Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Momentum miért az USR...

A Momentum miért az USR jelöltjének kampányolt Kolozsváron?

Figyelt kérdés
Azt hittem, hogy a Momentumban végre egy normális pártot találok. De ezt bármilyen jóindulattal és bárhogy nézem, nem tudom elfogadni, egyértelműnek kellene lennie, hogy magyar jelöltet támogat, még ha az RMDSZ ideológiailag távol is áll tőle. Vagy ha nem, akkor inkább ne kampányoljon senki mellett sem. A második fordulóban, amikor feltehetően kiesik a magyar jelölt, akár még kampányolhatna is Dan Barna mellett, de addig, amíg a magyar jelölt versenyben van ezt egyszerűen nem tudom hova tenni.

2019. nov. 6. 11:15
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
41%

A momentum pontosan annak kampányol akinek eddig is - nem a magyaroknak és éppen a magyar érdekkel szemben. Ők eddig is ezt tették itthon is.

Csak neked nem volt világos, mert elhittem hogy az a párt, az a jelölt nem magyar ellenes.

De, az. Majd szépen megmutatkozik minden önkormányzatban, döntésben és szavazáson, hogy bizony idegen érdekeket szolgálnak.

2019. nov. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Elképzelni sem tudom, hogy minek kampányolnak más országban.
2019. nov. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az USR a Momentum romániai testvérpártja.
2019. nov. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Azt nem gondolom, hogy az lenne az életcéluk, hogy magyarellenes döntéseket hozzanak. Inkább csak azt látom, hogy a magyar szempontot nem elsődlegesként tekintik és egy másik dimenzióban gondolkodnak. Az érthető, hogy egy bármilyen országban az ideológiailag hozzá közel álló jelöltet támogatja, de egy olyan országban ahol magyar jelölt is indul, ezt a szempontot félre kéne tennie. Másrészt politikailag sem egy szerencsés döntés. Most lehetősége lett volna tenni egy gesztust az ottani magyarok iránt is, ehelyett valószínűleg szerzett egy fekete pontot a szemükben. Mindezt teljesen fölöslegesen, hisz az a jelölt akit ő támogat nem fog miatta egyetlen szavazattal sem többet kapni, helyette viszont magára haragít sok embert.
2019. nov. 6. 11:36
 5/36 anonim ***** válasza:
3%

Én azt sem értem, hogy miért kell kimenni más országba kampányolni, ezzel is beleszólva egy másik ország szuverén belügyébe. Bár ugyanígy elítélem Orbánt is, aki rendszeresen teszi ezt már sok éve, gondoljunk csak a szlovén vagy olasz választásokra.


Bár ha már megtörtént, megkérdezném, hogy az RMDSZ a Momentum mellett kampányolt a romániai magyar állampolgárok körében? Ha nem, akkor érthető, hogy a Momentum se megy kampányolni az RMDSZ mellett. Hiszen miért tenné?

2019. nov. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Nem kell mellette kampányolniuk, ahogy említettem a semlegesség is elfogadható lett volna.

Biztos Romániában is van sok magyar, aki nem igazán ért egyet az RMDSZ-el sok mindenben, de nincsenek annyian, hogy megengedhessék maguknak a széthúzást, rá vannak kényszerülve egy egységes képviseletre, annak minden hibájával együtt.

A másik országban való kampányolás vitatható, de ez valamiért egy bevett szokás a politikában, más országok képviselői illetve vezetői is szoktak ezzel élni.

2019. nov. 6. 12:05
 7/36 anonim ***** válasza:
38%

#6

Ennyire nem ismerem a román belpolitikát, de ha annyira rá lennének szorulva az egységes képviseletre, akkor például nem jött volna létre egy második magyar párt a fidesz ténykedésének köszönhetően.

Egyébként ha szerinted az ilyen kampányolás be vett szokás, akkor mi a probléma ezzel?

2019. nov. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
48%

Azért, mert a Momentum egy internacionalista párt, országok feletti párt, egy globalista párt. Céljuk az európai egyesült államok létrehozása egy erős központi hatalommal (USÁ-ból vagy Izraelből irányítva) és a nemzeti országok megszüntetése, vagy csak végrehajtói jogosultságokat náluk hagyva.


Utálnak mindent, ami nemzeti, csak ezt jól álcázzák, mert itthon inkább nemzeti érzelműek az emberek és nem globalisták.

2019. nov. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Nyilván vannak akik nem így gondolják, ezért jöhetett létre másik párt is. A választók viszont tisztában vannak vele, hogy nem engedhetik meg maguknak azt a luxust, hogy széthúzzanak, így nem is teszik azt.


Ha a leírtakból nem jött le, hogy mi a problémám vele és felteszed ezt a kérdést, akkor fölösleges is mást mondanom, hisz nem fogod megérteni :)

2019. nov. 6. 12:23
 10/36 anonim ***** válasza:
32%

A "magyar" ebben az esetben azt jelenti, hogy fideszes. Nyilván demonstrálni szeretnék, hogy ők helyben is jelen vannak, nem csak a Fidesz létezik arra, így később rájuk is szavazhatnak. Gondolom, "cserébe" majd hasonló kampánytámogatást várnak ha magyar választás lesz, és nem mellesleg a következő EP választáson is örülnének, ha kevesebb "Fidesz(-szövetséges)" szavazat lenne.


Nem vagyok momentumos, de szerintem ez simán belefér.

2019. nov. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!