Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik miért nem erősödött...

A Jobbik miért nem erősödött meg 2010 és 2018 között? Pedig nagyon sokan azt mondták, hogy ők támogatni tudják, miközben a kormánnyal elégedetlenek voltak?

Figyelt kérdés
Ugye sosem kaptak 20%-nál többet, pedig a környezetemben kb mindenki akit kérdeztem, azt mondta, hogy a Jobbikra szavaz. Bár lehet, hogy csak azért, mert Észak-Magyarországi, akkor tizensok, huszonkevés , most huszonsok éves fiatal férfi vagyok. És hát a hozzám hasonló státuszú emberek lehet, hogy valóban így gondolták, de de nem tudom, hogy a többi csoport (idősebbek, nők, nagyvárosiak) miért nem pártoltak át a Jobbikhoz, mikor más értelmes alternatíva nem nagyon volt?
2019. okt. 15. 11:44
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

A Fidesz szélsőséges? Tök jó.


Amúgy 100 évvel ezelőtt bármelyik párt volt simán annyira szókimondó ezekben a kérdésekben, mint a Jobbik 7-12 éve. Akkor most ők mind szélsőségesek voltak? Nem a mostani polkorrekt, liberális pártok a szélsőségesek azzal, hogy egyes kérdésekről egyszerűen nem engednek beszélni?

2019. okt. 15. 14:44
 12/17 anonim ***** válasza:
A környezetemben azt látom, hogy a 2018-as választási eredmény után mindenki elpártolt tőlük amiért nem voltak hajlandóak az összefogásra a baloldallal. Az, hogy a Fideszt miattuk nem lehetett eddig leváltani a szavazóik elpárolgásához vezetett. Későn tértek észhez. Pedig azt gondolom, ha nem ilyenek és belátják, hogy 2012-t követően a Fidesz miatt egy rendhagyó, átmeneti összefogásra lett volna szükség akkor ma Vona Gábor lenne Magyarország miniszterelnöke.
2019. okt. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy a baloldalhoz való viszonyuk mennyire tette őket népszerűbbé, vagy kevésbé népszerűvé, de az biztos hogy sok Jobbikos
2019. okt. 15. 16:20
 14/17 A kérdező kommentje:
szavazó nem helyeselte a ballal való összefogást, ők nagyrészt fideszesek lettek kényszerből. De a pártnak leginkább az elveik feladása okozta a legnagyobb mértékben a visszaesést, és ugye a baloldallal való összefogát jelentette.
2019. okt. 15. 16:23
 15/17 anonim ***** válasza:
Ez sántít, ha a matekot nézzük, a Fidesznek nem nőtt a szavazótábora, a DK-nak meg a Momentumnak viszont igen! És méghozzá kábé annyival amennyivel a Jobbiké és az MSZP-jé meg csökkent! Persze egy valódi bizonyosságot erre egy újabb országgyűlési választás adna újabb 70%-os részvétellel vagy legalábbis ugyanolyan mértékű fideszes részvétellel, de azt gondolom így is látszik, hogy nem a Fideszhez kerültek a Jobbik szavazói, hanem más ellenzéki pártokhoz. A Jobbiknak kizárólag a kezdeti picike szavazótábora az aki ténylegesen jobban elutasítja a baloldalt, mint amennyire kívánja a Fidesz autokráciájának a leszámolását!
2019. okt. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

# 11/15 Időpont ma 14:44


Igen, a Fidesz is erősen szélsőjobboldali kommunikációt folytat.


De ahogy írtam, nem fontos, hogy szerinted mi a szélsőjobb, hanem hogy a szavazók mit tartanak annak :)

2019. okt. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Ha az szélsőjobboldali, amit a Fidesz csinál, akkor én büszkén vagyok szélsőjobboldali. :)
2019. okt. 15. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!