Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van rá esély, hogy egy bank...

Van rá esély, hogy egy bank megkenje a Pénzügyi Békéltető Testületet, hogy a javukra döntsön?

Figyelt kérdés

Egyszerű lakossági ügyfél vagyok, ráadásul kis összegről van szó, egy bank okozott nekem kb 70000 Ft kárt, mert nem jutottam hozzá a kártyámhoz az ő hibájukból.

Rendszeresen félretájékoztattak, vagy rosszul tájékoztattak, minden írásban történt, így alá tudtam támasztani, hogy ők hibáztak.

Az eljárás több, mint fél évig tartott, sok-sok levelezéssel, és most tájékoztattak szintén levélben, hogy megszüntetik az eljárást, a kérelmem megalapozatlan.

Undorító, mocskos banda, mert a kárigényem minden, csak nem megalapozatlan.

Viszont egy banknak még ha az összeg nem is jelent kb semmit, de a nyereség presztízskérdés. És a pénzügyi szektorban gondolom sokmindenki ismer sokmindenkit, vannak összefonódások, főleg ismeri egymást pár vezető a banknál is meg a PBT-nél is. Elég egyetlen telefon, néha egy közös ebéd, nem kifejezetten az én ügyemben, hanem csak szimplán fenntartani a köztük lévő formális viszonyt, hogy a PBT az ilyen ügyekben a bank javára döntsön. Mondjuk pusztán a jó viszony megtartása végett.

El tudjátok ezt képzelni? Van rá esély?

Úgy értem az "ilyen" ügyeket, hogy a kisemberek ügye, meg a nem több milliós ügyek. Mert ha cégről, vagy ismert emberről lenne szó, aki megy a médiához, ott lehet más az elbírálás is, de itt nagyon azt érzem, hogy kisemberként esélyem sincs a bankkal szemben, pedig nekem volt igazam.



2019. okt. 30. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Természetesen.
2019. okt. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Annak a testületnek nincs hatásköre, nem hatóság, csak ajánl tudtommal. Szóval a bankot pont nem érdekli.
2019. okt. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Abban igazad van, hogy nem hatóság, de kb az összes banknál ki van függesztve, és az ÁSZF-jükben (vagy valamelyik szabályzatukban) szerepel, hogy minden esetben alávetik magukat a PBT döntésének.

Etikai kódex, vagy mi, ebben van leírva.

Szerintem minden bank alkalmazza.

2019. okt. 30. 18:30
 4/4 anonim ***** válasza:

szerepel, hogy minden esetben alávetik magukat a PBT döntésének.


Nem mindegy ha a javukra dönt úgyis?


Egyébként az évszázad bulija, a devizauzsora után nem kérdés ki irányít kit.

2019. okt. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!