Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik a politikában már benne...

Akik a politikában már benne voltak, de most partvonalon kívülre kerültek, miért akarnak mindenáron visszatérni?

Figyelt kérdés

Mint mondjuk Vona Gábor jelenleg "vlogger" de a háttérből biztosan rajta tartja a szemét volt pártján. Vagy a fő kormánylapban most megszólaltatott Schiffer, az ő véleményét is többször megkérdezik. Meglepő módon azonban míg Vona a kormányoldalt kárhoztatja, addig Schiffer folyamatosan gesztusokat tesz a kormánypártok felé.

Értem én, hogy az emberek változnak és nézeteik is, de ez számomra nem tud hiteles lenni.

De akkor biztos nagyon rossz a partvonalon kívül, mert szinte folyton megpróbálnak visszajönni az önként választott vagy más miatti "száműzetésből"


2019. okt. 26. 10:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Milyen cikkre vagy idézetre alapozod a feltevést? Én figyelem az említett urak megnyilvánulásait és nem úgy tűnik, hogy politikusok szeretnének újra lenni.


Azt elképzelhetőnek tartom, hogy mindkettő vár egy duális pártrendszeren kívüli vállalható új pártra, amelybe esetlegesen belépne, de ők maguk ezt nem kezdeményezték. Mindkét személy a duális narratíván kívül gondolkodik, de másképp, mint Puzsér.


Puzsér, Schiffer és a mai Vona gondolatvilágából képződhetne egy új kurzus, de az átlagos magyar gondolkodása egyszerűen nem érett meg erre, hogy ezt befogadja.

2019. okt. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kedves Deotex, az említett urak bár hivatalosan "visszavonultak", mégis a mai napig megnyilvánulnak politikai kérdésekben. Pedig a Parlamentben egyikük sem volt túlságosan sikeres.

Ők csak két példa, de akkor említhetném a jelenleg szintén nem élvonalbeli, "örökifjú" Boross Pétert vagy az úgy néz ki egyre inkább visszaszivárgó Demszkyt. Utóbbiról alig lehetett hallani évekig, talán külföldön élt de tavaly meg idén újból felbukkant ezen a porondon.

Puzsér meg hivatalosan most lépett a politika színpadjára, aztán lehet hogy ő is egy darabig visszavonulót fúj hogy valamikor ismét előjöjjön.

Szerintem kevés ember gyomra bírja a politikát, de úgy látszik az említett személyeké igen. Akit egyszer "megfertőz" ez a világ az már nemigen tud belőle kikecmeregni. Már ha egyáltalán szeretne.

2019. okt. 26. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!