Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te hol élnél szívesebben,...

Te hol élnél szívesebben, ahol alacsonyak a társadalmi különbségek de cserébe az ország is szegényebb vagy egy olyanban ahol nagyok a társadalmi különbségek de az ország meg gazdagabb?

Figyelt kérdés
2019. okt. 11. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Második.
2019. okt. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy az első legszegényebbje gazdagabb/szegényebb-e, mint a második legszegényebbje és hogy én melyik társadalmi rétegbe tartoznék az adott országban. Sokat érek vele ha gazdag az ország, de én szegény vagyok. Akkor már inkább egy kevésbé gazdag országban lennék gazdag, könnyebb lenne a megélhetés.
2019. okt. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Ez azért zavaros kérdés, mert az egyik nem feltétele a másiknak: Norvégiában hihetetlenül kicsi a társadalmi különbség, és a világ egyik leggazdagabb országa!

Magyarországon nagyok a társadalmi különbségek, és lassan már Európában nem is jegyezhető a a lepukkant nyomara!

Úgyhogy tök olyat kérdeztél, ami még fikció szintjén sem igaz!

2019. okt. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező,ez így sarkított.

A magas szociális háló nem egyenlő a kommunizmussal és az alacsony színvonallal.


Még egy jól működő gazdaságban,a javak 90%-át,birtokolhatja a társadalom 10%-a is.

Most akkor az jóléti ország?


Valahol a kettő között lenne az ideális.

Legyenek társadalmi különbségek,aki szorgalmasabb,tehetségesebb annak legyen lehetősége jobb életre.Viszont csak egy olyan szintig,ahol ezért másoknak nem kell az alapvető életben maradáshoz szükséget dolgokat nélkülöznie.


Ehhez ki kellene alakulnia egy normális demokráciának,polgárosodásnak,ahol az emberek tisztában vannak a jogaikkal,és a választott képviselőiktől ugyanazt várják el,mint saját maguktól.


Nálunk sajnos van egy réteg,aki még mindig azt hiszi,hogy a demokrácia az a többség diktatúrája,esetleg királyt választunk.

2019. okt. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Olyan országban, ahol alacsonyak a társadalmi különbségek, de ettől függetlenül az ország gazdag és mindenki jól él! Vannak ilyenek Európában is bőven:

Ausztria, Németország, Franciaország, Svájc, Egyesült Királyság, Írország, Svédország, Norvégia, Finnország, Dánia, Belgium, Hollandia, Luxemburg

Amint látod bőven vannak ilyen országok a közelben. Én ilyen országban akarok élni és ilyenben is fogok! Kint fogok élni, dolgozni és családot alapítani.

2019. okt. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%

Kérdező!

Mernék fogadni, hogy fideszes vagy.

2019. okt. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#2 A kis társadalmi különbségű ország legszegényebbe, gazdagabb mint a nagy társadalmi különbségű ország legszegényebbe. Így van értelme a kérdésnek is.

Az hogy te hol állnál a ranglétrán meg a mostani helyzeted adja meg.

Bár az igaz, hogy egy szegénytől a társadalmi egyenlőségért való harcolás vagy egy gazdagtól ennek az ellenkezőéért való kiállás tekinthető elfogult véleménynek.



#3 hol írtam, hogy nincs olyan ország ahol jólét van és alacsony társadalmi különbségek?

Én annyit kérdeztem, hogy te a két opció közül melyiket választanád. (Norvégia mindig ilyen jóléti társadalom volt és annak köszönheti most a jólétét, hogy mindig is kis társadalmi különbségek voltak az országban? )


#5 bőven vannak csak épp mégis elenyésző arányú ember él ilyen országokban, sőt az általad felsorolt példák egy részében magasabbak a jövedelmi különbségek mint Magyarországon.

Pl. Németországban, Egyesült Királyságban, Luxemburgban.

[link]


Eleve amitől el vagytok ájulva a Skandináv országokban a felső és az alsó jövedelmi ötödök közötti eltérés

3,5-szörös(ez az EU élvonala) míg Magyarországon meg 4-szeres ami az EU országainak a listáján 28 országból a 13. úgy hogy az átlag 5 körül van.

2019. okt. 12. 15:59
 8/8 anonim ***** válasza:

A kérdező teljesen biztos hogy fideszes!

Ők olyan agyhalott módjára vitatkoznak; kioktatják őket valamiről, aztán képtelenek elvonatkoztatni tőle!

Azok az országok, ahol nagyok a különbségek(Magyarország) garantáltan magukba hordozzák a bukást, mert nem azonosak a társadalom alkotóosztályainak az érdekei! Nem egyenlősdi kell, hanem kis különbségek! Orbán elmeháborodottságának legalapvetőbb bizonyítéka, hogy pont a nemzeti egység ellen tesz, amikor minél nagyobbra nyitja az olló, hogy a haverjai még többet lophassanak!

Norvégia pedig az egyik legszerencsétlenebb történelmű országok egyike Európában, mindenki leigázta őket, nyomorogtak annyit, hogy két országnak is sok lenne!

Soha sem volt gazdag ország, 30-40 éve lőttek ki és lettek Európa egyik legélhetőbb, legnormálisabb országa! (pont annyi idő alatt törtek fel, amennyi idő alatt minket lezüllesztett a legutolsó helyre a mi "rendszerváltó elitünk"...)

2019. okt. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!