk, stb.” jellegű dolgok. Elképzelhető hogy egyszer megadtam a telefonszámomat figyelmetlenségből. De a GDPR szerint jogom van kérni az adataim törlését, nem?
2019. okt. 4. 19:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jogod, de kitől fogod kérni? Ezek a telefonálós "cégecskék" adott listából dolgoznak, amit megvesznek (vagy kapnak). Abból tudnak törölni.


Jön a következő kampány, XY párt megint megbízza ezt/ezeket a cégecskéket, mint alvállalkozókat. Új listát kapnak illetve vásárolhatnak meg (Kubatov lista). Rajta leszel. Hívni fognak.


Anno aláírtál bármit is? Rezsicsökkentést pl? Faluházban összevesztem egy helyi pártkatonával, hogy az adataimat biztos nem kapja meg a Fidesz. Az elérhetőségeimmel miért támogatnám a rezsicsökkentést? Meg parasztvakítás az egész, amit adnak jobb kézzel, elvesznek mást a ballal? Mi változik? Máshogy fog kilógni a se.g.günk a gatyából...


Család többi tagja aláírogatták, öket hívogatják is - engem nem.

2019. okt. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"De a GDPR szerint jogom van kérni az adataim törlését, nem?"

Csak pont ezért volt lényeges, hogy melyik párt, mert ma Magyarországon az emberek jogai nem igazán érvényesülnek.

Szóval ja, többek között GDPR miatt sem szabadna a telefonszámodat megtartaniuk, vagy ha meg an nekik, akkor lehetőséget kellene biztosítani a számod törlésére.

Csak ebben az országban erre nincs lehetőséged, mivel a kampányban van olyan párt, ami jogszerűtlenül működik.

2019. okt. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért megpróbálom :D. Köszönöm a válaszokat mindenkinek.
2019. okt. 5. 13:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem nagy durranás, én lecsapom és kész :D A számtöröltetés nagyobb herce-hurca, mint ha kinyomod nem?
2019. nov. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!