Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van arra remény, hogy az...

Van arra remény, hogy az ellenzék, ha kormányra jut 2022-ben, akkor nem lesz olyan kretén gazdaságpolitikájuk, mint 2002 és 2010 között volt, és velük is folytatódik az ország gazdasági fejlődése?

Figyelt kérdés

Ugye azt tudjuk, hogy 2002-ben az előző balos éra kezdetén a GDP-arányos államadósság 48% volt, ezt sikerült nekik feltornázni 82%-ra 2010-re, ez most újra csak 68%, miközben pl. Szlovákia alaposan helyben hagyott minket (a kezdetkor ők a mi 90%-unkon álltak/fő, a szoci ciklus végére ez a szám már 115%-ra rúgott, miközben azóta tartjuk velük az iramot, most 114%-on állnak ők hozzánk képest, azaz hajszállal sikerült is közelítenünk hozzájuk, erről tudok egy külföldi statisztikát is linkelni, ha valaki kéri). Tehát a Fidesz sokkal jobban gazdálkodott az országgal, mint az MSZP-SZDSZ, ez ebből egyértelműen látszik, ezzel nehéz vitatkozni.

De a kérdésem az lenne, hogy a jövőben, ha újra a baloldal fogja irányítani az országot (erre minden esély megvan, az ellenzéki összefogás simán népszerűbb összességében szinte mindenhol, mint a Fidesz-KDNP egymagában, nemcsak Pesten, Heves megyében pl. egyik nagyobb városban sem a Fidesz nyert), akkor nem fognak újra olyan pocsék gazdaságpolitikát folytatni, mint anno? A mostani Jobbik, DK, Momentum politikusok nem fognak felelőtlen ígéreteket hitelből megvalósítani, olyan népszerű, de gazdaságtalan intézkedéseket hozni, mint pl. ingyen tömegközlekedés 65 év felettieknek, közalkalmazottak 50%-os béremelése egyből, utána megszorítások, IMF-hitel, káosz? És ezt akár két cikluson keresztül is megcsinálni, mint abban a nyolc évben, hogy aztán a végén egy végletesen lepusztított gazdaságunk legyen utána?

Mert ha nem változtak, akkor nem túl szép jövőnek nézünk elébe. :(


2019. okt. 30. 07:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Az a gond a példáddal, hogy nomilálisan növekszik az államadósság és úgy tudom a Fidesz megörökölte az uniós pénzeket amiket 2010 előtt feltudtak volna használni. Nem értem ezt a 115% dolgot egy főre jutó GDP? Egyébként nem kellenek ide csodaemberek, hanem olyanok akik rendesen eltudják végezni a feladatuk, 2010 előtt a fedezet nélküli jóléti dolgok károsak voltak. De a gazdasági lemaradásba szerintem benne lehet a privatizáció helyzete, nem tettek sokat azért hogy ez a magyar kézen maradjon, inkább kiszirták külföldnek, amelyek vagy folytatták vagy bezárták, persze emiatt a hosszú távú bevételek lettek oda a rövid távúért.
2019. okt. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
18%

"a GDP-arányos államadósság 48% volt, ezt sikerült nekik feltornázni 82%-ra 2010-re"


Nem kioktatni akarlak, csak alaposabb kutatásra ösztönözni. 2002-ben volt 55%-on a GDP arányos adósságunk és ez nőtt 80%-ra 2010-ben. Azért van itt egy szép 9%pontos eltérés a valóság és az első mondatod között.


"Tehát a Fidesz sokkal jobban gazdálkodott az országgal, mint az MSZP-SZDSZ, ez ebből egyértelműen látszik, ezzel nehéz vitatkozni."


Voltak független alakító tényezők mindkét bagázsnak, de igen, igazad van.


Az eredeti kérdésre a válasz az, hogy többminden függvénye. Először is egy összellenzéki koalíció teljesen kiszámíthatatlan lehet politikailag. Már az Mszp-Szdsz-nél is mindenki azon röhögött, vagy volt kiakadva, hogy az Szdsz hogy megtudta sz''patni sokszor a koalíciós partnerét. A farok csóválta a kutyát effektus. Nahh, ha ezt most átültetjük egy 4-5 pártos koalícióba, megnem mondom, hogy mi történne.


Egyébként mindennek csak az a függvénye, hogy pontosan kik ülnének a felsővezetésben. Ha ugyanazok az emberek, mint 2010 előtt, akkor sok jóra nem számítanék, de pl. a Momentumnál, Jobbiknál és Lmp-nél (léteznek még ők egyáltalán?) ez sem lenne igaz.


1998-ban a fidesz bebizonyította, hogy ellehet úgy vezetni egy országot, hogy közben ott van a vezető politikusok seggén még a tojáshéj. Ezért sem értem azokat mondjuk, akik a fiatalokat pont a fiatalságuk miatt kritizálják, na mind1.

2019. okt. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
A második részhez. Szerintem nem, muszáj lett volna tanulniuk ezekből, már nem kezdők, ha ugyanazt a hibát követik el másodszor, akkor onnantól már egy csődtomeget fog jelenteni. De egyébként én nem vagyok támogatója ennek a két blokknak.
2019. okt. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
33%
A Momentummal lenne lehetőség egy liberális gazdaságpolitikára, de a magyarok úgy rettegnek tőle, mint az ördög a tömjénfüsttől. Nekik az kell, hogy legyen sok adó, amiből aztán lehet ezermilliárdokat lopni a kormányzó uraknak.
2019. okt. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
42%
4-s a liberális gazdaságpolitika nem pont a gazdasági elitért van? Ez Magyarországon részben jelen van. Igazi liberális gazdaságpolitikába nem élnek jobban az átlagemberek, ezt megmutatta Anglia a világnak az ipari forradalom idején, hogy gyerekeket dolgoztattak, mert olcsóbb, semmi se védte a munkásokat. Ebből szerintem a felsőosztályt leszamitva senki se kér.
2019. okt. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Nem hinném, de ez függne attól is, hogy milyen aknákat hagytak mögöttük az elődeik...
2019. okt. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
6-s mond ezt Afrikának.
2019. okt. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
7-es vagyok felreolvatam olvastam mit írtál 6 os így nem érvényes amit írtam
2019. okt. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
52%

#5

Te hol éltél volna szívesebben a hidegháború alatt? Az USA-ban vagy a Szovjetunióban?

A liberális gazdaságpolitika pedig nem a gazdagokért van, hanem a gazdasági növekedésért, a gazdagok pedig nem a semmiből lesznek gazdagok, hanem mert tesznek érte, hogy azok legyenek.

Van két fickó. Az egyiket Jóskának hívják, aki minden pénzét alkoholra, cigarettára és kaparós sorsjegyekre veri el, miközben a másik, akit Bélának hívnak, igyekszik minden egyes forintot megspórolni és helyesen elkölteni, ezért nem iszik, nem dohányzik és nem játszik szerencsejátékot. A te elképzelésed szerint el kell kobozni Béla vagyonának nagy részét és odaadni Jóskának, hadd verje el azt is baromságokra és legyenek egyformán szegények? Valóban ezt akarod?

2019. okt. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 mindentudó99 ***** válasza:
44%
Előbb utóbb minden véget ér. A fidesz ideje is lejár. Nincs ezzel baj csak normális emberek kerüljenek döntő pozíciókba. Mert ha megint kiállítanak egy bohócot és fűt fát ígér ráadásul az igéreteit be is váltja amire nem lesz fedezet megint ott leszünk ahol a part szakad.
2019. okt. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!