Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Így hogy akarunk kormányt...

Így hogy akarunk kormányt váltani?

Figyelt kérdés

1. Elvtelenség: ti úgy gondoljátok hogy úgy lehet kormányt váltani, ha mindenben ellent mondunk a kormánynak.


Akiknek vannk elveik, azok tudják hogy nem lehet az, hogy minden egyes gondolat ütközik a kormányéval. Nem az a jó és nyerésre vezető stratégia, hogy az az elv ami nem ütközik a kormányéval az nem lehet az én elvem, és nem lehet jó elv. Nem létezik az hogy fűvel fával összefogok, mert nekem nincsennek elveim. Nem létezik az hogy független vagyok, mert ragaszkodom az elveimhez. Nincs mindig az hogy másra szavazok, mert arra kell szavazni aki legerősebb, és legjobban képviseli a te elveid.


Az sem működik amit mondtok hogy: "mindegy kire szavazz csak fideszre ne. Szavaz egy viccpártra vagy minipártra" mert igy sose lesz olyan sikerélmény, hogy az nyer aki a te elveid képviselője, nem váltsák valóra elveid vagyis nem érsz el semmit. Ezért kell jól megnézni kire szavazol, és ki számodra a legszimpatikusabb az erős pártok közül. És buzditani mást is hogy szavazzon rá! Persze az hogy ki kire szavaz, az az ő dolga. Ilyenkor azt tanácsolom, hogy jobb senkire nem hallgatni.


2. Kis dolgokba való belekapaszkodás : Gondolok itt arra, hogy egy Fideszes médium nyilvánvaló ténybeli bakit követ el, például azt mondják hogy: "bezzeg levegőt is ellopnák, vagy a szabadsághidat" vagy "zsidó" helyett "cigányt" írnak véletlenségből, akkor mindjárt bíróságra viszik, és az egész cikket helyre kell igazítani. Ez azért szomorú, mert az ellenzék vagizik (hogy a nagy diktatúrában, meg a Fideszes bíróságok miatt) mennyi helyreigazítása van a kormány médiának. Közbe csak a ténybeli bakikba, vagy kisebb dolgokba kötöttek bele. Amiközben ők pedig meg merik mondani egy politikusról hogy nagy felháborodást kavart a beszéde, és "frissítésben" (mert helyreigazítást nem tudnak írni) pedig le közli hogy egyébként ez a beszéd csak majd egy x időpontban lesz megtartva. Meg mint tudni illik ők előre látták hogy a német kancellár biztos megfogja fenyíteni Orbánt, és azért jön ide, mivel az ide érkezése előtt diktátorokról olvasott könyvet (és ez az újságírás!). Ezt lehozta mindegyik egymástól "független" ellenzéki médium! És még lehetne sorolni, hogy például mostanában mik vannak, de az épelméjű embereket megszeretném kímélni ettől.



2019. okt. 6. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Nem kormányt akarunk váltani, hanem először diktátortalanítani kell és vissza kell állítani a jogállamot. Csak egy ezt követő választáson gondolkodhatunk felelős kormány megválasztásán, ekkor a Fidesz tagja már börtönből figyelik az eseményeket.
2019. okt. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9%
Sok fiatal vándorol k sajnos. A jövő nem a vén faszokba van ezt el ne feledjétek, hanem a fiatalokba akik kivándorolnak nyugatra. Na ez az egyik bajom a kormánnyal. (Meg persze nem utolsó sorban ha nem lesz fiatal fiú akkor én a ki a fazsomra vadászok???) :D 62/F Gyulabá
2019. okt. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%

"1. Elvtelenség: ti úgy gondoljátok hogy úgy lehet kormányt váltani, ha mindenben ellent mondunk a kormánynak."


Mér? A Fidesznek prímán bejött 2010-ben.

2019. okt. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 meszike91 ***** válasza:
10%
A fidesz egy tolvaj magyargyűlölő hazaáruló párt.
2019. okt. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ez így is menni fog...
2019. okt. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Koplárovics Béci ***** válasza:

Én benne vagyok, hogy először az ellenzéket váltsuk le, mert ezekkel lehetetlen a kormányváltás.


"A fidesz egy tolvaj magyargyűlölő hazaáruló párt."


Ez így igaz, csak amíg kb ennyi a teljes ellenzék összes érve a kormányváltásra, addig gyakorlatilag semmivel sem jobbak, mint a fidesz. A fidesz meg krumplit oszt, úgyhogy bukták is a választást.

2019. okt. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kicsit elgondolkoztam azon, hogy érdemes-e "fidesz-vallásossal" "teológiai vitába" bocsátkoznom, mert láthatólag téged egyáltalán nem zavarnak a tények, ha ma a Fidesz azt mondja mákosgubára, hogy az paprikás krumpli, akkor az számodra paprikás krumpli, ha azt mondja rá, hogy szeder, akkor te is azt mondod, hogy szeder, és eszedbe nem jut megkérdőjelezni, mert hát az eretnekség. Persze liberálisként egyfelől elfogadom: vallásszabadság van, jogod van fidesz-vallásúnak lenni, de azért érdekes, hogy az a Fidesz, akit (gondolom) te a kezdetektől óta követsz, vallásos buzgalommal, teológiai értelemben is hányszor hazudtolta meg magát. Ebben a Fideszt még a szcientológusoknak sem tudják felülmúlni.


"Reggel" még keresztényellenesek és abortuszpártiak, este meg abortuszellenesek és kereszténypártiak - persze csak kamuból, mert gyümölcséről ismerszik meg a fa.


Tovább nem is folytatom, ennyi is bőven elég.

2019. okt. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!