Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baloldaliak, számotokra nem...

Baloldaliak, számotokra nem csalódás, hogy a neoliberális Momentum lett az ellenzék legerősebb pártja? Így a baloldali kormámyváltás reménye teljesen szertefoszlott?

Figyelt kérdés

Én abban reménykedtem hogy majd egy szociális,baloldali párt fogja leváltani a Fideszt,mint a Párbeszéd vagy az LMP

De a francokat.Már a Momentum a legerősebb,ami semmivel se lenne jobb a Fidesznél.



2019. okt. 31. 07:42
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
84%

┌─ Tisztelt kérdező! A 37 órája írt állításod még kérésre sem támasztottad alá számadatokkal, hogy miért a Momentum lett az ellenzék legerősebb pártja? ─┘


┌─ Tisztelt 14-es válasz írója! (tegnap 12:24)


• Az, hogy a megyei listákon több mint 10%-ot kaptak, csak akkor jelenti az ellenzéki pártok közti első helyet, ha ez a legtöbb.

A megyei listákra adott szavazatok (összes, és 5 ellenzéki párt): [link]

Csak az önálló jelölőlistás szavazatokat gyűjtöttem ki. Pl. Borsod-Abaúj-Zemplén megyében megállapíthatatlan, hogy a JOBBIK-MSZP-MOMENTUM-MINDENKI MAGYARORSZÁGA közös pártlista esetén melyik párt hány szavazatot kapott.

Az önálló listák alapján a DK 20 290 szavazattal többet kapott, mint a MOMENTUM.

Forrás: [link]


• Nem tudom, miből derül ki, hogy Budapest 30% (?) mennyire és mit húzott fel? (Természetesen, más ellenzéki pártokhoz képest.)

Budapesten egyetlen önálló jelöltje (sem főpolgármester, sem polgármester, sem egyéni választókerületi jelölt, sem kompenzációs listás jelölt) sem volt a MOMENTUM-nak. Ellenzéki pártok közül csupán a JOBBIK, a Mi Hazánk és az LMP állított önállóan jelölteket; 128, 98, illetve 48 jelöléssel. A MOMENTUM Budapesten többféle jelölőszövetségben jelölt, a legkevesebb esetben is 3 másik ellenzéki párttal közös volt a jelölésük.

Bármennyi és bármilyen arányú szavazatot kaptak, ebből, lehetetlen számukra külön bármilyen eredményt, vagy más pártokhoz képesti előnyt megállapítani.


• Szintén nem tudom, miből derül ki, hogy a megyei jogú városokban hogyan ért el a MOMENTUM 15-20%-os eredményt, és hogyan derül ki, hogy jobb eredményt ért el más ellenzéki pártoktól?

A megyei jogú városokban a MOMENTUM többféle jelölőszövetségben jelölt, a legkevesebb esetben is 2 másik ellenzéki párttal közös volt a jelölésük; nem volt a megyei jogú városokban sem egyetlen önálló jelöltjük sem.


Bármennyi és bármilyen arányú szavazatot kaptak, ebből, lehetetlen számukra külön bármilyen eredményt, vagy más pártokhoz képesti előnyt megállapítani. ─┘


• Úgy általában, jól össze voltak gabalyodva másokkal. Összesen 52 különböző szövetségben voltak jelölők: [link]


• Az elnyert mandátumok sem mutatják az ellenzéki pártok közti elsőségüket. Lásd a 12- es választ. (tegnap 11:25)

Forrása: [link]

Úgy van – amiről a válaszoló ír is –, hogy ebből kiválogatni egyetlen pártot, lehetetlen.

Egyébként, önálló jelölésben elért mandátumszámok: JOBBIK 62, DK 48, MSZP 44, MOMENTUM 33, Mi Hazánk 27, LMP 3, Párbeszéd 2.


Előbb jön a Mikulás – többször is -, minthogy a MOMENTUM legyen a legerősebb ellenzéki párt.

2019. nov. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Én a kérdezőt lakoltatnám ki.
2019. nov. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Ezt a Fidesz-fertőt a baloldal nem képes lesöpörni - ez már bebizonyosodott.

A Momentumra hárul a felelősség hogy rendet tegyen ebben a kupiban!

2019. dec. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Nekem nem kellenek a neolibák!

Akkor inkább a fidesz,mint egy új szdsz!

2019. dec. 22. 14:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!