Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Külhoni magyarként még nem...

Külhoni magyarként még nem kaptam meg a levelemet, amivel szavazhatok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Háztartásban egymástól függetlenül regisztráltunk, és egyikünk sem kapta meg.


Mások a városomban már rég megkapták, és fel is adták, mi lehet az oka?


Vajon kivagyunk listázva, mert az adatainkhoz ellenzéki megnyilvánulások köthetőek, és ezért nem küldenek? Vagy még a napokban várjak türelemmel, mert meg kell érkeznie?



2018. ápr. 3. 17:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%
Na de miért akarsz szavazni? Itt laksz? Ide fizetsz adót? Ide fogod kapni a nyugdíjadat? Van bármilyen hatással az életedre, hogy Magyarországon melyik párt nyeri a választásokat?
2018. ápr. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%

3 - 2 - 1


Mindjárt jön Buflák Béla anyagmozgató és Tök Ödön közmunkás azzal: hogy "ne szavazzá' má' te, minek szavazó' arrú' ahó' nem is éssz'?"

2018. ápr. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%
Közben megjött...
2018. ápr. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%

Külhoni magyar és nem Fideszes.... na ilyet sem láttam még :D


Amúgy ja, valószínűleg "véletlenül" elkeverték, ne várjatok, szóljatok minél hamarabb az illetékeseknek.


Annyi még, hogy minden tisztelettel megkérnélek titeket hogy a továbbiakban nem éljetek a szavazati jogotokkal ha egy forint adót sem fizettek be a magyar államkasszába és nem itt éltek.

2018. ápr. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

#2 és tényleg xD


Értem én azt az oldalt is, hogy minek szavaz, ha nincs itt. Van benne logika. Csak azt is fogjuk már fel, hogy sok ember vissza jönne, ha élhetőbb hely lenne ez. A szavazatával, akar ehhez hozzájárulni. Szerintem az emberek 80%-a nem örömébe ment ki, hanem mert diploma kell ahhoz, hogy egy papíron átlagos nettó 200-at meg keress.

2018. ápr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

"Értem én azt az oldalt is, hogy minek szavaz, ha nincs itt. Van benne logika. Csak azt is fogjuk már fel, hogy sok ember vissza jönne, ha élhetőbb hely lenne ez. "

Akikre te gondolsz pont azok kénytelenek utazni 100km-ket, mert nem adhatják be seggtörlőpapíron a szavazatukat, mint a romániában születettek, akik sosem jártak itt...

Aki meg nem élt itt ne szavazzon!

2018. ápr. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Senki nem ismeri a helyzetemet, akkor miért támadtok le? Honnan tudjátok, hogy nem éltem Magyarországon, nem adóztam Magyarországon, stb... ? Amúgy sem tartozik ez senkire, de adott helyzetben a honosítás nélkül is Magyar állampolgár lennék. De valaki tudna választ adni a kérdésemre?


Mi lehet az oka, hogy nem kaptam meg, és hol kellene érdeklődjek? Főkonzulátuson? Vagy a nemzeti választási irodában? Holnap úgyis nekiállok "kérdezősködni"... De jó lett volna, ha valaki információval tud szolgálni.

2018. ápr. 3. 18:00
 8/13 anonim ***** válasza:
Kicsit utána néztem, a Nemzeti Választási Iroda az illetékes ebben valószínűleg.
2018. ápr. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%

Ne gyertek már állandóan a nem itt él, akkor ne szavazzon szlogennel. Gondolkodjatok már, ha nem fideszes szavazó, akkor szerintem ilyenkor tehetünk kivételt.


Éljél nyugodtan a szavazati jogoddal, és ne engedd, hogy mások befolyásoljanak! Várjuk a szavazatodat, és köszönjük, hogy segítesz leváltani Orbánék bandáját!

2018. ápr. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%

"Ne gyertek már állandóan a nem itt él, akkor ne szavazzon szlogennel. Gondolkodjatok már, ha nem fideszes szavazó, akkor szerintem ilyenkor tehetünk kivételt. "


A demokráciában nincsenek kivételek. Szerintem az aki nem itt fizet adót vagy nem élt legalább 10 évet Magyarországon az ne szavazzon és mindegy melyik pártot támogatja.

2018. ápr. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!