Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azért szavaz az összes roma a...

Azért szavaz az összes roma a Fideszre, mert ők nem a politikust látják Orbánban, hanem a roma testvérüket?

Figyelt kérdés

Az összes roma a Fideszre szavaz szinte kivétel nélkül, rendkívül összetartóak országszerte. Pedig az a poén, hogy Gyurcsány idején sokkal jobban éltek a kisebbségiek, főleg ugye a romák. Egyszerűen akkor még erősebb volt jóval a szociális háló, sokkal több pénzt kaptak az ingyenélők és a sok gyerekesek. Nem azt akarom ezzel mondani, hogy megérdemelték, csak tényként mondom. Akkor még a forint vásárló értéke 2-3-szorosa volt mint most, viszont azóta egy fillért sem emeltek a családi pótlékon, a szociális segélyen meg ilyeneken. Akkor, amikor a forint még többszörösét érte mint most, akkor is ilyen 300-400 ezer forintot kapott teljesen ingyen, az államtól egy átlagos roma család. Ez olyan mintha most 1 milliót kapnának...

Volt is pénzük dögivel, a segélyosztás napján, régen a kaszinótörvény előtt, amikor még minden sarki kocsmában is ilyen gyümölcsös, kockás, "nyerő" automaták voltak, a romák úgy tolták bele 5 percenként egymás után a 20 ezreseket, hogy csak golyózott a szemem. Ha egy ilyen roma csapat egy este alatt fél-egy millió forintot nem tapsolt el, akkor egy forintot sem. Így éltek Gyurcsány idején, ennyire tömték őket.

Most meg mi van? Nem emeltek semmilyen segélyt, dolgozniuk kell ugyanazért a színvonalért amit régen ingyen is megkaptak, sőt még munka mellett is szegényebbek. A CSOK-ot úgysem tudják igénybe venni, mert azt csak az eleve is nagyon gazdagok tudják igénybe venni, kb. a felső 10 ezer, akik nem a romák.

De mindezek ellenére, mégis minden roma Fideszes. Miért? Egyszerűen csak az lehet a logikus magyarázat, mert egyszerűen nem értenek a politikához, és nem a politikust látják Orbánban, hanem a romát. Orbánnak állítólag sok roma felmenője van. És így a tesójukat látják benne. Ez már önmagában elég nekik? Még akkor is ha szarabbul élnek, mintha egy nem-roma lenne a miniszterelnök?


2019. okt. 26. 11:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%
Linkelnéd a felmérést a romák pártszimpátiájáról? Addig a levegőbe beszélgetnénk csak.
2019. okt. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Nem, azért mert be vannak fenyítve hogy ha nem a fidesz nyer akkor nem lesz közmunka meg segílyke, és jön a jobbik hogy megölje őket.
2019. okt. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok nagyon ismeretes ezekbe, de többen mondják hogy azért ilyen erősek, mert ők adnak is az átlagembernek, ha érzékeli az ember, hogy ezek adnak is nekünk akkor persze, hogy rájuk szavaznak. Mesteri terv ez.
2019. okt. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Én úgy behatóbban 3 cigány szavazót ismerek és tényleg, nagyon fontos számukra, hogy Orbánt egy sikeres cigánynak látják, aki nagyon sokra vitte az életben.
2019. okt. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"nagyon fontos számukra, hogy Orbánt egy sikeres cigánynak látják"

És ezért szavaznak rá? Még akkor is ha ők maguk, akik nem sikeres romák, azok miatta szarabbul élnek mint Gyurcsány idején?

Miféle hülye gondolatmenet ez? Te szavaznál külföldön egy olyan politikusra aki magyar felmenőkkel rendelkezik, de sokkal szarabbul élnél miatta ha megválasztanák? Csak azért szavaznál rá mert magyar? Mert én rohadtul nem. Fosnék rá, ha egy helyi politikus sokkal jobb életszínvonalat nyújtana nekem.

2019. okt. 26. 12:05
 6/13 mindentudó99 ***** válasza:
22%
Hát az írásodban nem sok dolog van ami fedi a valóságot. Inkább csak Orbáncigányozni akartál egyet. Jól van ez így . Ha cigány akkor cigány mi van akkor? Most mehetsz a dk székházba a pénztárhoz.
2019. okt. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem használtam azt a szót, hogy "cigány". Megadtam nekik a tiszteletet és romáknak neveztem őket, ahogy szeretik hogy nevezik őket.

A te válaszod tiszteletlenebb.

2019. okt. 26. 12:14
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen igaza van a kérdezőnek, cigányok a legszegényebbek között toronymagasan 80-90%ban a fideszre szavaznak.

Szerintem egyrészt vevők a migráncsozásra, elhiszik a propagandát, másrészt a polgármester befenyíti őket, hogy a fidesz adja a közmunkát, ha nem rá szavaznak még ennyit sem fognak kapni.

[link]

2019. okt. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
12%

A vicces az egészben, azon kívül hogy nem is létezhet olyan felmérés amiben a romák párt szimpátiáját nézik meg, pont a kérdezőkhöz hasonló hisztije miatt a megkülönböztetésről, egyebekről - hogy a romák a parlamenti választáson nagy részben nem is pártra szavaztak listân, hanem a nemzetiségi listájukat.

Ha tehát igaza lenne és amúgy az összes roma a fideszre szavazna, akkor azzal valójában - őszerinte - a fidesz támogatottsága 2018-ban nem is 49% volt valójában, hanem több. Hiszen akkor hozzá kell adni még azokat a szavazatokat is amiket a pártlista helyett a romák a nemzetiségi listára adtak le.

2019. okt. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 mindentudó99 ***** válasza:
100%
A cigány nem sértő szó.
2019. okt. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!