Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti is úgy érzitek magyarként,...

Ti is úgy érzitek magyarként, hogy semmi közünk a többi európai országhoz, max az USÁ-hoz meg Latin Amerikához?

Figyelt kérdés

Minket körülvevő szlávok, románok - falusias mucsai népek


Nyugat Európa - Ezerféle fura bogaras népek olyan furcsaságokkal mint pl monarchia meg állami egyház, ódivatúak, és még a nyelveiket se beszéljük.


Ezzel szemben a popkultúrán keresztül (dalok, filmek, szappanoperák) mind ismerjük valamennyire az USÁ-t, meg Latin Amerikát, meg az angol és spanyol nyelvet.



2019. okt. 15. 23:26
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Having a nice evening, senor troll?
2019. okt. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Te miről beszélsz? 😂 Van latin-amerikai ismerősöm, voltam is kint és nem, nem hasonlítunk rájuk. Ezerszer nyitottabbak és jobb kedélyűek illetve feleennyire sem irigyek mint a magyarok, viszont latin-amerika olyan szinten le van pukkanva, hogy 10-ből 7 magyar futva menekülne onnan. Ha itt 1-2 patkány kiverte a biztosítékot akkor csak mondom, hogy ott tenyérnyi csótányoktól meg fél méteres patkányoktól hemzsegnek az utcák. 😅 Az amerikaiak pedig értelmi szintben magasan elmaradnak az ittenitől, egyik másik annyira ostoba, hogy öröm nézni.

Angolt még csak-csak de spanyolból maximum az Esmeraldából ismer 1-2 szót az emberek többsége. Felső fokon beszélem mindkét nyelvet, forgok mindenféle körökben, úgyhogy tudom.

Jók vagyunk mi itt a paraszt népek között, ne álltasd magad. 😂

2019. okt. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Hát kétlem hogy Argentínában vagy Chicagoban is olyan nyugodtan élne egy magyar mint mondjuk Szlovákiában vagy Romániában.

Valójában sok közünk tényleg nincs a környező országokhoz, de még mindig közelebb állunk a minket körülvevő országokhoz, mint a Tengerentúli emberekhez.


Ahol leszarnak minket az New York, oda mehet Tibeti vagy Indiai is, csak ne balhézzon és hasznos tagja legyen a társadalomnak.

2019. okt. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Kultúrálisan még mindig több közünk van hozzájuk, mint Amerikához. Egyedül a nyelv ami nagy vízválasztó a környező népekkel, de ennyi erővel, akkor sehova sem "tartoznánk", tudod, "A nagy világon e kívül".
2019. okt. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
92%
Mintha a magyar nem falusi nép lenne.. Te nem jártál sokfele ebben az országban szerintem. Amerikához annyi közünk van hogy majdnem ugyanolyan hiszékenyek itt az emberek, amit a média mondd az szent. Alig 100 éve Magyarország is monarchia volt. A kultúráról meg úgy beszélsz mintha a szlávok meg románok nem Hollywood-i filmet néznének vagy ugyanazt hallgatnák. Ha tudnád még milyen bogaras a magyarok többsége..
2019. okt. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%
A magyarok tökéletesen hozzák a kelet-európaiakra jellemző mucsaiságot. Ezt nem kell letagadni, ez így van.
2019. okt. 16. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
9%
Nagyon keveseknek jött le a kérdező cinizmusa, nem kellett volna bizonygatni itt semmit. Mellesleg van benne valami, én mindig elborzadodok az itteni sötétségen.
2019. okt. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sokkal tobb kozos dolog van a szomszedos orszagokkal mint USAval meg latin-amerikai orszagokkal.

Pl gyakrabban esznek a magyarok szerb kajat mint mexikoit.

Usaban elek es nem sok hasonlosagot latok kulturaban. Keresztenyek ok is altalaban es kb ennyi ami kozos.


Latin-amerikai orszagokban nem jartam de azok nagyon szegeny orszagok. Sok a betegseg, jarvany, szegenyseg, bunozes, drog, maffia.

Vannak akik olyan hazakban laknak amin nincs ablak. Persze nem faznak telen mert egesz evben meleg van na de akkor is...

A hispanicok nem is hasonlitanak a magyarokra.

2019. okt. 17. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan látom a dolgokat mint az előzők


USA-ban nem voltam de amiket olvasok azalapján egyik európai országhoz sem hasonlít igazán

Latin-Amerika kb a legszegényebb európai Moldovához hasonlít

2020. júl. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!