Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért nem hoz egy...

A kormány miért nem hoz egy olyan egészségügyi rendeletet, amivel megköti az orvosok kezét?

Figyelt kérdés

Felháborító, hogy az adófizetők pénzén kitaníttatják őket (legtöbbje olyan orvosdinasztiából származik, ahol zsebből is ki tudnák fizetni) és szó nélkül engedik, hogy utána egyből lelépjenek külföldre, azért mert nem jó nekik a havi nettó 600k, hanem 2,8 milliót akarnak, mintha minden járási településen Grace Klinikák lennének. Nevetséges, hogy emiatt kialakulhat orvoshiány és ezt a problémát a kormányon akarják elverni. Ennyi erővel nem lenne egy esztergályos sem az országban, mert nyugaton ők is ugyanúgy el tudnának helyezkedni, de úgy látszik még ők sem annyira anyagiasak, hogy megtagadják a gyökereiket. Nem lehetne megakadályozni, hogy az összes itthon tanult orvos emigráljon az országból és ennek érdekében súlyos szankciókat léptetnének életbe (visszamenőlegesen érvényteleníteni a diplomát, kizárás az Orvosi Kamarából meg hasonlóak)? Komoly kérdés, szóval komoly válaszokat várok.

26/F



2019. okt. 28. 13:49
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
85%
Ha kifizetik a költségtérítést, akkor viszont nem az adófizetők pénzén tanulnak, akkor meg mi közöd hozzá?
2019. okt. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
#10: Ezaz, csak hogy nekik a világ összes pénze nem lenne elég, szóval tök feleslegesen emelné meg a jelenleg is igen korrekt bérüket a kormány. Ennek az aljas zsarolásnak pedig az élet más terültén sem szabad engedni, belemenni ilyen licitbe. Először odaadom a fél karomat, utána meg az egész kell.
2019. okt. 28. 15:36
 13/23 anonim ***** válasza:
90%

Honnan veszed, hogy 600 ezret keresnek az orvosok Magyarországon?

A rezidenso fizetés nem éri el a nettó 200 ezret.

Érted? 6 évet rohadnak az egyetemen, agyon tanulják magukat, elesnek abban az években a munkától és akkor felveszik őket a végzés után annyi pénzért, amennyit egy takarító vagy gyári sori munkás is megkeres.

Mire előre tud lépni az orvos, már bőven 30 felett lesz. Egy orvosnō hogy válalljon így pl gyereket? Hogy évekig nem tudja magát sem eltartani?


Meg kéne fizetni őket és emberi körülményeket biztosítani. Ennyi a titok.

A röghöz kötés most is megvan, de mit az előző oldalon ki lett fejtve, nem visszatartó erő.

Ez van. Meg kell becsülni őket és nem fognak elmenni. Ilyen egyszerű.

Ha a focistáinknak és a minisztereinknek ki tudjuk gazdálkodni a 7 számjegyű fizetéseket, akkor az orvosoknak miért nem? Miért fontosabb egy focista munkája, mint egy orvosé?

2019. okt. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
96%

"nekik a világ összes pénze nem lenne elég, szóval tök feleslegesen emelné meg a jelenleg is igen korrekt bérüket a kormány."


A mostani fizetésük gyakorlatilag rabszolgaber, a lakhatasukra és az étkezésükre sem elég. Tényleg ezt érdemlik?

2019. okt. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
76%

https://www.youtube.com/watch?v=pCMtrEvrVBk


Persze azért fütyülték ki az államtitkárt mert nem a saját bőrükön érzik mekkorát hazudnak......

2019. okt. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
95%
#10 igen ám, de mire oda eljut valaki, már van vagy 20-30 év munkatapasztalat a háta mögött. Kemény munka, ügyeletek, frusztrált, türelmetlen betegek...nem a hosszú élet titka. De amúgy nem gáz, én azért választottam ezt, mert szeretem csinálni. De kicsit jobban esne a lelkemnek, ha nem sajnálnák tőlem azt a havi 600-at meg nem lennék elhordva mindenféle szívtelen, lelketlen mészárosnak, amikor szívvel lélekkel és a legjobb tudásom szerint csinálom azt, amit.
2019. okt. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
69%

Őszintén kíváncsi vagyok kérdező, hogy amikor bajban vagy, esetleg balesetet szenvedsz vagy műteni kell, akkor ugyanezeket elmondanád az orvosod szemébe is, amiket leírtál?

Miután megmenti az életed, a szemére vetnéd, hogy neki a világ összes pénze sem elég, meg pénzéhes, mert többet akar keresni orvosként, mint az aldi pénztáros?

Vagy csak itt nagy a szád, amikor épp nem szorulsz orvosi ellatasra?

De ezt lehetne mondani a mentősöknek, ápolóknak is. Ők is kitanultak egy szellemileg és mentálisan is nehéz szakmát.

Életeket mentenek és gombokat keresnek cserébe.

Tényleg ők a rossz emberek, ha nyugatra mennek, ahol meg tudnak élni?

Nem az a kormány a hibás, aki ezt a helyzetet előidézi?


Gondolkozz már.. Szép a magyarság tudat meg minden, de amikor családod van, el kell tartani a gyereked is magadon kívül, akkor nem mondhatod neki, hogy ma nem lesz vacsora, mert nincs rá pénz, anyu 140 ezret keres. Pénzből élünk, természetes, hogy mindenki megprobal normális, rendezett körülmények közt élni, nem kételyek és nélkülözés közt.


Nyugodtan nézz utána, hogy mire számíthat egy pàlyakezdő orvos, akinek nincsenek orvos szülei.

Valóban sok orvosisnak szerencséje van, mert apu magánrendelésében folytatja ha végez és szarrá keresi magát

De akinek mezei szülei vannak, az eltartani sem fogja tudni magát kezdő orvosként, 25 évesen.

2019. okt. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
87%

#17 Erre mondtam én hogy ebben nagyot hibázott ez a kormányzat, hogy nem az egészségügyet, nem az orvosokat és ápolókat vették előre a béremelésben. Értem én hogy szükséges a szakmai egyeztetés meg hogy a rendszer változzon, de alapból kellett volna minden egészségügyi dolgozónak duplázni a bérét 2012-re, gondolkodás és mérlegelés nélkül - majd onnan indulgatni feljebb és feljebb ahogy a kassza megengedi és ahogy mások bérét is rendezik közben. Nem így lett - nem engem kérdeztek róla.

De a korábbi évekkel, évtizedekkel szemben most legalább látni esélyt arra hogy belátható időn belül értelmesebb fizetések lesznek az egészségügyben. Annyit biztosan nem fog itthon keresni egy orvos, mint Berlinben vagy Párizsban, de remélem a mostaninál jóval többet. Aztán jönnie kellene sorban a tűzoltóknak is, majd mindenki másnak.

2019. okt. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
66%

Az USA-ban 140 ezer orvos hiányzik, ezért nagy az orvos vándorlás Nyugat-Európából.

Azt töltik fel a mieinkkel, csehekkel, osztrákokkal, stb.

Miféle kormány tud ebben bármit tenni?

A darabszám is probléma, még az az 50-60 éves szervezeti működés, amiben itthon kell dolgozniuk. Sokat voltam most kórházban, láttam.

Már csak ez utóbbi miatt is mennék én is. A feudalizmus egy haladó rendszernek számít ehhez képest.

Három éve megjelent egy cikk az Indexek(!) "Orvosbárók I" címen, érdekes módon nem lett folytatása. Pedig az Index nem kormánypárti portál.

Nagy itt a baj.

2019. nov. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
46%

Az orvosoktól/ápolónőktől megalázóbban csak a tűzoltók keresnek!

Bezzeg a katonák... a zsoldosok... véresre vakarják a semmiért!

Hogy egy idióta, sötét, görbe lábú agyhalott focistáról már ne is beszéljünk!

2019. nov. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!