Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tegnapi szavazáson miért...

A tegnapi szavazáson miért kellett a nemzetiségi borítékot leragasztani, a polgármester és képviselő jelöltekét meg nem?

Figyelt kérdés
2019. okt. 14. 08:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert azokat mashol szamoljak, gondolom nemzetisegenkent, ezert un. szallitoboritekba tesszuk es viszik tovabb. Gondolom igy a legbiztosabb.

A fehereket meg 7 utan kiboritjuk az asztalra, szaggatjuk az agyonnyalt boritekokat, aztan szetvalogatjuk es megszamoljuk. Ott helyben. Kotegelve visszuk a hivatalba, ahol mar nem bontjak ki, csak ha vki csalast kialt. 90 napog orzik, lezart dobozokban, vegul elegetik.

Udv: Egy szavazatszamlalo

2019. okt. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van, jól tudod. Azért mert a nemzetiségi szavazás számolása nem ott történt helyben, hanem a lezárt borítékokat központi helyre szállították és csak ott számolják együtt. Szóval a zöld borítékot kötelező volt lezarni, a nyitott érvénytelen.


A normál fehér lapokat viszont ott számoltuk este helyben. Igazából ezt is le lehet ragasztani ha szivatni akarod azokat az embereket akiket ott látsz szavazás közben és reggel kb fél 6-tól dolgoznak. De aki jófej vagy környezetvédő az még borítékba se teszi, mivel semmi szükség arra: egyetlen szerepe, hogy a fülke és az urna közötti rövid távon nehogy meglássa valaki mire szavazol. Ez azért hajtogatással is elérhető...

2019. okt. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocs, mire elküldtem még valaki megírta. Úgy tűnik többen vagyunk itt akik szavazat számlálók voltunk tegnap :)
2019. okt. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egész nap nem volt unalmas, vagy van váltás? Reggel fél 6-tól meddig voltatok talpon? Jár ezért valami jutalom? Pénz vagy egyéb ajándék?
2019. okt. 14. 08:56
 5/9 anonim ***** válasza:

#4: nincs váltás, dehogyis. Akkor kié lenne a felelősség?!


Én kb 05:20-ra mentem és 22:00 körül jöttünk el.

Cserébe ma nem kell dolgozni, de ugyanúgy jár fizetés és a szabadság se csökken. Illetve vasárnapra kapunk kb 30e forintot.

2019. okt. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5, akkor nem jársz rosszul. Ennyiért még én is bevállalnám akár éjfélig is. Ki válassza ki ezeket az embereket hogy ott legyenek egész estig?
2019. okt. 14. 14:49
 7/9 anonim ***** válasza:

#6: minimum 3 tagot az önkormányzat választ meg, őket hívjuk választott tagoknak. (én ilyen vagyok)

Ezen kívül az induló jelöltek, pártok küldhetnek embereket, ők az úgynevezett delegált tagok.

Az elnök és az elnökhelyettes választott tag lehet csak. A választott tagok kapnak pénzt, a delegált tagok az államtól nem, de persze semmi nem tiltja, hogy a pártok fizessenek nekik.

Ezen kívül ugyanazok a jogok és kötelezettségek illetik őket.


És akkor ezen kívül van még egy jegyzőkönyv vezető, akit szintén az önkormányzat küld. Igazából ők önkormányzati dolgozók. Kicsit részletesebben kapnak oktatást, elvileg nekik kell a legjobban tudniuk mit hogy kell szabályosan csinálni.

2019. okt. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja és vannak összeesküvés elméletek, de én pl egyszerűen csak jelentkeztem amikor pár éve kerestek embert az önkormányzat honlapján. Azóta meg mindig felkérnek újra és újra.
2019. okt. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem értettem vasárnap miért ül a bizottság között 1-2 érdekes ember, de most már így világos. Nem vagyok még tapasztalt szavazó. :)
2019. okt. 15. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!