Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a fidesz minden választást...

Mindentudó99 kérdése:

Ha a fidesz minden választást elcsal miért nem Tarlós nyert?

Figyelt kérdés
2019. okt. 14. 08:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%

Egyetlen lehetőséget tudok elképzelni:


Orbán valami miatt nem mert csalni.


Hogy mi ez az ok? Én is szeretném tudni!

2019. okt. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%

Mert nincs választási csalás.

Ott minden tisztességes.

2019. okt. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

#1: látom sose voltál a szavazás napján a munka részese. Kb kizárt a csalás.


Rossz helyen keresitek a problémát. A probléma az, hogy az egyik párt a csapból is folyik, a másiknak alig jut hirdetési felület. Itt van a probléma. A választáson, a fülkében már nem csal senki.

2019. okt. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Mert a csalásnak van mértéke. Ha már nagyon nagy a hátrányod ahhoz lehet annyi szavazatot kellene csalni amennyit már nem bírsz vagy amennyi már nyilvánvalóvá tenné a csalást.
2019. okt. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Merr feltűnés nélkül nehéz csalni. Ilyen pl Külföldről jött választók.

Ha látják hogy buszok vannak, akkor akkora botrány alakult volna ki...

2019. okt. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
#4 Erre való a szerverleállás nem? Nem azt szokták ilyenkor leállítani? Én nem tudom csak ezt szoktam itt olvasni.
2019. okt. 14. 09:34
 7/18 anonim ***** válasza:
84%

Úgy gondolom, 4-esnek van igaza.


Mondok egy nem budapesti példát!


Győr!


A Borkai-botrányról mindenki tud.


Nos, mégis Borkai Zsolt nyerte a polgármester választást, szoros küzdelemben. Az eredmények a következők:


1. Borkai Zsolt (Fidesz-KDNP): 19 312 szavazat (44,33%)

2. Glázer Tímea (ellenzéki pártok): 18 671 szavazat (42,86%)

Rajtuk kívül volt még két civil (pártok által nem támogatott) jelölt, akik jóval kevesebbet kaptak.

Idáig minden tisztességesnek tűnik, ugye?

Ámde!


Volt 1381 érvénytelen szavazat! Miközben az első két helyezett között a különbség 641 szavazat.


Nekem bizony gyanús, hogy a Glázer Tímeára leadott szavazatok közül néhányra utólag rákerült még egy x, pont azért, hogy érvénytelennek lehessen nyilvánítani. Nem világos, hogy miért lenne ilyen sok érvénytelen szavazat. Ennyi szenilis ember lenne, aki össze-vissza firkálgat? Vagy ezek szándékosan érvénytelen szavazatok, mintegy Borkai ellen? De ha valaki kiábrándult Borkaiból, és elvből nem szavaz a baloldalra, annak miért nem volt jó valamelyik a két civil jelölt közül?

Nekem nagyon gyanús az egész, mert a választási bizottságban is vannak összefonódások, és korábban is volt olyan, hogy a területi és a megyei választási bizottság is elutasított egy ellenzéki panaszt, majd a bíróság adott igazat az ellenzéki beadványnak (de akkor sem ismételték meg a szavazást).

Vagy említhetném a 4 évvel ezelőtti győri önkormányzati választásokat, ahol Bárány István (független) egy szavazattal győzte le a fideszes jelöltet, majd elkezdtek variálni az érvénytelen szavazatokkal, akkor kihozták győztesnek a fideszest, Bárány jogorvoslatot kért, sok fórumot megjárt az ügy, végül a bíróság új választást rendelt el - amit pár hónappal később óriási fölénnyel meg is nyert Bárány. Elég egyértelmű, hogy ott is mindent megtett a fidesz-bérenc választási bizottság, amit megtehetett a fideszes jelölt érdekében, míg a szavazók egyértelműen Bárányt akarták önkormányzati képviselőjüknek.


Szóval igen, én is úgy gondolom, hogy ellenzéki (vagy civil) győzelem, de szoros eredmény esetén a választási bizottság megpróbálja "átfordítani" győzelemre a fideszes jelöltet, csak nagymértékű ellenzéki/civil győzelem esetén lesz valóban ő hirdetve győztesnek.

2019. okt. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
Valszleg csaltak, csak akkora mértékben nem tudtak, hogy megfordítsák az eredményt, mert az már nagyon nyilvánvaló csalás lett volna.
2019. okt. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

"Erre való a szerverleállás nem? Nem azt szokták ilyenkor leállítani?"


Az az ellenőrizetlen körzetek elcsalására való, a szavazatösszesítő rendszer segítségével gyorsan ki lehet kalkulálni mennyit lehet szétdobni az ellenőrizetlen körzetekben ahhoz, meg legyen az egyszerű többség vagy a kétharmad. Az ellenőrzöttekben is csalnak csak ahhoz nem jó a szerverleállás hisz a papíralapú ellenőrzés helyben megtörtént. Budapestet minden szavazókörben ellenőrizte az ellenzék, itt tehát átjelentkezésekkel, szavazatvásárlással, buszoztatással, extra szavazólapok bevetésével és hasonlókkal kellet csalni. A csalások típusait kombinálnia kell a Fidesznek természetesen, hol minek van értelme és lehetősége.

2019. okt. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Magyarul csak akkor van csalás ha ti írjátok. Vagy amikor a helyzet úgy kívánja hogy azt kell írni.
2019. okt. 14. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!